UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Ceny mieszkań w Bydgoszczy – rynek pierwotny i wtórny

Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego i znajduje się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce pod względem wielkości. Miejscowość posiada port lotniczy, działa w niej wiele uczelni i z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem turystów. Czy warto tam zamieszkać? Czy ceny mieszkań w Bydgoszczy są atrakcyjne? Na jaki wydatek musisz się przygotować, jeśli chcesz kupić nieruchomość z rynku wtórnego lub pierwotnego w tym mieście?

bydgoszcz

Bydgoszcz – co wyróżnia to miasto?

Miejscowość ta liczy ponad 300 tys. mieszkańców, zatem jest średniej wielkości. Argumentów przemawiających za osiedleniem się w Bydgoszczy jest wiele. Jak wspomnieliśmy, jej popularność rośnie. Czym się wyróżnia? Na pewno największym parkiem miejskim w Polsce, który zajmuje 800 ha. Urokliwe są także XIX-wieczne kamienice, usytuowane wzdłuż rzeki Młynówki. Ciekawym miejscem jest Muzeum Mydła i Historii Brudu – w czasie warsztatów sam wykonasz mydło. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Bydgoszczy jest fontanna Potop, która przedstawia kluczowy moment biblijnego potopu.

Jak wygląda w tym mieście sytuacja pod względem pracy i wysokości pensji? Przeciętne miesięczne wynagrodzenie we wrześniu 2020 roku w województwie kujawsko-pomorskim wynosiło 4 929,33 zł, przy czym w skali kraju było to 5 371,56 zł. W tym samym miesiącu stopa bezrobocia rejestrowanego osiągnęła 8,1 proc., a w skali kraju równa była 6,1 proc. Zatem w tym województwie może być stosunkowo trudno o pracę i jednocześnie mniej można przeciętnie zarobić. Czy przekłada się to na niskie ceny mieszkań w Bydgoszczy?

 Ceny nieruchomości w Bydgoszczy

Koszty zakupu mieszkania w średniej wielkości miastach są zazwyczaj niższe niż w dużych miejscowościach. Czy tak samo jest w przypadku opisywanej miejscowości? Jak się okazuje, według danych SonarHome, od początku 2020 roku cena za m2 mieszkania w Bydgoszczy wzrosła o prawie 10 proc. Przeciętnie wynosiła ona w listopadzie 2020 roku 6 047 zł za metr i podwyższyła się o 547 zł w stosunku do stycznia 2020 roku. Średni czas oczekiwania na sprzedaż to 103 dni. Na najtańszych ulicach w mieście musisz zapłacić za mieszkanie niewiele ponad 4 tys. zł za metr, natomiast na najdroższych – nawet 2,5 tys. więcej. Zatem różnice są duże, ale jak najbardziej możesz kupić w tym mieście nieruchomość w dobrej cenie. Stosunkowo atrakcyjne stawki są argumentem, który przemawia za zamieszkaniem w Bydgoszczy.

Kupiłeś mieszkanie? Koniecznie zawrzyj umowę ubezpieczenia nieruchomości. To spowoduje, że unikniesz odpowiedzialności finansowej za ewentualne szkody, do których dojdzie, a są one objęte ochroną.  

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę
Tomasz Kozina - autor artykułu to Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.
Tomasz Kozina
Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Tomasz Kozina – Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 12 lat pracuje w e-commerce, a od 3 w obszarze ubezpieczeń. Swoją karierę rozwijał w sklepach internetowych z branż fashion i automotive odpowiadając za sprzedaż, zarządzając katalogiem produktów oraz tworząc specjalistyczne treści. Obecnie w dziale Digital zajmuje się stroną uniqa.pl oraz odpowiada za sprzedaż produktów ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
łódź

Ceny mieszkań w Łodzi z rynku wtórnego i pierwotnego

Łódź to jedno z największych miast w Polsce, które może pozytywnie zaskoczyć się kosztami życia. Miejscowość słynie z wielu dobrych uczelni, jest ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym. Czy jednak to wszystko przekłada się na zadowolenie mieszkańców? Czy ceny mieszkań w Łodzi są przystępne? Jak zmieniało się to miasto w ostatnich latach – zyskuje nowych mieszkańców czy ich traci?

Czytaj dalej
wrocław

Ceny mieszkań we Wrocławiu – spadają czy wzrastają?

Wrocław należy do najpiękniejszych polskich miast. Jest często wybierany przez studentów, a wielu Polaków przeprowadza się tam w poszukiwaniu pracy i lepszego miejsca do życia. Na jaki wydatek musisz się przygotować, jeśli chcesz kupić nieruchomość w tej miejscowości? Jakie są ceny mieszkań we Wrocławiu w poszczególnych dzielnicach?

Czytaj dalej
kraków

Ceny mieszkań w Krakowie – rynek pierwotny i wtórny

Kraków jest drugim pod względem liczby mieszkańców i powierzchni miastem w Polsce. Obecnie mieszka w nim ponad 750 tys. osób, a cała miejscowość zajmuje obszar 327 km2. Kraków uchodzi za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w naszym kraju. Na jakie ceny mieszkań w Krakowie muszą być przygotowani inwestorzy? Jak zmieniały się stawki za metr w ostatnich latach?

Czytaj dalej
białystok

Ceny mieszkań w Białymstoku – jak się kształtują?

Białystok jest największym miastem w północno-wschodniej Polsce i pełni funkcję stolicy województwa podlaskiego. Zajmuje on wysokie pozycje w licznych rankingach, a przede wszystkim dynamicznie się rozwija, zapewniając mieszkańcom coraz lepsze warunki do życia. Na jaki wydatek musisz się przygotować, jeśli chcesz kupić nieruchomość w tej lokalizacji? Czy ceny mieszkań w Białymstoku są atrakcyjne?

Czytaj dalej
zamek w lublinie

Ceny mieszkań w Lublinie - rynek wtórny i pierwotny

Lublin to miasto o bogatej historii. Przyciąga ono odwiedzających niebagatelną architekturą, licznymi zabytkami i ciekawymi wydarzeniami artystycznymi. Miejscowość jest stolicą województwa lubelskiego i ważnym ośrodkiem akademickim. Czy jest to jednak dobre miejsce do życia? Czy ceny mieszkań w Lublinie są na tyle atrakcyjne, żeby warto było się tutaj osiedlić?

Czytaj dalej
PRODUKT ROKU
15% zniżki

Już od 74 zł /rok!

Ubezpieczenie
mieszkania

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę