UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Najtańsze ubezpieczenie OC samochodu z salonu

Według obowiązującego w Polsce prawa osoba, która nabywa auto z salonu, musi je ubezpieczyć najpóźniej w dniu rejestracji. Dlatego też przed planowanym zakupem nowego samochodu warto zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu można użyć kalkulatorów online oraz udać się do zaufanego agenta ubezpieczeniowego.

mężczyzna przy nowym aucie

Kupujący używane auto dostaje „w spadku” polisę po poprzednim właścicielu, z której mogą korzystać aż do końca trwania ochrony. Nabywcy nowych aut są w nieco mniej komfortowej sytuacji – po wyjściu z salonu zostaje im tylko kilka godzin, by znaleźć i kupić najtańsze OC samochodu.

Najtańsze OC samochodu z salonu. Szukaj jeszcze przed zakupem

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, właściciel musi ubezpieczyć auto najpóźniej w dniu rejestracji. Nie można też odebrać samochodu od dealera bez aktualnej polisy OC. To oznacza, że najlepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą ubezpieczenia jeszcze przed zakupem pojazdu. W przeciwnym razie możemy mieć za mało czasu, by znaleźć najtańsze OC samochodu na rynku. Znając dane techniczne pojazdu oraz własną historię ubezpieczenia można łatwo i szybko poszukać najtańszego OC dla auta w sieci lub przez telefon.

Najtańsze OC samochodu. Gdzie szukać ofert?

Nowe samochody są bezpieczniejsze i mniej narażone na awarie, dlatego też ich OC jest odpowiednio tańsze. Niektórzy ubezpieczyciele premiują również kierowców nowych aut dodatkowymi zniżkami. Aby znaleźć najtańsze OC samochodu, najlepiej skorzystać z internetowych kalkulatorów składki bądź skonsultować się z zaufanym agentem. Zapytaj też w salonie o dostępne pakiety ubezpieczeń. Dopiero porównanie dostępnych ofert pozwoli ci wybrać tę najlepszą. Pomocą w doradzeniu najtańszego ubezpieczenia OC dla samochodu służą porównywarki ubezpieczeniowe, kalkulatory online dostępne na stronach Towarzystw Ubezpieczeniowych, infolinie oraz Agenci.

Najtańsze OC samochodu. Samo czy w pakiecie?

Zastanów się nad zakupem całego pakietu ubezpieczeń. W pakiecie cena poszczególnych produktów jest zazwyczaj niższa. Nowy samochód bez AC to niebezpieczna inwestycja. Wybierając ubezpieczenie, zwróć szczególną uwagę na zakres świadczeń, sumę ubezpieczenia i udział własny. Czy polisa pokryje koszty naprawy auta z wykorzystaniem oryginalnych części i w autoryzowanej stacji obsługi? Czy nie masz w umowie ubezpieczenia udziału kwotowego lub procentowego w szkodzie? Czy odszkodowanie każdorazowo zmniejszy sumę ubezpieczenia? Niekoniecznie chodzi o to, by mieć jak najszerszy zakres ochrony AC, ale dobrze dokonać świadomego zakupu. Niejednokrotnie, aby posiadać najtańsze ubezpieczenie OC dla auta, trzeba liczyć się z brakiem dodatkowych świadczeń prezentowanych w pakietach.

Najtańsze OC samochodu. Uważaj na terminy!

Polując na najtańsze OC samochodu, łatwo przegapić ważne terminy. Lepiej uważać, bo kary za brak polisy wzrosły. W 2017 roku kierowcy, którzy przez co najmniej dwa tygodnie będą jeździć bez OC, zapłacą aż 4000 zł. Wystarczy, że spóźnisz się z zakupem polisy jeden dzień, a UFG wezwie cię do pokrycia 20% tej kwoty, czyli 800 zł – nawet jeśli nawet nie zdążysz w tym czasie odebrać auta z salonu.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie AC – jakie zniżki przysługują?

Rodzaje zniżek, przysługującym kierowcom przy zakupie polis uzależnione są od wewnętrznych ustaleń towarzystw ubezpieczeniowych. Zazwyczaj na wysokość ubezpieczenia AC wpływa: historia jazdy, wiek kierowcy, przebieg, marka samochodu i miejsce zamieszkania.

Czytaj dalej
OC, AC, NNW i assistance kierowca zastanawia się jak wygląda pełna ochrona auta

Ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance – jak wygląda pełna ochrona auta?

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę