UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Jaką ochronę powinno zapewniać ubezpieczenie turystyczne?

Urlop to czas, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypoczynku. Na dłuższy wyjazd możemy pozwolić sobie zwykle raz w roku, szczęśliwcy kilka razy jeżdżą na krótkie, weekendowe wypady za granicę. Taka wycieczka wymaga odpowiedniej organizacji. Nic dziwnego, że będąc już na miejscu, myślimy tylko o tym, by dobrze się bawić i solidnie wypocząć. Ale żeby tak się stało, trzeba się najpierw dobrze przygotować. Oprócz biletów na samolot, pakowania i spraw urzędowych, warto również zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Gdzie je kupić? Jak to zrobić? Podpowiadamy.

PO CO I JAK WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE NA WYJAZD ZA GRANICĘ?

Wiele osób przed wyprawą za granicę zastanawia się, czy na pewno pamiętało o wszystkim, co może być przydatne na miejscu. Niestety, nie zawsze zadajemy sobie pytanie o bezpieczeństwo. A to przecież najważniejsze, co powinniśmy zapewnić sobie i swoim bliskim przy planowaniu wycieczki i oczywiście w trakcie pobytu. Żeby mieć gwarancję pełnej ochrony, najlepiej wykupić dobrze dopasowane ubezpieczenie podróżne. Zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą, trzeba poważnie zastanowić się, co faktycznie jest nam niezbędne. Adekwatny pakiet należy wybrać na podstawie kierunku wycieczki, jej długości, tego, co mamy zamiar ze sobą zabrać, a nawet samego terminu urlopu. Liczy się to, czy wybierasz się na wakacje samochodem czy też lecisz samolotem? Jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Na stronie UNIQA, dzięki specjalnemu formularzowi, możemy w kilka chwil wybrać dostosowaną do naszych potrzeb polisę.

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne pakiety. W UNIQA proponujemy cztery warianty: Podstawowy, Rozszerzony, Optymalny i Maksymalny. Każdy z nich ma inny zakres polisy, zróżnicowane sumy ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą i, co za tym idzie, inny koszt.

JAKI ZAKRES OCHRONY POWINNO OBEJMOWAĆ UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE? KOSZTY LECZENIA ZA GRANICĄ

Wybierasz się w podróż zagraniczną? Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Mogłoby się wydawać, że do zapewnienia sobie bezpłatnego leczenia za granicą wystarczy Karta Narodowego Funduszu Zdrowia, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Jednak nie zabezpieczy nas tak kompleksowo jak w przypadku ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny.

Jeśli jednak chcesz mieć ubezpieczenie podróży w zakresie kosztów leczenia na wyjazd do Afryki, Azji czy Ameryki, kup je prywatnie. Może ono obejmować m.in.:

  • Ubezpieczenie bagażu i lotu – łącznie z tym, że możesz otrzymać odszkodowanie za opóźniony samolot; ubezpieczenie bagażu podróżnego,
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – zapewnia pokrycie kosztów leczenia w ramach ustalonej sumy ubezpieczenia,
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego i ryzyka uprawiania sportów – amatorsko czy sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych,
  • Ubezpieczenie assistance 24/7 w języku polskim i angielskim,
  • Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • Ubezpieczenie kosztów transportu do kraju z wyjazdu zagranicznego.

Wszystkie składowe ubezpieczenia i zakres ochrony można sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) i negocjować je, by umowa uwzględniała wszystko, co dla nas istotne. W OWU sprawdź także wyłączenia odpowiedzialności.

Mając zapewnione odpowiednie ubezpieczenie w razie nagłego zachorowania na wyjeździe, gwarantujące świadczenia zdrowotne w czasie podróży, nie pozostaje już nic innego, jak tylko planować, jak spędzić ferie  czy wakacje.

GDZIE KUPIĆ UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE NA URLOP?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie mamy wybór i gdzie znajdziemy firmę z historią – sprawdzoną i cieszącą się zaufaniem klientów. Warto skorzystać z naszej oferty. Zapewniamy pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach życiowych, a w portfolio mamy produkty dostosowane do różnych potrzeb, oczekiwań i problemów. W ramach polisy podróżnej pomożemy m.in. w sytuacji nagłego zachorowania, w razie konieczności transportu medycznego lub niemożności samodzielnego powrotu do kraju ze względu na stan zdrowia.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Najlepiej w firmie, która pomoże też w razie wypadków, np. w górach czy na morzu. Takie wyprawy to dla wielu idealna, wakacyjna przygoda. Niestety – nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom zdarzają się nieprzewidziane kryzysy. UNIQA opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną przez wyspecjalizowane służby ratunkowe.

W ramach ubezpieczenia możesz mieć różne świadczenia z tytułu doznanych szkód. Im jest ich więcej, a także im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym więcej kosztuje ochrona. 
 

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych - kto powinien je wykupić? Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje w tropikach?

Wakacje sprzyjają wyjazdom wypoczynkowym. Pomimo wszechobecnej drożyzny i wysokiej inflacji Polacy nie rezygnują z urlopu za granicą. Raport Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl z 2023 roku pokazał, że w okresie zimowym Polacy chętnie wyjeżdżali do Egiptu, Hiszpanii, na Cypr, ale wybierali też kierunki egzotyczne, jak Emiraty Arabskie, Tajlandia czy Dominikana. Kiedy wybierasz się w tropiki, myślisz najczęściej o rajskich widokach, wysokiej temperaturze,…

Czytaj dalej
Polecany

Już od 4,20 zł /dzień!

Ubezpieczenie
podróży

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę