UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC – jak szybko znaleźć dobrą polisę?

Wyborowi polisy ubezpieczeniowej OC i AC warto poświęcić maksimum uwagi. Przy przeglądaniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych oprócz ceny polisy należy kierować się również zakresem ochrony. Przy wyszukiwaniu najatrakcyjniejszych ofert ubezpieczenia OC i AC pomocne są kalkulatory online oraz porównywarki internetowe.

rodzina korzystająca z laptopa

Chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC ale nie masz za wiele czasu na poszukiwania? Sprawdź, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców, którzy przy zakupie ubezpieczenia ścigają się z czasem.

Kierowcy, którzy chcą szybko kupić najtańsze ubezpieczenie OC i AC, często podejmują błędne decyzje – idą za radami znajomych, bezrefleksyjnie przedłużają umowy w tym samym towarzystwie albo nie zwracają uwagi na zakres ochrony (w przypadku AC). W wyniku poszukiwań odpowiedzi na pytanie: gdzie znaleźć najtańsze AC, kierowcy niekoniecznie znajdują to, czego oczekują i są rozczarowani otrzymanymi rezultatami, np.: gdy dochodzi do szkody bądź gdy odkrywają, że najtańsze ubezpieczenie OC i AC im umknęło, bo mogli mieć taki sam pakiet za mniejsze pieniądze.

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC - weryfikuj rady znajomych

Znajomy twierdzi, że wie gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC i AC? Oczywiście sprawdź jego radę, ale koniecznie porównaj poleconą ofertę z innymi dostępnymi na rynku. Wysokość składki to wypadkowa wielu czynników a towarzystwa przykładają do nich różną wagę. Twój znajomy mógł znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC w towarzystwie A ale ty najbardziej atrakcyjną ofertę możesz otrzymać w towarzystwie B. Obecnie Towarzystwa Ubezpieczeniowe przedstawiają wysokość indywidualnej oferty ubezpieczenia w oparciu o informacje, jakie kierowca przekazuje podczas wyliczenia składki. Wysokość oferty ubezpieczeniowej zależy nie tylko od tego, gdzie zechcesz poszukać najtańszej składki Ac, ale także m.in. od tego jaka jest historia Twojego ubezpieczenia.

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC – uważaj na wpisy w sieci

Wielu kierowców przez zakupem ubezpieczenia szuka informacji na jego temat w sieci. Słusznie, bo im więcej wiemy, tym bardziej świadomego możemy dokonać zakupu. Nie warto jednak wierzyć j we wszystko co przeczytasz w Internecie, ale jeśli chcesz zasięgnąć dobrej rady w sieci to korzystaj tylko z pewnych źródeł. Pamiętaj, że nie znasz prawdziwych intencji anonimowych użytkowników forów, blogów lub portali społecznościowych czy to wskazujących gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC, czy odradzających usługi danego towarzystwa (ta zasada nie dotyczy wyłącznie ubezpieczeń, ale i innych branż). Każdy przypadek jest inny i o ile do OC jest jedna regulacja w postaci Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, to warunki AC zawsze są dołączone do zawartej umowy ubezpieczenia i mogą się różnić pomiędzy Towarzystwami.

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC – sprawdź inne oferty, zanim przedłużysz umowę

Być może oferta, którą wybrałeś w zeszłym roku, rzeczywiście była najlepszą. To jednak nie znaczy, że przedłużenie umowy jest najlepszym sposobem, by zapewnić sobie najtańsze ubezpieczenie OC i AC. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozejrzeć się na rynku, a jeżeli jakaś oferta jest bardziej atrakcyjna – zmienić ubezpieczyciela.

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC – skuteczny kalkulator i agent

Najlepszym i najszybszym sposobem na to, by zorientować się gdzie jest najtańsze OC i AC, a tym samym co jest w ofercie różnych towarzystw, jest skorzystanie z kalkulatora online lub internetowych porównywarek. Najtańsze ubezpieczenie OC i AC może pomóc nam znaleźć także zaufany agent.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
ciężarówka

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego – ile kosztuje, jaki jest jego zakres?

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych każdy pojazd mechaniczny w Polsce podlega obowiązkowo komunikacyjnemu ubezpieczeniu OC. Nie inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych. Co warto wiedzieć przed zakupem ochrony dla tych pojazdów? Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego i jaki jest jego zakres?

Czytaj dalej

Ubezpieczenie autocasco – co obejmuje ubezpieczenie AC – jak wybrać?

Autocasco (AC) jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które gwarantuje pokrycie kosztów szkody powstałej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, uszkodzenia auta przez osoby trzecie lub nieprzewidziane warunki atmosferyczne, kradzieży pojazdu czy jego pożaru lub wybuchu.

Czytaj dalej

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC (autocasco)?

Przy wyborze ubezpieczenia AC warto dokładnie porównać ofertę poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Przy tym należy zwracać uwagę nie tylko na atrakcyjną cenę, ale również na zakres ochrony, wysokość odszkodowania, wysokość udziałów własnych i franszyzy oraz sposób wyceny szkody.

Czytaj dalej
mężczyzna prowadzi samochód

Co obejmuje ubezpieczenie OC samochodu?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, powstałych w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Dotyczy to zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Co istotne, polisa OC przypisana jest do konkretnego samochodu, a nie do jego właściciela.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę