UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Ubezpieczenie assistance – jakie usługi może objąć?

Ubezpieczenie assistance jest formą zabezpieczenia w przypadku awarii samochodu. Obejmuje ono również awarie, które nastąpiły na skutek wypadku drogowego. Spośród dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych opcji można wybrać polisę assistance w wariancie mini lub maxi

trójkąt ostrzegawczy

Miałeś stłuczkę, a jesteś kilkaset kilometrów od domu? Samochód nie chce odpalić? Zgubiłeś kluczyki? Spokojnie, nie ma się czym martwić - o ile masz ubezpieczenie assistance.

Ubezpieczenie assistance to natychmiastowa pomoc udzielana w przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc drogową w miejscu wypadku lub awarii, holowanie, organizację części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu i udostępnienie pojazdu zastępczego. Dokładny zakres ochrony zależy od danego towarzystwa i wybranego wariantu polisy, dlatego przed zakupem ubezpieczenia assistance należy dokładnie zapoznać się z OWU.

Ubezpieczenie assistance w wersji MIDI

W wersji podstawowej ubezpieczenie assistance zapewnia niezbędne wsparcie. Przykładowo, klienci UNIQA , którzy wybiorą ten wariant polisy, otrzymają pełną pomoc informacyjną (o postępowaniu na miejscu zdarzenia, procedurze zgłaszania szkód, lokalizacji najbliższego warsztatu, hotelu, wypożyczalni pojazdu), a także pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży, m.in. naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, holowanie pojazdu poszkodowanego, czy samochód zastępczy (limit: po wypadku, kradzieży lub awarii – do 2 dób).

Ubezpieczenie assistance w wersji Prestiż

Ubezpieczenie assistance w wersji Prestiż to opcja dla bardziej wymagających kierowców. Co oferuje taka poszerzona polisa? W UNIQA jej posiadacze mogą liczyć m.in. na organizację i pokrycie kosztów naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia - nawet pod samym domem, odholowanie pojazdu do wskazanego warsztatu, pomoc w przypadku wymiany koła, zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków, awarii akumulatora, braku paliwa na drodze. Ponadto ubezpieczenie assistance w wariancie Prestiż zapewnia auto zastępcze lub zastępczego kierowcę. W zakresie znajdują się też koszty noclegu, przewozu medycznego i hospitalizacji. Ubezpieczenie działa na terenie całej Europy.

Jakie ubezpieczenie assistance wybrać?

Po pierwsze, zapoznaj się szczegółowo z zakresem usług oferowanych w dostępnych wariantach ubezpieczenia assistance. Po drugie, przeanalizuj własne potrzeby. Jeżeli często podróżujesz, poruszasz się autem także za granicą, a w dodatku jesteś zapracowany i samodzielnie nie będziesz w stanie zadbać o pojazd w razie ewentualnej awarii lub stłuczki, zapewne przyda Ci się rozszerzony wariant polisy.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
laweta wciąga samochód, którego właściciel skorzystał z ubezpieczenia assistance – pomoc na wszelki wypadek

Assistance – pomoc na wszelki wypadek

Ubezpieczenie typu Assistance większości osób kojarzy się z doraźną pomocą mechanika w przypadku awarii samochodu. Jego zakres jest jednak znacznie szerszy i w zależności od wariantu obejmuje m.in. kompleksową pomoc w podróży, opiekę medyczną czy pomoc prawną. Biorąc pod uwagę relatywnie niskie koszty tego ubezpieczenia, warto rozważyć jego zakup – zwłaszcza jeśli często podróżujemy.

Czytaj dalej
Wymiana opony przez mechanika

Wymiana opon – kiedy najlepiej je zmienić?

Każdego roku przed zimą i po niej wielu kierowców decyduje się na wymianę opon. Wybierają ogumienie sezonowe, żeby dopasować je do warunków panujących na drodze. Czy wymiana opon z letnich na zimowe i na odwrót jest obowiązkowa? Ile kosztuje taka usługa? Kiedy powinieneś zająć się wymianą ogumienia?

Czytaj dalej
ochrona ubezpieczeniowa

Suma ubezpieczenia – na jaką kwotę się ubezpieczyć?

W ogólnych warunkach ubezpieczenia możesz trafić na wiele ważnych, ale niezrozumiałych pojęć, takich jak m.in. suma ubezpieczenia. To jeden z tych zapisów w umowie, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę, gdyż to od tej kwoty uzależnione jest, jak wysokie otrzymasz odszkodowanie, jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. Czym zatem jest suma ubezpieczenia? Co odróżnia ją od sumy gwarancyjnej? Jak to wygląda w przypadku polisy na życie?

Czytaj dalej
Mężczyzna rozstawia słupki bezpieczeństwa

Dziura w jezdni a odszkodowanie – kto powinien je wypłacić?

Szkoda w pojeździe może wynikać nie tylko z wypadku czy kolizji, ale jej przyczyną może być również stan drogi. Jeśli sprawcą szkody jest kierujący innym pojazdem, to wówczas odszkodowanie otrzymasz z jego OC. Co jeśli jednak do zdarzenia doszło bez udziału innych pojazdów i osób? Kto powinien ci w takim przypadku wypłacić odszkodowanie?

Czytaj dalej
Kobieta siedząca w otwartym bagażniku

Jak ubezpieczyć samochód na wyjazd za granicę? Polisa OC i AC czy assistance za granicą

Przed wyjazdem samochodem za granicę warto zorientować się, jaki zakres terytorialny ma wykupione przez nas ubezpieczenie komunikacyjne. Polska polisa OC ważna jest na terenie wszystkich państw UE oraz kilku spoza struktur Wspólnoty. Jednakże warto dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek awaryjnych sytuacji, wykupując ubezpieczenia assistance i autocasco.

 

Czytaj dalej
Samochody stoją w korku zachowując miedzy sobą bezpieczny odstęp

Bezpieczny odstęp między pojazdami na drodze - jazda na "zderzaku" w prawie o ruchu drogowym

Zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami jest jednym z podstawowych wytycznych w przepisach Prawa drogowego. Dostosowanie się do niego pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego. Bezpieczny odstęp uzależniony jest m.in. od warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni. Jaki powinieneś zachować?

Czytaj dalej
mężczyzna korzystający z laptopa

Zmiany na polisie – jak ich dokonać?

Dowiedz się, jak dokonać zmian w polisie. Sprawdź, jak ustalić wartość samochodu, kogo można określić mianem „młodego kierowcy”, jak dodać do polisy drugiego kierowcę? W tej sekcji znajdziesz wiele przydatnych informacji, dotyczących zmian w polisie.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę