UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Najtańsze ubezpieczenie OC samochodu z salonu

Według obowiązującego w Polsce prawa osoba, która nabywa auto z salonu, musi je ubezpieczyć najpóźniej w dniu rejestracji. Dlatego też przed planowanym zakupem nowego samochodu warto zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu można użyć kalkulatorów online oraz udać się do zaufanego agenta ubezpieczeniowego.

mężczyzna przy nowym aucie

Kupujący używane auto dostaje „w spadku” polisę po poprzednim właścicielu, z której mogą korzystać aż do końca trwania ochrony. Nabywcy nowych aut są w nieco mniej komfortowej sytuacji – po wyjściu z salonu zostaje im tylko kilka godzin, by znaleźć i kupić najtańsze OC samochodu.

Najtańsze OC samochodu z salonu. Szukaj jeszcze przed zakupem

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, właściciel musi ubezpieczyć auto najpóźniej w dniu rejestracji. Nie można też odebrać samochodu od dealera bez aktualnej polisy OC. To oznacza, że najlepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą ubezpieczenia jeszcze przed zakupem pojazdu. W przeciwnym razie możemy mieć za mało czasu, by znaleźć najtańsze OC samochodu na rynku. Znając dane techniczne pojazdu oraz własną historię ubezpieczenia można łatwo i szybko poszukać najtańszego OC dla auta w sieci lub przez telefon.

Najtańsze OC samochodu. Gdzie szukać ofert?

Nowe samochody są bezpieczniejsze i mniej narażone na awarie, dlatego też ich OC jest odpowiednio tańsze. Niektórzy ubezpieczyciele premiują również kierowców nowych aut dodatkowymi zniżkami. Aby znaleźć najtańsze OC samochodu, najlepiej skorzystać z internetowych kalkulatorów składki bądź skonsultować się z zaufanym agentem. Zapytaj też w salonie o dostępne pakiety ubezpieczeń. Dopiero porównanie dostępnych ofert pozwoli ci wybrać tę najlepszą. Pomocą w doradzeniu najtańszego ubezpieczenia OC dla samochodu służą porównywarki ubezpieczeniowe, kalkulatory online dostępne na stronach Towarzystw Ubezpieczeniowych, infolinie oraz Agenci.

Najtańsze OC samochodu. Samo czy w pakiecie?

Zastanów się nad zakupem całego pakietu ubezpieczeń. W pakiecie cena poszczególnych produktów jest zazwyczaj niższa. Nowy samochód bez AC to niebezpieczna inwestycja. Wybierając ubezpieczenie, zwróć szczególną uwagę na zakres świadczeń, sumę ubezpieczenia i udział własny. Czy polisa pokryje koszty naprawy auta z wykorzystaniem oryginalnych części i w autoryzowanej stacji obsługi? Czy nie masz w umowie ubezpieczenia udziału kwotowego lub procentowego w szkodzie? Czy odszkodowanie każdorazowo zmniejszy sumę ubezpieczenia? Niekoniecznie chodzi o to, by mieć jak najszerszy zakres ochrony AC, ale dobrze dokonać świadomego zakupu. Niejednokrotnie, aby posiadać najtańsze ubezpieczenie OC dla auta, trzeba liczyć się z brakiem dodatkowych świadczeń prezentowanych w pakietach.

Najtańsze OC samochodu. Uważaj na terminy!

Polując na najtańsze OC samochodu, łatwo przegapić ważne terminy. Lepiej uważać, bo kary za brak polisy wzrosły. W 2017 roku kierowcy, którzy przez co najmniej dwa tygodnie będą jeździć bez OC, zapłacą aż 4000 zł. Wystarczy, że spóźnisz się z zakupem polisy jeden dzień, a UFG wezwie cię do pokrycia 20% tej kwoty, czyli 800 zł – nawet jeśli nawet nie zdążysz w tym czasie odebrać auta z salonu.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 12 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 8 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz doświadczenia Klienta od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Rodzaje zniżek, przysługującym kierowcom przy zakupie polis uzależnione są od wewnętrznych ustaleń towarzystw ubezpieczeniowych. Zazwyczaj na wysokość ubezpieczenia AC wpływa: historia jazdy, wiek kierowcy, przebieg, marka samochodu i miejsce zamieszkania.

OC, AC, NNW i assistance kierowca zastanawia się jak wygląda pełna ochrona auta

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę