UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Jakie drogi zakupu polisy OC oferują firmy ubezpieczeniowe?

W towarzystwach ubezpieczeniowych polisę OC można nabyć różnymi sposobami. Najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu ubezpieczenia jest osobiste spotkanie z agentem. Dużą popularnością cieszy się również nabycie polisy OC za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

mężczyzna korzystający z laptopa

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą różną politykę w zakresie kanałów sprzedaży, jednak najczęściej polisę OC możemy kupić u agenta, przez telefon albo online. Sprawdź, która droga będzie dla ciebie najlepsza.

Firmy ubezpieczeniowe współpracują z agentami

Mimo rosnącej popularności zakupów online, wizyta u agenta jest wciąż ulubioną przez Polaków drogą zakupu polisy OC oferowaną przez firmy ubezpieczeniowe. Zalety? Pośrednik reprezentujący firmę ubezpieczeniową ma dużą wiedzę o rynku ubezpieczeniowym i może nam podpowiedzieć, którą ofertę wybrać, a także wspierać nas na kolejnych etapach obsługi polisy. Pamiętaj też, że agenci często dysponują własnymi pakietami zniżek, które przyznają im firmy ubezpieczeniowe właśnie po to, by mogli je zaoferować swoim klientom. Minusy zakupu polisy u agenta dostrzegają przeważnie najbardziej zapracowani kierowcy, którym trudno znaleźć czas na wizytę. Dla nich bardziej atrakcyjny może okazać się zakup OC przez Internet lub telefon.

Firmy ubezpieczeniowe oferują polisy OC online

Z zakupów online korzysta przynajmniej trzy czwarte polskich użytkowników sieci, a najczęściej kupowanym w ten sposób produktem ubezpieczeniowym są właśnie polisy OC. Firmy ubezpieczeniowe zwykle przyznają zniżki za zakup ubezpieczenia online, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Równie istotny jest fakt, że w sieci możemy samodzielnie (i szybko) porównać ceny ubezpieczeń oferowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe, a następnie wybrać najbardziej atrakcyjną opcję - bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie można kupić bezpośrednio przez Kalkulator dostępny na stronie danej firmy ubezpieczeniowej bądź przy pomocy porównywarek.

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą sprzedaż polis przez telefon

Zakup polisy przez telefon ma podobne zalety do zakupu OC online, z tym, że zapewnia też możliwość pozyskania porady konsultantów reprezentujących różne firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli porównałeś oferty online, ale nadal nie jesteś pewien, którą z nich wybrać, telefon do wybranego ubezpieczyciela może być dobrym rozwiązaniem.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 12 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 8 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz doświadczenia Klienta od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
ciężarówka

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych każdy pojazd mechaniczny w Polsce podlega obowiązkowo komunikacyjnemu ubezpieczeniu OC. Nie inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych. Co warto wiedzieć przed zakupem ochrony dla tych pojazdów? Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego i jaki jest jego zakres?

ruch uliczny

Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, co oznaczają znaki drogowe i jakie są dopuszczalne prędkości na poszczególnych trasach. Przekroczenie przepisów grozi nałożeniem mandatu, otrzymaniem punktów karnych, a w wielu przypadkach nawet odebraniem prawa jazdy. Sprawdziliśmy, jakie ograniczenia prędkości obowiązują obecnie na drogach w Polsce.

Czytaj dalej
młoda kobieta za kierownicą

Zakup pierwszego samochodu to ekscytujące, ale i nieco stresujące wydarzenie dla kierowcy, który zdał egzamin na prawo jazdy. Jednak osoby, które planują kupić pierwsze auto w życiu, zwykle mają dosyć ograniczony budżet - jak wybrać dobry i tani samochód, który posłuży bezawaryjnie i zapewni kierującemu oraz pasażerom bezpieczeństwo podczas podróży?

mężczyzna korzystający z laptopa

Jak znaleźć polisę komunikacyjną, by nie przepłacać za ubezpieczenie? Jedną z metod jest zakup OC przez internet. Chociaż taką możliwość daje dziś wiele towarzystw ubezpieczeniowych, warto dobrze przygotować się do tego procesu. Czym jest e-polisa i jak kupić ubezpieczenie przez internet? Sprawdź w naszym poradniku.

kobieta kupuje OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

kobieta korzystająca z laptopa

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

para przy nowym aucie

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC można złożyć w przypadku zbliżającego się końca umowy oraz przy zakupie nowego samochodu. Tego typu dokument powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje, w tym, m.in.: dane pojazdu oraz nazwę i adres towarzystwa ubezpieczeniowego.

SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę