Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?
Nie wyobrażasz sobie życia bez biegania, jazdy na nartach lub wspinaczki? Uczestniczysz w imprezach biegowych lub triathlonowych? Jeśli tak, to doskonale wiesz, jak ważne są regularne treningi. Niestety nie zawsze świetne przygotowanie kondycyjne jest w stanie zapewnić 100% ochronę przed kontuzją lub wypadkiem. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla sportowców.

Bierzesz udział w tych imprezach sportowych? Nie zapomnij o treningach i… ubezpieczeniu:

1. Drut kolczasty, nurkowanie w lodowatej wodzie, lina i łańcuchy – Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami bije rekordy popularności. Zawody zrzeszające fanów survivalu i dobrej zabawy odbywają się w całej Polsce, Gruzji, a nawet na… Saharze.

2. 3,8 km w wodzie, 180 km na rowerze i 42 km biegu – Ironman to cykl najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie. Zmagania odbywają się m.in. na Hawajach, we Francji, w Szwajcarii, na Wyspach Kanaryjskich i w Wielkiej Brytanii. Choć do ich ukończenia potrzebny jest nie tylko hart ducha, ale także świetne przygotowanie, biorą w nich udział osoby w różnym wieku. Najstarszy uczestnik miał 82 lata!

3. Tromsø, Norwegia – w miejscu, w którym przez dwa miesiące w roku słońce nie zachodzi nawet na chwilę, odbywa się Midnight Sun Marathon. To najdalej wysunięty na północ wyścig certyfikowany przez AIMS (Stowarzyszenie Międzynarodowych Maratonów i Biegów Ulicznych).

4. Choć Tour de France i Giro d’Italia są prawdopodobnie poza Twoim zasięgiem, każdego roku w Polsce masz szansę wziąć udział przynajmniej w kilkudziesięciu zawodach kolarskich takich jak Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

Miłośników sportowej rywalizacji przyciąga nie tylko duch współzawodnictwa, ale także wyjątkowa atmosfera i możliwość zmierzenia się z własnymi ograniczeniami. Oprócz odwagi i solidnego przygotowania kondycyjnego warto zabrać na start… odpowiednie ubezpieczenie. Uczestnictwo w zawodach zwiększa ryzyko kontuzji – takich, które mogą „tylko” wyeliminować Cię z rywalizacji i takich, które uniemożliwią Ci pracę zawodową i codzienne funkcjonowanie. Nie pozwól, żeby poważny uraz czy długotrwały pobyt w szpitalu wpłynęły na bezpieczeństwo finansowe Twojej rodziny.

Ubezpieczenie sportowe i OC w życiu prywatnym dla osób uprawiających sporty rekreacyjne

„Lubię aktywność fizyczną, ale nie startuję w zawodach – czy powinienem wykupić ubezpieczenie NNW sport?”. Nawet jeśli nie jesteś wyczynowcem, ale regularnie biegasz, jeździsz na rowerze lub na nartach, pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu. O polisę dla sportowców powinni zadbać także instruktorzy, trenerzy, a także uczniowie i studenci szkół sportowych.

Ubezpieczenie NNW sport zapewni Tobie i Twojej rodzinie odszkodowanie na wypadek śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W wariancie Elastycznym otrzymasz jednorazową wypłatę za złamanie kończyny i odszkodowanie za pobyt w szpitalu.

Oprócz ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Możesz wybrać jedną z pięciu sum gwarancyjnych: 10 000, 50 000, 100 000, 200 000, a nawet 300 000 złotych. Posiadając tę polisę, otrzymasz odszkodowanie za zniszczenie mienia lub uszkodzenia ciała osobie trzeciej lub szkody spowodowane przez Ciebie oraz Twoich bliskich. To polisa, którą warto mieć, jeśli uwielbiacie uprawiać sport całą rodziną. W obu przypadkach ochrona działa przez całą dobę.

Ubezpieczenie NNW dla sportowców obowiązuje na całym świecie – możesz wziąć udział w dowolnych zawodach sportowych bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Masz pewność, że otrzymasz niezbędną pomoc, gdziekolwiek się znajdziesz. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obowiązuje na całym świecie z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Jeśli uprawiasz sport rekreacyjnie, wystarczy Ci podstawowy zakres ubezpieczenia. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne lub uczestniczysz w zawodach, możesz rozszerzyć pakiet. Zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i wybierz wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x