UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Rodzaje ubezpieczeń assistance – przed czym chroni polisa?

Najpopularniejszym typem polisy assistance jest ubezpieczenie komunikacyjne, w ramach którego zapewnia się pomoc w przypadku wystąpienia nieprzewidzianej awarii drogowej. Wśród innych rodzajów ubezpieczeń assistance można wyróżnić: ubezpieczenie domu, firmy oraz zdrowotne, na wypadek sytuacji, w których konieczna jest interwencja medyczna.

mężczyzna pcha zepsute auto

Większość z nas kojarzy assistance z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Jednak pełna oferta ubezpieczeń assistance jest znacznie szersza i obejmuje także np. assistance domowy, prawny, medyczny i firmowy.

Najbardziej rozpowszechnionym typem assistance jest assistance komunikacyjny - w podstawowym wariancie często oferowane w pakiecie z OC. Najczęściej zapewnia pełną pomoc informacyjną, a także pomoc serwisową w przypadku kolizji, rzadziej pomoc po awarii pojazdu lub samochód zastępczy. W wariancie rozszerzonym assistance gwarantuje dostęp do większej liczby usług oraz bardziej atrakcyjne limity np. w przypadku holowania pojazdu, czy najmu samochodu zastępczego. Chociaż assistance komunikacyjny to zdecydowanie najpopularniejszy typ assistance, to nie jedyny. W jakich jeszcze sytuacjach możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela? Oto niektóre z nich.

Assistance domowy

Assistance domowy zapewnia pomoc w sytuacjach awaryjnych związanych z użytkowaniem domu lub mieszkania. Przykładowo, u nas taka polisa obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów usług fachowców - ślusarza, hydraulika, elektryka i innych, a także (np. w razie przymusowej przeprowadzki w następstwie zaistniałej szkody) zwrot kosztów pobytu w hotelu lub wynajmu mieszkania zastępczego. Assistance domowy to także zwrot kosztów transportu mienia czy dozoru miejsca ubezpieczenia. W ramach tego ubezpieczenia pokrywane są także koszty naprawy sprzętu RTV/AGD/PC po awarii, bez względu na to jaki jest wiek sprzętu oraz czy jest on objęty gwarancją producenta.

Assistance medyczny – Pomoc Medyczna 24

Assistance medyczny to wsparcie w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. U nas świadczenie Pomocy Medycznej 24 otrzyma klient, który wykupi ubezpieczenie domu lub mieszkania. Polisa działa na terenie kraju, niezależnie od miejsca pobytu - w domu, w pracy i podróży. Pomoc Medyczna 24 obejmuje ochronę na terenie Polski, a wizyta pielęgniarki lub dostawa leków może mieć miejsce do Twojego miejsca zamieszkania lub miejsca w którym aktualnie przebywasz. Transport: z domu do placówki medycznej, ze szpitala do szpitala, z placówki medycznej do miejsca pobytu (ale tylko wtedy gdy pobyt w szpitalu trwał dłużej niż 5 dni). Z Pomocy Medycznej 24 może skorzystać nie tylko ubezpieczony, ale także jego bliscy.

Assistance dla firm

Na rynku dostępne są także dedykowane rozwiązania assistance kierowane do przedsiębiorców. Zakres pomocy będzie różny w zależności od towarzystwa. U nas właściciele małych i średnich firm otrzymają w ramach assistance pomoc techniczną, która polega m.in. na interwencji specjalisty (ślusarza, hydraulika itd.), dozorze i transporcie mienia, sprzątaniu po szkodzie, a także awaryjnym sekretariacie, gdy uszkodzenie biura ubezpieczonego uniemożliwia jego funkcjonowanie. Assistance dla firm obejmuje także pomoc informacyjną i medyczną.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 12 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 8 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz doświadczenia Klienta od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Kontrolki w aucie wskazują awarię? Pomoże ubezpieczenie samochodu assistance

W samochodzie kontrolki zapalające się na desce rozdzielczej mogą informować Cię o włączonych podzespołach pojazdów, ostrzegać przed różnymi sytuacjami, ale i sygnalizować awarię. Jeśli do niej dojdzie w drodze, ubezpieczenie assistance zapewni Ci pomoc. Sprawdź, jak to działa!

Czytaj dalej
laweta wciąga samochód, którego właściciel skorzystał z ubezpieczenia assistance – pomoc na wszelki wypadek

Assistance – pomoc na wszelki wypadek

Ubezpieczenie typu Assistance większości osób kojarzy się z doraźną pomocą mechanika w przypadku awarii samochodu. Jego zakres jest jednak znacznie szerszy i w zależności od wariantu obejmuje m.in. kompleksową pomoc w podróży, opiekę medyczną czy pomoc prawną. Biorąc pod uwagę relatywnie niskie koszty tego ubezpieczenia, warto rozważyć jego zakup – zwłaszcza jeśli często podróżujemy.

Czytaj dalej
biały samochód holowany na lawacie

Zmiana koła, awaryjne uruchomienie, holowanie – jak to zrobić?

Producenci projektują najnowsze modele samochodów tak, aby ich obsługa wymagała od właściciela jak najmniejszej wiedzy technicznej. Silniki są szczelnie obudowane, a elektronika nie pozwala mechanikom-amatorom nawet na proste naprawy. Istnieją jednak pewne czynności obsługowe i naprawcze, które każdy kierowca powinien potrafić wykonać. Należą do nich m.in.: wymiana koła, uruchomienie samochodu z „pożyczonego” akumulatora, czy holowanie pojazdu.

Czytaj dalej
Mężczyzna rozstawia słupki bezpieczeństwa

Dziura w jezdni a odszkodowanie – kto powinien je wypłacić?

Szkoda w pojeździe może wynikać nie tylko z wypadku czy kolizji, ale jej przyczyną może być również stan drogi. Jeśli sprawcą szkody jest kierujący innym pojazdem, to wówczas odszkodowanie otrzymasz z jego OC. Co jeśli jednak do zdarzenia doszło bez udziału innych pojazdów i osób? Kto powinien ci w takim przypadku wypłacić odszkodowanie?

Czytaj dalej
samochód zastępczy

Komu i kiedy przysługuje samochód zastępczy?

Codziennie na polskich drogach dochodzi do ok. 100 wypadków drogowych. W przypadku większości z nich kierowcy zostają pozbawieni samochodu co najmniej na kilka dni. Jeśli naprawa jest skomplikowana, a części trudno dostępne, auto może stać w warsztacie nawet kilka tygodni. Dlatego warto wiedzieć kiedy i na jakich warunkach możemy otrzymać auto zastępcze.

Czytaj dalej

Jak ubezpieczyć samochód na wyjazd za granicę? Wykup ubezpieczenie assistance i AC!

Przed wyjazdem samochodem za granicę warto zorientować się, jaki zakres terytorialny ma wykupione przez nas ubezpieczenie komunikacyjne. Polska polisa OC ważna jest na terenie wszystkich państw UE oraz kilku spoza struktur wspólnoty. Jednakże warto dodatkowo zabezpieczyć się przed skutkami różnych zdarzeń, wykupując ubezpieczenia assistance i autocasco. Wybierasz się do Niemiec samochodem? Planujesz wyjazd do Francji, Czech czy na Słowację? Dowiedz się, jakie będzie najlepsze dla Ciebie…

Czytaj dalej
auta jadą po zaśnieżonej drodze

Jak przygotować auto do zimy?

Zmiana pór roku powinna pociągać za sobą wymianę opon i przygotowanie samochodu do zimy. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo drogowe podczas trudnych dla kierowców warunków drogowych. Przed zimą warto skontrolować działanie akumulatora, zbadać stan układu zapłonowego oraz sprawdzić płyny eksploatacyjne.

Czytaj dalej
Zadowolony kierowca w aucie

Jak odnowić ubezpieczenie OC?

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe automatyczne przedłużają polisę ubezpieczeniową tuż przed upływem okresu jej obowiązywania. Można jednak to zrobić znacznie wcześniej – za pośrednictwem Internetu lub przez telefon. Dzięki temu szybciej poznamy szczegóły oferty, w tym przede wszystkim jej cenę i zakres ochrony.

Czytaj dalej
OC, AC, NNW i assistance kierowca zastanawia się jak wygląda pełna ochrona auta

Ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance – jak wygląda pełna ochrona auta?

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę