UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

Jak znaleźć polisę komunikacyjną, by nie przepłacać za ubezpieczenie? Jedną z metod jest zakup OC przez internet. Chociaż taką możliwość daje dziś wiele towarzystw ubezpieczeniowych, warto dobrze przygotować się do tego procesu. Czym jest e-polisa i jak kupić ubezpieczenie przez internet? Sprawdź w naszym poradniku.

mężczyzna korzystający z laptopa

Ubezpieczenie OC – od czego zależy jego cena?

Kwota składki, jaką musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu, nie jest przypadkowa. Na tę sumę składa się wiele czynników, takich jak marka i model samochodu, rok produkcji, przebieg, wielkość silnika, a nawet to, od jak dawna posiadasz prawo jazdy. Kierowcy, którzy nie chcą przepłacać na polisie, często decydują się na zakup ubezpieczenia przez internet. To dobra metoda, gdyż ubezpieczyciele z reguły oferują kilkunastoprocentowe zniżki tym klientom, którzy zamawiają polisę online.  

E-polisa - dlaczego warto ją kupić? 

Jest kilka powodów, dla których warto kupić OC online. Pierwszym z nich jest szybkość i wygoda zakupu polisy. Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie OC przez Internet, wystarczy, że otworzysz specjalny formularz online. Za jego pomocą dokonasz zamówienia. Nie musisz oczekiwać na kontakt z doradcą - Twoje zgłoszenie zostanie automatycznie przesłane do ubezpieczyciela. Polisę kupisz o każdej porze, przez 7 dni w tygodniu. Z tej opcji warto skorzystać wtedy, gdy termin ważności OC już się kończy, a Ty obawiasz się kary z UFG.  

Kupowanie ubezpieczenia OC przez internet jest też bezpieczne. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z wymaganiami RODO. Wszelkie informacje, jakie przesyłasz za pomocą formularza rejestracyjnego, są szyfrowane. Nie musisz obawiać się, że dostaną się w niepowołane ręce.

Jeżeli decydujesz się na zawarcie umowy ubezpieczenia przez internet, pamiętaj, że możesz od niej odstąpić, jeśli znajdziesz ofertę w lepszej cenie. Na odstąpienie możesz się zdecydować w ciągu 30 dniu od momentu zawarcia umowy z ubezpieczycielem. Pamiętaj jednak, że takie prawo przysługuje Ci jedynie, jeżeli wykupiłeś OC przez internet jako osoba fizyczna.  

Jak kupić OC przez internet – przewodnik krok po kroku

Zakup ubezpieczenia OC online nie jest trudny. Musisz tylko przejść przez kilka etapów, które opisujemy poniżej.

Przygotuj dokumenty

Aby zakupić ubezpieczenie OC online, należy w pierwszej kolejności przygotować komplet dokumentów, w szczególności dowód rejestracyjny, prawo jazdy, numer PESEL oraz ostatnią polisę z informacją o zniżkach za bezszkodową jazdę.

Uzupełnij formularz

W formularzu internetowym, którego uzupełnienie jest niezbędne do zakupu ubezpieczenia OC online, należy podać dane ubezpieczanego pojazdu, tj. markę i model auta, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika. Następnie wpisz aktualny i zakładany średni roczny przebieg pojazdu. Ten pierwszy trzeba podać z dokładnością do 100 kilometrów. Ponadto w formularzu mogą pojawić się dodatkowe pytania, m.in. o sposób użytkowania samochodu, miejsce parkowania oraz o to, czy samochód będzie użytkowany poza granicami Polski.

Wskaż dane właściciela

Kolejnym krokiem podczas zakupu OC online jest uzupełnienie danych właściciela pojazdu. W tym miejscu należy podać datę urodzenia, rok wydania pierwszego prawa jazdy, datę, od której jest się właścicielem ubezpieczanego auta, stan cywilny oraz dane kontaktowe. Dodatkowo formularz zawiera pytania o dotychczasowe ubezpieczenie OC, AC oraz lata bezszkodowej jazdy.

Uwaga! Jeśli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest współwłaściciel pojazdu, to należy podać również jego dane osobowe. Ta zasada obowiązuje zarówno przy zakupie ubezpieczenia OC przez internet, jak i bezpośrednio w towarzystwie lub u agenta.

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

Po uzupełnieniu wszystkich danych system wskaże przygotowane dla nas oferty. Oprócz wysokości składki, w formularzu dostępne są także informacje o dodatkowych świadczeniach, na jakie można liczyć przy danym pakiecie. Niektóre towarzystwa umożliwiają przy zakupie ubezpieczenia OC rozszerzenie polisy o dodatkowe produkty, takie jak ubezpieczenie NNW, assistance samochodowy lub ubezpieczenie opon.

Dokonaj płatności

Ostatnim krokiem do zakupu ubezpieczenia OC online jest dokonanie płatności i podanie informacji na swój temat. Chodzi o imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer PESEL i dane kontaktowe. Na tej podstawie towarzystwo przygotuje polisę, którą otrzymasz bezpośrednio na pocztę e-mail. Jeśli chodzi o formę płatności, to kierowcy mogą wybrać składkę jednorazową lub półroczną (w dwóch ratach). Polisę możesz opłacić przelewem tradycyjnym, przelewem elektronicznym lub kartą kredytową. Warto wiedzieć, że kupując ubezpieczenie OC online, możesz liczyć na dodatkową zniżkę.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
kobieta kupuje OC online

Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenie OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

Czytaj dalej
kobieta korzystająca z laptopa

Kalkulator ubezpieczenia auta czy porównywarka OC?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

Czytaj dalej
mężczyzna korzystający z laptopa

Jakie drogi zakupu polisy OC oferują firmy ubezpieczeniowe?

W towarzystwach ubezpieczeniowych polisę OC można nabyć różnymi sposobami. Najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu ubezpieczenia jest osobiste spotkanie z agentem. Dużą popularnością cieszy się również nabycie polisy OC za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę