UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Ranking ubezpieczeń OC – czy warto z niego korzystać?

Rankingi ubezpieczeń OC przedstawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, oferujące najatrakcyjniejsze pod względem cenowym oferty. Z tego typu zestawień warto korzystać wówczas, gdy uwzględniają one również inne parametry, w tym, np. poziom zadowolenia klientów i jakość likwidacji szkód.

mężczyzna korzystający z laptopa

W sieci co rusz pojawia się nowy ranking ubezpieczeń OC. Pod uwagę brane są przeważnie ceny polis, ale niektóre zestawienia uwzględniają także inne parametry: jakość likwidacji szkód, zadowolenie klientów, łatwość zakupu i tak dalej. Czy ranking ubezpieczeń OC pomoże w wyborze towarzystwa? A jeżeli tak, to który i jak z niego korzystać?

Dobry ranking ubezpieczeń OC – gdzie go szukać?

Rankingi ubezpieczeń OC publikowane są często przez internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, które przy ich tworzeniu opierają się na wynikach kalkulacji przeprowadzonych we własnych systemach. Jeżeli trafisz na taki ranking ubezpieczeń OC, sprawdź, czy na pewno jest najbardziej aktualny z dostępnych obecnie w sieci (takie zestawienia pojawią się nawet co miesiąc), a następnie dowiedz się, jakie dane kierowcy i auta wykorzystano do obliczenia składki. Czy ranking ubezpieczeń OC uwzględnia region, województwo, czy porównuje ten sam produkt lub zakres ubezpieczenia oraz jaki był termin przeprowadzenia analizowanych kalkulacji ? Każdy ranking ubezpieczeń OC ma odpowiadać sytuacji przeciętnego Kowalskiego, więc jeżeli w znaczący sposób odbiegasz od tego, co na rynku uznawane jest za normę (np. masz na koncie więcej szkód albo jeździsz wyjątkowo starym autem), zestawienie nie odzwierciedli twojego realnego wyboru.

Ranking ubezpieczeń OC oparty o wyszukania kierowców

Bardziej wiarygodny może okazać się ranking ubezpieczeń OC oparty o historyczne kalkulacje kierowców, którzy wprowadzają dane swoje i auta do systemu, obliczają składkę, a następnie otrzymują oferty dostępnych polis wraz z cenami. Najbardziej atrakcyjna cenowo oferta jest zapamiętywana przez porównywarkę, a towarzystwo, które w danym okresie przedstawiło jej klientom najwięcej takich ofert, trafia na pierwsze miejsce zestawienia. Podobnie tworzony ranking ubezpieczeń OC obejmuje na pewno bardziej zróżnicowane grupy kierowców i aut, jednak nadal pokazuje najlepsze oferty dla rynkowej średniej.

Ranking ubezpieczeń OC czy własna kalkulacja?

Ranking ubezpieczeń OC przydaje się w szczególności tym kierowcom, którzy chcą się ogólnie zorientować w rynku. Samodzielna kalkulacja składki, czy to z wykorzystaniem porównywarki, czy dedykowanego kalkulatora na stronie ubezpieczyciela, pozwala uzyskać dokładne informacje o ofertach skrojonych specjalnie pod nas. Planując zakup polisy, warto poświęcić chwilę na takie obliczenia.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
kobieta korzystająca z laptopa

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

Czytaj dalej
OC, AC, NNW i assistance kierowca zastanawia się jak wygląda pełna ochrona auta

Ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance – jak wygląda pełna ochrona auta?

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę