Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zabezpiecz swoją działkę

Ubezpieczenie NNW szkolne – ważny wybór każdego rodzica

Dzieciom w wieku szkolnym przytrafiają się nie tylko infekcje, ale również poważne choroby,

jak i wypadki kończące się mniejszymi lub większymi urazami ciała. Ich skutkiem może

być konieczność drogiego leczenia, wizyty u specjalistów, jak również kosztowna rehabilitacja.

W takiej sytuacji pomóc może ubezpieczenie NNW, które zapewni wsparcie finansowe.


Ważne, aby mieć świadomość, czym ubezpieczenie NNW różni się od ubezpieczenia na życie. Zasadnicza różnica jest taka, że choć w ubezpieczeniach NNW mamy do czynienia ze świadczeniem za zgon, to jest to świadczenie za zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Choć ubezpieczenie NNW przewiduje często osobne świadczenie za ciężkie zachorowanie, to należy pamiętać, że zgon w wyniku ciężkiej choroby nie będzie objęty zakresem ubezpieczenia. Tak jest w przypadku ubezpieczeń na życie, jednak są to dwa różne zagadnienia.

Podobnie jest w przypadku np. świadczenia za pobyt w szpitalu. Jeśli takie występuje w zakresie ubezpieczenia NNW, to pobyt w szpitalu musi nastąpić w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czyli zdarzenia nagłego. Jeśli dziecko trafi do szpitala w wyniku choroby – wówczas wypłata świadczenia może nastąpić tylko w przypadku gdy zakres ubezpieczenia został rozszerzony o takie świadczenie.

Ubezpieczenie NNW to rodzaj zabezpieczenia konsekwencji nieszczęśliwych wypadków dla dziecka. Dotyczy zarówno śmierci, uszczerbku na zdrowiu, urazów ciała, jak i pobytu w szpitalu, czy tez zwrotu kosztów leczenia powypadkowego. Ubezpieczenie szkolne ma za zadanie chronić życie i zdrowie naszego dziecka zarówno na terenie placówki szkolnej, jak i poza nią – w dni nauki oraz w czasie wolnym od niej. Ochroną mogą zostać objęte wszystkie dzieci bez względu na wiek, zatem zakup może dotyczyć dziecka uczęszczającego zarówno do żłobka, jak i na studia.

Przy wyborze ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

- umowa – najczęściej obowiązuje przez 12 miesięcy, a więc również w wakacje.

- zakres ochrony – ubezpieczenie dziecka to od kilku do kilkunastu zdarzeń dotyczących zdrowia i życia. Im szersza ochrona, tym większa szansa na otrzymanie świadczenia w razie wypadku. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia i to, czy pokrywają faktyczne ryzyka, na jakie narażone jest nasze dziecko. Warto zwrócić uwagę na takie ryzyka jak pogryzienie przez psa, zwrot kosztów wycieczki i czesnego, jeśli wcześniej nastąpił nieszczęśliwy wypadek, możliwość otrzymania świadczenia za każdy dzień nieobecności w szkole na skutek wypadku i niezdolności do czasowego kontynuowania nauki. Zawsze należy wymagać przedstawienia zakresu ubezpieczenia, numeru polisy, oraz ogólnych warunków ubezpieczenia od placówki, do której uczęszcza dziecko.

- zakres terytorialny – ubezpieczenie nie ogranicza się tylko do terenu szkoły, ale także domu i całego świata.

- wysokość świadczenia – warto wybrać taki pakiet, który gwarantuje satysfakcjonującą nas kwotę świadczenia

- wyłączenia odpowiedzialności – są sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, mimo iż wypadek miał miejsce. Zawsze należy zapoznać się z listą tych sytuacji w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Na koniec: pamiętajmy, że nie musimy ubezpieczać dziecka za pośrednictwem placówki, do której uczęszcza dziecko. Możemy sami zdecydować, które rozwiązanie jest naszym zdaniem najkorzystniejsze spośród dostępnych na rynku.


Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x