Kalkulator ubezpieczenia auta czy porównywarka OC?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

kobieta korzystająca z laptopa

Zasięgasz rady znajomych, agentów i bywalców internetowych forów. Wszystko po to, by znaleźć najlepszą dla siebie polisę. Dziś podpowiadamy, kiedy lepiej skorzystać w tym celu z porównywarki, a kiedy wystarczy kalkulator ubezpieczenia samochodu. I wyjaśniamy, czym różnią się te narzędzia.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – czym jest?

Dostęp do kalkulatorów służących do kalkulacji składki ubezpieczeń pojazdów kiedyś mieli tylko agenci ubezpieczeniowi. Teraz dostęp mają bezpośrednio na stronie www także Klienci.

Dziś także Ty możesz z niego skorzystać na stronie wybranego ubezpieczyciela. Kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi Cię o podanie danych wpływających na cenę polisy (m.in. marka i rocznik auta, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą), a następnie wygeneruje ofertę obejmującą – zgodnie z Twoimi oczekiwaniami – ubezpieczenie OC, AC oraz wybrane opcje dodatkowe np.: Assistance i NNW.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu a porównywarka ubezpieczeń

W przeciwieństwie do porównywarki ubezpieczeniowej, kalkulator ubezpieczenia samochodu pokaże ci tylko ofertę jednego towarzystwa. Jeżeli chcesz zapoznać się z całym przekrojem ofert na rynku, skorzystaj z porównywarki. Pamiętaj jednak, że wiele dostępnych w sieci narzędzi tego typu pozwala porównywać oferty tylko pod względem ceny. Sprawdź też, czy właścicielem strony na pewno jest multiagencja wpisana na listę KNF, która spełnia prawne wymogi pośrednictwa na rynku usług finansowych i w zakresie ochrony danych osobowych.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jedna oferta, ale za to dokładna

Warto skorzystać z dobrej porównywarki ubezpieczeń samochodu, żeby – nie wypełniając dziesiątków formularzy – zorientować się, jakie towarzystwa mogą zaproponować Ci najbardziej atrakcyjne oferty. Potem wybrane propozycje można sprawdzić jeszcze raz, już w dedykowanym kalkulatorze ubezpieczenia samochodu, który oferuje więcej opcji niż zwykła porównywarka, pozwalając m.in. na wprowadzenie zmian w wysokości udziału własnego w AC, określenie sumy ubezpieczenia NNW, wybranie wariantu Assistance itd.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu a OWU

W kalkulatorze ubezpieczenia samochodu, tak samo jak w niektórych porównywarkach ubezpieczeń samochodu, możesz od razu zaakceptować ofertę i przejść do zakupu polisy online. Jeżeli kupujesz przez porównywarkę ubezpieczeń tylko OC i cena Ci odpowiada, nie masz się nad czym zastanawiać. Porównywarka ubezpieczeń OC samochodu przedstawi Ci oferty różnych towarzystw uszeregowane według ceny od najniższej do najwyższej. Wybierasz najatrakcyjniejszą cenowo dla siebie ofertę i dokonujesz zakupu. Jednak w przypadku wyboru także innych ubezpieczeń komunikacyjnych, lepiej zapisz kalkulację i przed zakupem zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwracając szczególną uwagę na zakres ryzyk, wyłączenia i sposób wypłaty odszkodowania.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

Czytaj dalej

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

Jak znaleźć polisę komunikacyjną, by nie przepłacać za ubezpieczenie? Jedną z metod jest zakup OC przez internet. Chociaż taką możliwość daje dziś wiele towarzystw ubezpieczeniowych, warto dobrze przygotować się do tego procesu. Czym jest e-polisa i jak kupić ubezpieczenie przez internet? Sprawdź w naszym poradniku.

 

Czytaj dalej

Jakie drogi zakupu polisy OC oferują firmy ubezpieczeniowe?

W towarzystwach ubezpieczeniowych polisę OC można nabyć różnymi sposobami. Najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu ubezpieczenia jest osobiste spotkanie z agentem. Dużą popularnością cieszy się również nabycie polisy OC za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

Czytaj dalej

Jakie ubezpieczenie wybrać dla siebie?

Ubezpieczenie komunikacyjne można w szybki i efektywny sposób zakupić za pośrednictwem Internetu. Mimo że czynność ta zajmuje kilka minut, to warto poświęcić jej więcej czasu i z uwagą wypełnić formularz. Dzięki temu można wybrać najatrakcyjniejszą dla siebie formę ubezpieczenia samochodu.

Czytaj dalej