UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Jak zrobić przelew za ubezpieczenie samochodu?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych musi kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. To OC komunikacyjne, za które płaci się jednorazowo lub w ratach. Jak dokonać płatności?

mężczyzna siedzący przy biurku z laptopem

Płatność za ubezpieczenie OC

Informacje na temat wysokości składki na ubezpieczenie OC w naszym towarzystwie znaleźć możesz na polisie. Natomiast, jeśli dopiero zamierzasz wykupić ochronę, to jej cenę wyliczyć możesz w kalkulatorze na portalu www.uniqa.pl. Narzędzie to ma postać formularza elektronicznego, w którym należy podać dane pojazdu, jego posiadacza, dodatkowych kierowców i ubezpieczającego, ale nie tylko. Przy wykupywaniu ubezpieczenia OC samochodu online otrzymasz zniżkę w wysokości 15 proc. Jeśli wykupisz ochronę dla kolejnego pojazdu, to naliczymy dodatkowe 5 proc. rabatu.

Jako nasz klient możesz sprawdzić wysokość opłaty i numer konta, na który należy dokonać płatności po zalogowaniu się do swojego konta na www.uniqa.pl

Metody płatności za składkę na OC

W UNIQA udostępniliśmy kilka metod opłaty za ubezpieczenie OC. Wśród nich:

  • przelew bankowy, na wskazany w polisie numer konta,
  • przelew online,
  • pobranie pocztowe,
  • płatność kartą VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, BLIK.

Jak zrobić przelew za ubezpieczenie samochodu? Wystarczy wpisać wymagane dane dotyczące odbiorcy i nadawcy płatności, a także otrzymany od nas numer konta i wyliczoną kwotę składki na OC lub jej ratę . Następnie trzeba wysłać przelew lub zlecić jego wykonanie, np. w banku lub na poczcie. Nasi klienci mogą potwierdzić i opłacić polisę komunikacyjną OC elektronicznie.

BLIK sposobem na przelew za ubezpieczenie samochodu

Od lipca 2020 roku nasi klienci mogą opłacić polisę OC elektronicznie, z wykorzystaniem kodu BLIK. W ten sam sposób można uregulować ratę za ochronę. Takie standardy zwiększają bezpieczeństwo klientów, ponieważ płatności za ubezpieczenie samochodu można dokonać zdalnie.

By skorzystać z płatności BLIK-iem u agenta, klient UNIQA powinien podać mu jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który uzyska w kilka sekund w aplikacji mobilnej swojego banku. Zatwierdzenie płatności oznacza, że polisa jest opłacona.

Czy warto płacić OC na raty?

Ubezpieczenie samochodu OC zapewnia 12-miesięczną ochronę, która trwa od chwili opłacenia składki. Termin zawarcia powinien zbiegać się w czasie z datą zakończenia poprzedniej polisy ubezpieczenia OC pojazdu. Tzn. nie dopuść do przerwy w ochronie, gdyż wiąże się to z ryzykiem nałożenia kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

W UNIQA możesz zapłacić za ubezpieczenie OC z góry, za cały rok, albo w ratach. Z danych BIK wynika, że Polacy upodobali sobie właśnie zakupy na raty. W marcu 2021 liczba takich zobowiązań wzrosła w stosunku do tego samego miesiąca 2020 roku o ponad 50 proc. Dla wielu zakup na raty jest atrakcyjną formą finansowania także wydatków związanych z ubezpieczeniami, w tym z polisą OC i z dodatkowymi ubezpieczeniami samochodu, które mają charakter dobrowolny, jak AC czy assistance.

Każdorazowo trzeba pamiętać o konieczności regulowania wpłat za OC na czas, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie ubezpieczeniowej. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, wówczas możemy przypomnieć Ci o zapłacie. Pamiętaj, że w przypadku braku płatności składki lub którejkolwiek raty w czasie trwania ochrony, umowa ubezpieczenia nie ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy.

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, brak płatności składki w czasie określonym w przekazanym wezwaniu, powoduje rozwiązanie umowy ubezpieczenia z dniem następnym po upływie wskazanego terminu.

Źródła:

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 12 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 8 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz doświadczenia Klienta od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
kobieta podpisuje dokument

Brak ciągłości OC – czym może skutkować?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy pojazd mechaniczny musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Nawet za jednodniową zwłokę właścicielowi samochodu grozi kara finansowa, nałożona przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Nie ma tutaj żadnego znaczenia przyczyna braku ciągłości OC. Czy można się odwołać od kary za brak ciągłości ubezpieczenia pojazdu osobowego?

Czytaj dalej
Kobieta prowadzi auto, którego oc automatycznie zostało przedłużone

Automatyczne przedłużenie OC – jak to działa i kiedy ubezpieczenie OC przedłuży się automatycznie?

Standardowa umowa ubezpieczenia OC samochodu zawierana jest na 12 miesięcy. Czy po tym czasie ochrona wygasa? Musisz zawrzeć nową umowę, a może polisa automatycznie się przedłuży? Sprawdź, co się dzieje, kiedy zakończy się aktualne OC pojazdu.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę