UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie zdrowotne

Już od 68 /miesiąc!

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia na życie?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka

Czy można się ubezpieczyć od urodzenia się dziecka? Brzmi to nieco kontrowersyjnie, w końcu przyjęło się, że wykupujemy polisę ubezpieczeniową po to, aby zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych wydarzeń, a powiększenie rodziny jest na ogół radosnym elementem życia. Jednak kiedy w domu pojawia się noworodek, każdy grosz jest na wagę złota. Sprawdź jak możesz dodatkowo zabezpieczyć się finansowo, aby brak funduszy nie pozbawił Cię radości w tej wyjątkowej chwili!

Ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka jest popularnym dodatkiem do polisy grupowej, wykupywanej przez pracodawcę dla swoich pracowników. Co ciekawe płeć ubezpieczonego nie ma w tym przypadku znaczenia. Jeżeli w grupie osób ubezpieczonych znajdują się mężczyźni, polisa z automatu zaczyna obejmować ich życiowe partnerki. Osoby, które zatrudniają w swojej firmie młodych ludzi, chętnie decydują się na ten typ polisy, aby pokazać swoim podwładnym że dbają również o bezpieczeństwo ich rodzin.

Tylko dla firm?

Czy ubezpieczenie na życie – urodzenie dziecka mogą wykupić również osoby prywatne? Oczywiście, jednak w takim przypadku należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zapoznać się z okresem karencji, który zazwyczaj trwa ok 12 miesięcy przed urodzeniem się dziecka. Biorąc to pod uwagę, zakup takiej polisy dobrze jest rozważyć na kilka miesięcy przed rozpoczęciem starania się o potomka. W przeciwnym wypadku środki z ubezpieczenia otrzymamy dopiero przy narodzinach kolejnego potomka.

W wyjątkowych przypadkach okres karencji może zostać skrócony przez ubezpieczyciela. Dzieje się tak na przykład w sytuacjach, w których dziecko rodzi się jako wcześniak, lub przychodzi na świat martwe.

Nie tylko biologia – garść ciekawostek

Warto wiedzieć, że jeżeli mamy wykupione to ubezpieczenie, urodzenie dziecka nie jest jedyną okazją do otrzymania świadczenia. Zakres polisy obejmuje również przypadki adopcji. Jeżeli nasza rodzina powiększy się o dodatkowego potomka bez udziału sił natury – możemy ubiegać się o wypłatę środków w taki sam sposób jak w przypadku naturalnego porodu.

Kolejną ciekawą kwestią są ciąże mnogie. Wiadomo, że większa ilość niemowlaków w domu będzie generować o wiele większe koszty. W takich sytuacjach możemy liczyć na to, że otrzymamy nawet 150% wartości ustalonej wcześniej sumy.

W jaki sposób dostać pieniądze za urodzenie dziecka z ubezpieczenia?

Przyjście na świat nowego człowieka zazwyczaj wiąże się z pewną dozą spraw urzędowych, które trzeba załatwić. W tym całym zamieszaniu trzeba pamiętać o złożeniu odpowiedniego formularza i dostarczeniu go ubezpieczycielowi wraz z aktem urodzenia dziecka, oraz kserokopią dowodu osobistego osoby ubezpieczonej.

UNIQA – pewność i poczucie bezpieczeństwa

Żeby wybrać odpowiednie ubezpieczenie musisz mieć pewność że firma z którą chcesz podjąć współpracę jest godna zaufania i sprawdzona przez miliony zadowolonych klientów. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdź dokładnie wszelkie możliwe informacje na temat konkretnej instytucji. Wybieraj tylko te o ugruntowanej pozycji i bogatym doświadczeniu. UNIQA to miejsce, w którym znajdziesz atrakcyjne pakiety ubezpieczeń i jednocześnie będziesz mieć pewność stuprocentowego bezpieczeństwa – dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia na życie?
Oblicz składkę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Coraz więcej rodziców w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka. Składka w postaci kilkudziesięciu złotych miesięcznie pozwala chronić najmłodszych już od chwili narodzin. Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, zanim podpiszemy umowę ubezpieczenia zdrowotnego dzieci i młodzieży? Do jakiego wieku potomek może korzystać z polisy?

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę