UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Podczas porównywania ofert ubezpieczenia nie tylko cena się liczy, jednak w przypadku ubezpieczenia OC z pewnością jest ona najważniejszym kryterium. Ostatnio dość popularne jest korzystanie z porównywarek, które w jednym miejscu prezentują cenę za ubezpieczenie z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak czasami w tej samej cenie w jednym towarzystwie dostaniemy więcej niż w innym.

kobieta korzystająca z laptopa

Mnogość ofert ubezpieczenia OC może przyprawić o zawrót głowy zwłaszcza początkującego kierowcę. Na polskim rynku sprzedaje je ponad 20 podmiotów, więc samodzielne sprawdzenie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe. Ostateczna wysokość składki jest kwestią bardzo indywidualną. Aby ułatwić porównanie, sprawdziliśmy, na co w ramach pakietu OC liczyć może ubezpieczony w kilku najpopularniejszych towarzystwach.

Zestawienie otwiera nasza propozycja, natomiast kolejne oferty zostały przedstawione w kolejności alfabetycznej.

UNIQA - ubezpieczenia komunikacyjne 

Przy zakupie ubezpieczenia OC klienci dostają pakiet MIDI Assistance w cenie. Dzięki niemu ubezpieczony może liczyć na pomoc w razie wypadku, awarii lub kradzieży, m.in. naprawę na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, holowanie pojazdu poszkodowanego, czy samochód zastępczy.

MIDI Assistance umożliwia szybkie uzyskanie informacji na temat postępowania w razie wypadku, formalności związanych z procedurą zgłaszania szkód, najbliżej zlokalizowanych stacji benzynowych, hoteli, pomocy drogowych, wypożyczalni pojazdów oraz pomocy serwisowej.

Dodatkowe korzyści wiążą się również ze sposobem zakupu polisy. Jeśli klient zrobi to drogą internetową, to otrzyma 15% zniżki na pakiet OC. Ubezpieczony może również podarować znajomemu zniżkę na jej zakup ubezpieczenia OC w wysokości 50 zł bądź ubezpieczenia OC+AC w wysokości 100 zł.

Allianz porównanie ubezpieczeń OC

Assistance w pakiecie z ubezpieczeniem OC oferuje również Allianz. Standardowy zakres usług również obejmuje holowanie i naprawę samochodu jednak pod warunkiem, że znajduje się on dalej niż 150 km od najbliższego warsztatu naprawczego.

Allianz nie oferuje dodatkowych zniżek za zakup polisy przez internet lub wybór preferowanej formy płatności, nie przewiduje również bonusów za polecenie.

Aviva porównanie ubezpieczeń OC

Assistance to również standard w pakiecie ubezpieczeniowym OC Avivy. Ubezpieczony może liczyć na pomoc w ramach Assistance również w Europie, a usługi obejmują także udostępnienie samochodu zastępczego. OC w Avivie umożliwia holowanie samochodu osoby poszkodowanej w wypadku w sytuacji, gdy to ubezpieczony jest jego sprawcą.

Generali porównanie ubezpieczeń OC

Najuboższą ofertę pod kątem dodatkowych korzyści przedstawiło TU Generali. W standardowym pakiecie mamy wprawdzie assistance, zieloną kartę oraz ochronę na terenie Europy, jednak brakuje jakichkolwiek profitów finansowych – dodatkowych zniżek, promocji czy bonusów lojalnościowych.

Warto pamiętać, że składki za polisy komunikacyjne są wyliczane indywidualnie, dlatego oferta wyglądająca świetnie dla poszczególnych klientów może okazać się zupełnie inna.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
Praca w samochodzie

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – jak to zrobić?

Do najpopularniejszych form zewnętrznego finansowania zakupu pojazdów należy kredyt samochodowy i leasing. Wśród firm szczególnym zainteresowaniem cieszy się druga z wymienionych możliwości. Co to jest leasing samochodowy? Na czym polega taka forma finansowania? Czy auto z leasingu staje się twoją własnością? Kto odpowiada za ubezpieczenie pojazdu?

Czytaj dalej
kobieta za kierownicą auta

Ubezpieczenia samochodu – obowiązkowe ubezpieczenie OC i dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne. Gdzie po najlepsze i tanie OC i AC pojazdu?

W Polsce kierowcy są zobowiązani do posiadania polisy ubezpieczeniowej OC, która jest formą zabezpieczenia finansowego w przypadku spowodowania szkody. Taki obowiązek nakłada na właściciela pojazdu ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Inne typy ubezpieczeń samochodowych nie są obowiązkowe. Ich wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kierowców. Warto sprawdzić, jakie są to ubezpieczenia auta i od czego zależy wysokość składki na nie?

Czytaj dalej
kobieta za kierownicą auta

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC i AC?

Właściciele aut wieloletnich bardzo często obarczani są przez towarzystwa ubezpieczeniowe wysokimi kosztami ubezpieczenia OC. W takim przypadku efektywnym sposobem na obniżenie swojej polisy OC jest porównywanie ofert, korzystanie z okresowych zniżek i promocji oraz zakup dobrze dobranego pakietu.

Czytaj dalej
mężczyzna korzystający z laptopa

Ranking ubezpieczeń OC – czy warto z niego korzystać?

Rankingi ubezpieczeń OC przedstawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, oferujące najatrakcyjniejsze pod względem cenowym oferty. Z tego typu zestawień warto korzystać wówczas, gdy uwzględniają one również inne parametry, w tym, np. poziom zadowolenia klientów i jakość likwidacji szkód.

Czytaj dalej
kobieta korzystająca z laptopa

Kalkulator ubezpieczenia auta czy porównywarka OC?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

Czytaj dalej
podpisanie dokumentów

Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia?

Przed zakupem ubezpieczenia samochodu warto przygotować komplet niezbędnych dokumentów. Wśród nich należy wymienić: dowód rejestracyjny, prawo jazdy, obecną polisę oraz umowę sprzedaży samochodu. Bez tego typu dokumentów towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić sprzedaży polisy.

Czytaj dalej
kobieta korzysta z laptopa

Jakie ubezpieczenie wybrać dla siebie?

Ubezpieczenie komunikacyjne można w szybki i efektywny sposób zakupić za pośrednictwem Internetu. Mimo że czynność ta zajmuje kilka minut, to warto poświęcić jej więcej czasu i z uwagą wypełnić formularz. Dzięki temu można wybrać najatrakcyjniejszą dla siebie formę ubezpieczenia samochodu.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę