UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Jaki zakres powinno mieć ubezpieczenie turystyczne?

Urlop to czas, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypoczynku. Na dłuższy wyjazd możemy pozwolić sobie zwykle raz w roku, szczęśliwcy kilka razy jeżdżą na krótkie, weekendowe wypady za granicę. Taka wycieczka to sporo załatwiania, które wymaga od nas pełnego skupienia i koncentracji. Nic dziwnego, że będąc już na miejscu, myślimy tylko o tym, by dobrze się bawić i solidnie wypocząć. Ale żeby tak się stało, trzeba się najpierw dobrze przygotować. Oprócz biletów na samolot, pakowania i spraw urzędowych warto również zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Gdzie kupić ubezpieczenie wyjazdu za granicę? Jak to zrobić? Podpowiadamy.

PO CO I JAK WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE NA WYJAZD ZA GRANICĘ?

Wiele osób przed wyprawą za granicę zastanawia się, czy na pewno pamiętały o wszystkim, co może być przydatne na miejscu. Niestety, nie zawsze zadajemy sobie pytanie o bezpieczeństwo na wakacjach. A to przecież najważniejsze, co powinniśmy zapewnić sobie i swoim bliskim. Żeby mieć gwarancję pełnej ochrony, najlepiej wykupić dobrze dopasowane ubezpieczenie podróżne. Zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą, trzeba poważnie zastanowić się, co faktycznie jest nam niezbędne. Adekwatny pakiet ubezpieczenia na wakacje za granicą należy wybrać na podstawie kierunku wycieczki, jej długości, tego, co mamy zamiar ze sobą zabrać, a nawet samego terminu urlopu. Jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?Na stronie UNIQA, dzięki specjalnemu formularzowi, możemy w kilka chwil nabyć dostosowaną do naszych potrzeb polisę.

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne pakiety, wśród których każdy bez wątpienia znajdzie ten idealny dla siebie. UNIQA ma w swoim portfolio cztery różne warianty ochrony: Light, Basic, Premium i Maximum. Każdy z nich to inny zakres polisy, inne sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i, co za tym idzie, inny koszt.

CO POWINNO OBEJMOWAĆ UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE NA WYJAZD ZA GRANICĘ? 

Ubezpieczenie wyjazdu za granicę może obejmować różny zakres terytorialny. W UNIQA do wyboru jest np. Europa i świat. Zapewnia ono bezpieczne podróżowanie nawet w najodleglejsze zakątki globu. Każda polisa turystyczna zawierać powinna przy tym:

 • ryzyko kosztów leczenia (KL), w tym kosztów nagłego zachorowania w podróży
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
 • opóźnienie bagażu,
 • opóźnienie lotu,
 • OC w życiu prywatnym,
 • OC sportowe, idealne dla osób zamierzających uprawiać sport za granicą, w tym sporty ekstremalne,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego od kradzieży i zniszczenia,
 • koszty rezygnacji z wyjazdu lub jego przerwania,
 • ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu,
 • ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu.

W obecnych czasach ważne jest i to, by polisa turystyczna obejmowała ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, a także, by pandemia i epidemia były włączone w zakres ochrony ubezpieczeniowej, najlepiej bez dodatkowej zwyżki składki. Polisa powinna pokrywać koszty izolacji i kwarantanny w trakcie pobytu za granicą.

Czy nie wystarczy karta EKUZ?

Bezpłatna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnić Ci może podstawową pomoc medyczną na terenie danego kraju - głównie w Europie. Nie jest to pełnoprawne ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny. Z uwagi jednak na fakt, że takie ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę uzyskasz w oddziałach i delegaturach NFZ bezpłatnie, jeśli jesteś ubezpieczony zdrowotnie, warto to zrobić, a ponadto wybrać ubezpieczenie turystyczne za granicą, które zabezpieczy Cię w pełni. 

GDZIE WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE? JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE?

I to właśnie u takich specjalistów jak UNIQA powinniśmy kupować usługi. Wiele osób zastanawia się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie mamy wybór i gdzie znajdziemy firmę z historią – sprawdzoną i cieszącą się zaufaniem klientów. Takim miejscem jest właśnie UNIQA. Oferujemy pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach życiowych, a w swoim portfolio posiadamy produkty dostosowane do różnych potrzeb, oczekiwań i problemów. W przypadku polisy podróżnej pomożemy w sytuacji nagłego zachorowania, w razie konieczności transportu medycznego przy powrocie do domu lub niemożności samodzielnego powrotu do kraju ze względu na zły stan zdrowia, a nawet przy sfinansowaniu leczenia stomatologicznego w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Najlepiej w firmie, która pomoże też przy okazji wypadków, np. w górach czy na morzu. Takie wyprawy to dla wielu ludzi idealna wakacyjna przygoda. Niestety – nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. UNIQA opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną przez lokalne służby ratunkowe.

Ale pomoc nie kończy się na ratowaniu zdrowia. W odpowiednim pakiecie można otrzymać ją też w razie utraconego bagażu. Tutaj mamy możliwość otrzymania odszkodowania za skradzione, uszkodzone lub zaginione w transporcie walizki. Jeżeli z kolei z ważnych przyczyn nie będziemy mogli wziąć udziału w zaplanowanej i opłaconej wycieczce, dostaniemy zwrot poniesionych kosztów. Co ciekawe, adekwatny do naszych potrzeb pakiet zagwarantuje też pokrycie kosztów za uszkodzony z naszej winy samochód lub spowodowany przez nas wypadek na stoku narciarskim i wywołane tym szkody na osobach trzecich.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Możesz rzecz jasna zastanawiać się, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Już od 5,85 zł za jeden dzień pobytu wykupisz ubezpieczenie tego rodzaju. w UNIQA. Tak tanie ubezpieczenie podróży zagranicznej z pewnością jest warte rozważenia, a jeśli zależy Ci na szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, zobacz, o jakie ryzyka możesz rozszerzyć wybraną polisę turystyczną. Wybór ubezpieczenia powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale przede wszystkim tym, czy możesz liczyć na pomoc w przypadkach, do których może dojść na wakacjach za granicą – nie warto oszczędzać na tym elemencie naszej podróży. Dobre ubezpieczenie będzie zapewniało wszechstronną pomoc i pokrycie kosztów leczenia za granicą w wyniku nagłego zachorowania lub przy nieszczęśliwym wypadku, a także dużo więcej. Sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia jaki jest jego zakres.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Wakacje sprzyjają wyjazdom wypoczynkowym. Pomimo wszechobecnej drożyzny i wysokiej inflacji Polacy nie rezygnują z urlopu za granicą. Raport Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl z 2023 roku pokazał, że w okresie zimowym Polacy chętnie wyjeżdżali do Egiptu, Hiszpanii, na Cypr, ale wybierali też kierunki egzotyczne, jak Emiraty Arabskie, Tajlandia czy Dominikana. Kiedy wybierasz się w tropiki, myślisz najczęściej o rajskich widokach, wysokiej temperaturze,…

Polecany

Już od 4,20 zł /dzień!

Ubezpieczenie
podróży

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę