Jakie drogi zakupu polisy OC oferują firmy ubezpieczeniowe?

W towarzystwach ubezpieczeniowych polisę OC można nabyć różnymi sposobami. Najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu ubezpieczenia jest osobiste spotkanie z agentem. Dużą popularnością cieszy się również nabycie polisy OC za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

mężczyzna korzystający z laptopa

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą różną politykę w zakresie kanałów sprzedaży, jednak najczęściej polisę OC możemy kupić u agenta, przez telefon albo online. Sprawdź, która droga będzie dla ciebie najlepsza.

Firmy ubezpieczeniowe współpracują z agentami

Mimo rosnącej popularności zakupów online, wizyta u agenta jest wciąż ulubioną przez Polaków drogą zakupu polisy OC oferowaną przez firmy ubezpieczeniowe. Zalety? Pośrednik reprezentujący firmę ubezpieczeniową ma dużą wiedzę o rynku ubezpieczeniowym i może nam podpowiedzieć, którą ofertę wybrać, a także wspierać nas na kolejnych etapach obsługi polisy. Pamiętaj też, że agenci często dysponują własnymi pakietami zniżek, które przyznają im firmy ubezpieczeniowe właśnie po to, by mogli je zaoferować swoim klientom. Minusy zakupu polisy u agenta dostrzegają przeważnie najbardziej zapracowani kierowcy, którym trudno znaleźć czas na wizytę. Dla nich bardziej atrakcyjny może okazać się zakup OC przez Internet lub telefon.

Firmy ubezpieczeniowe oferują polisy OC online

Z zakupów online korzysta przynajmniej trzy czwarte polskich użytkowników sieci, a najczęściej kupowanym w ten sposób produktem ubezpieczeniowym są właśnie polisy OC. Firmy ubezpieczeniowe zwykle przyznają zniżki za zakup ubezpieczenia online, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Równie istotny jest fakt, że w sieci możemy samodzielnie (i szybko) porównać ceny ubezpieczeń oferowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe, a następnie wybrać najbardziej atrakcyjną opcję - bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie można kupić bezpośrednio przez Kalkulator dostępny na stronie danej firmy ubezpieczeniowej bądź przy pomocy porównywarek.

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą sprzedaż polis przez telefon

Zakup polisy przez telefon ma podobne zalety do zakupu OC online, z tym, że zapewnia też możliwość pozyskania porady konsultantów reprezentujących różne firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli porównałeś oferty online, ale nadal nie jesteś pewien, którą z nich wybrać, telefon do wybranego ubezpieczyciela może być dobrym rozwiązaniem.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego – ile kosztuje, jaki jest jego zakres?

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych każdy pojazd mechaniczny w Polsce podlega obowiązkowo komunikacyjnemu ubezpieczeniu OC. Nie inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych. Co warto wiedzieć przed zakupem ochrony dla tych pojazdów? Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego i jaki jest jego zakres?

Czytaj dalej

Dopuszczalne prędkości w Polsce na drogach – jakie są? Ile i gdzie można jechać?

Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, co oznaczają znaki drogowe i jakie są dopuszczalne prędkości na poszczególnych trasach. Przekroczenie przepisów grozi nałożeniem mandatu, otrzymaniem punktów karnych, a w wielu przypadkach nawet odebraniem prawa jazdy. Sprawdziliśmy, jakie ograniczenia prędkości obowiązują obecnie na drogach w Polsce.

Czytaj dalej

Jaki pierwszy samochód wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Zakup pierwszego samochodu to ekscytujące, ale i nieco stresujące wydarzenie dla kierowcy, który zdał egzamin na prawo jazdy. Jednak osoby, które planują kupić pierwsze auto w życiu, zwykle mają dosyć ograniczony budżet - jak wybrać dobry i tani samochód, który posłuży bezawaryjnie i zapewni kierującemu oraz pasażerom bezpieczeństwo podczas podróży?

Czytaj dalej

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

Jak znaleźć polisę komunikacyjną, by nie przepłacać za ubezpieczenie? Jedną z metod jest zakup OC przez internet. Chociaż taką możliwość daje dziś wiele towarzystw ubezpieczeniowych, warto dobrze przygotować się do tego procesu. Czym jest e-polisa i jak kupić ubezpieczenie przez internet? Sprawdź w naszym poradniku.

 

Czytaj dalej

Coraz więcej osób kupuje ubezpieczenie OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

Czytaj dalej

Kalkulator ubezpieczenia auta czy porównywarka OC?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

Czytaj dalej

Zakup nowego pojazdu a wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC można złożyć w przypadku zbliżającego się końca umowy oraz przy zakupie nowego samochodu. Tego typu dokument powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje, w tym, m.in.: dane pojazdu oraz nazwę i adres towarzystwa ubezpieczeniowego.

Czytaj dalej