Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Zadbałeś o ubezpieczenie OC i AC dla swojego samochodu. A czy pomyślałeś o zagwarantowaniu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

NNW kierowcy i pasażera – co obejmuje?

Ubezpieczenie to dotyczy zdarzeń, które miały miejsce podczas wsiadania do pojazdu lub wysiadania z niego. Zalicza się tu także szkody powstałe podczas zatrzymania, postoju lub garażowania pojazdu. A co z nieszczęśliwymi sytuacjami mającymi miejsce przy załadowywaniu i rozładowywaniu samochodu? One też objęte są ochroną z tytułu NNW.

Ubezpieczenie kierowcy i NNW pasażerów – czego nie obejmuje?

W przypadku polis wykupionych w naszej firmie nie wszystkie zdarzenia zostają objęte ubezpieczeniem. Odszkodowanie nie jest wypłacone wtedy, kiedy szkoda powstała w wyniku umyślnego działania ubezpieczonego.

Pieniądze, które zrekompensują straty, nie zostaną przelane także wówczas, gdy do zdarzenia dojdzie w wyniku działania ubezpieczonego będącego pod wpływem alkoholu, narkotyków, substancji psychotropowych lub leków użytych niezgodnie z zaleceniem lekarza.

Jeżeli jesteś kierowcą, to bardzo duże znaczenie ma także to, aby pojazd, którym będziesz jechał, miał odpowiednie, wymagane przez prawo uprawnienia. A do tego musi być w dobrym stanie i mieć ważne badania techniczne.

Odszkodowanie nie zostanie również wypłacone w innych sytuacjach. Jeżeli pasażer wiedział o tym, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i że jego stan nie pozwala na prowadzenie auta, to nie powinien decydować się na dalszą podróż. Gdy dojdzie do wypadku, odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

Co robić po wypadku? Jak uzyskać pieniądze z odszkodowania?

Niestety, doszło do wypadku. Ty jako kierowca i Twoi pasażerowie zostaliście ranni w wyniku tej sytuacji. Czy wiesz jak postępować, aby otrzymać odszkodowanie?

Do ważniejszych kwestii należy przede wszystkim poinformowanie naszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego o zaistniałym zdarzeniu. Dalej duże znaczenie będzie miała odpowiednia współpraca z naszymi pracownikami. Konieczne będzie udzielenie zgody na udostępnienie nam dokumentacji medycznej w zakresie objętym umową ubezpieczenia, niezbędnym do ustalenia odpowiedzialności oraz rozmiarów szkody. Jest też prawdopodobne, że będziesz musiał poddać się dodatkowym badaniom medycznym na zlecenie i koszt UNIQA S.A.

Do papierów, jakie musisz dostarczyć, należy przede wszystkim ten stwierdzający tożsamość, a ponadto wypełniony formularz zgłoszenia roszczenia oraz dokumentacja medyczna (obejmująca okres od dnia wypadku), a także protokół powypadkowy z Policji.
Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW dostępnych na naszej stronie internetowej.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

  • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
  • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x