informacja reklamowa

Co to jest IKZE

Co to jest Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jest Twoją poduszką finansową na przyszłość. Już teraz możesz zadbać o jakość i wysokość swojej emerytury, odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty. To Ty decydujesz, jak długo i z jaką częstotliwością będziesz to robić!

 

Oszczędzasz środki na przyszłą dodatkową emeryturę.

W 2024 r. możesz wpłacić na IKZE maksymalnie 9 388,80 zł. W przypadku osób prowadzących pozarolniczą działalność - 14 083,20 zł. Możesz wpłacić mniej.

Płacisz niższy podatek dochodowy, bo pieniądze wpłacane na IKZE odliczasz co roku od dochodu. Zwrot podatku za 2024 rok, w zależności od progu podatkowego, może wynieść do 3 004 zł, a jeżeli prowadzisz pozarolniczą działalność - nawet 4 507 zł.

Dlaczego warto

Dlaczego warto skorzystać z IKZE UNIQA

Gotowe strategie

Wybierasz spośród 17 subfunduszy o różnym profilu inwestowania lub korzystasz z naszego najnowszego rozwiązania inwestycyjnego Portfelu Modelowego

NOWOŚĆ

Funkcjonalne konto online

Założysz konto IKZE całkowicie online w kilku prostych krokach. Wpłacasz, ile i kiedy chcesz. Wpłaty już od 50 zł.

Niskie koszty zarządzania

Koszty zarządzania funduszami w ramach IKZE (jednostki uczestnictwa kat. E) są niższe niż standardowe opłaty (jednostki kat. A), które pobieramy.

Brak opłat

Nie płacisz za założenie IKZE i zamknięcie opłat. Nie płacisz za zmianę i konwersję. W IKZE u nas nie ma też opłat manipulacyjnych.

Brak opłat

Oferta doceniona na rynku

Nasze IKZE zdobywa wyróżnienia w rankingach publikowanych przez niezależne podmioty, takie jak Analizy Online lub Puls Biznesu.

Zadbaj o swoją przyszłość już dziś, otwierając konto inwestycyjne

w 5 minut
Poznaj IKZE

Poznaj IKZE

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to jedna z możliwości dodatkowego, dobrowolnego, obok PPK czy IKE, gromadzenia kapitału, który pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na emeryturze. Wpłaty na IKZE możesz odliczyć od dochodu w PIT.

Możesz wypłacić środki z IKZE w całości, kiedy chcesz. Zwrot zwiększy podstawę opodatkowania.

Jedna osoba może mieć tylko jedno IKZE. Możesz je przenieść do UNIQA TFI z innej instytucji.

Limit wpłat na IKZE ogłasza co roku właściwy minister do spraw zabezpieczenia społecznego. Jest on równy 1,2-krotności prognozowanego na dany rok przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, a w przypadku osób prowadzących pozarolniczą działalność 1,8-krotności wynagrodzenia.

Przy wypłacie z IKZE po ukończeniu 65. roku życia zapłacisz zryczałtowany podatek w wysokości 10% od środków wypłaconych z IKZE.

Załóż lub przenieś IKZE

Załóż lub przenieś konto IKZE

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

Załóż konto IKZE
2

Uzupełnij dane

Wybierz subfundusz, w który zainwestujesz Twoją pierwszą wpłatę i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Oczekuj na potwierdzenie

Przelej środki na rachunek bankowy wybranego funduszu. Wkrótce wyślemy Ci na adres email potwierdzenie otwarcia konta.

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

2

Uzupełnij dane

Wybierz jeden subfundusz, w który zainwestujesz Twoje środki z transferu IKZE i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane przez Ciebie fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Przekaż potwierdzenie

Na Twój adres email wyślemy potwierdzenie zawarcia umowy. Przekaż je do instytucji, w której aktualnie masz IKZE, zleć transfer swoich środków na IKZE w UNIQA TFI. Czekaj na potwierdzenie otwarcia konta.

Mówiliśmy, że proste? Nie zwlekaj i zacznij inwestować

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Notowania

Sprawdź aktualne notowania i porównuj wybrane fundusze.

Szukasz dokumentów?

Sprawdź bibliotekę, w której znajdziesz aktualne i archiwalne prospekty, KIDy, ogłoszenia i inne ważne dokumenty.

Przewodnik inwestora

Dowiedz się więcej na temat rynków finansowych, zapoznaj się z listą porad dotyczących pomnażania oszczędności i policz ile możesz zyskać.