Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Elastyczne ubezpieczenie OC w Uniqa podzielone zostało na trzy warianty – ubezpieczenie OC MINI, OC MAXI i ubezpieczenie OC MEGA. Możesz tak dostosować poziom i warunki ubezpieczenia, aby jak najbardziej odpowiadało Twoim potrzebom.

Ubezpieczenie OC samochodu – co musisz o nim wiedzieć?

Zgodnie z polskim prawem każda zmotoryzowana osoba musi posiadać ważne ubezpieczenie OC pojazdu. Za jego brak grozi kara finansowa. Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

Ubezpieczenie OC zapewnia Ci możliwość pokrycia kosztów wyrządzonych podczas korzystania z pojazdu szkód wobec osób trzecich i ich mienia. Produkt ten to także realna ochrona pasażerów auta, nawet jeśli jako kierowca jesteś sprawcą danego zdarzenia.

W przypadku obowiązkowej polisy od Odpowiedzialności Cywilnej suma gwarancyjna jest identyczna u każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie OC samochodu gwarantuje opłacenie kosztów, które wynoszą maksymalnie nieco powyżej 5 milionów euro, jeśli zdarzenie dotyczy narażenia zdrowia i życia poszkodowanego lub poszkodowanych. W przypadku szkód majątkowych (np. uszkodzenie domu, naprawa samochodu, barierek, ogrodzenia) suma gwarancyjna OC wynosi nieco ponad 1 milion euro. Ważne jest, że ubezpieczenie OC realnie chroni Ciebie i Twoich pasażerów również za granicą. Jednocześnie jednak, aby móc opłacić szkody powstałe wyłącznie z własnej winy, warto posiadać ubezpieczenie dodatkowe – NNW lub Autocasco (AC), których parasol ochronny jest znacznie szerszy.

3 skuteczne pakiety ubezpieczenia OC dla Ciebie

Nawet jeśli wyrządzisz szkodę, z Uniqa masz możliwość zachowania zniżek. Masz do wyboru trzy skuteczne pakiety ubezpieczenia OC. Sprawdź, które najbardziej Ci odpowiada!

OC MINI to produkt dla osób, które szukają podstawowego ubezpieczenia samochodu. Podstawowa ochrona, likwidacja szkody z OC i możliwość rozszerzenia go o rehabilitację to nie wszystko. W ramach pakietu podstawowego OC MINI od Uniqa uzyskujesz ubezpieczenie MINI Assistance w cenie, które daje większą realną ochronę. Jednocześnie ten wariant jest świetnym wyborem dla osób, które szukają taniego ubezpieczenia OC.

Szukając optymalnego ubezpieczenia samochodu OC, wybierz ofertę OC MAXI od Uniqa. Gwarantuje ono rozszerzoną ochronę kierowcy i wszystkich jego pasażerów. Z kolei ubezpieczenie OC MEGA stanowi kompleksową, pełną ochronę i rekompensatę za szkody wyrządzone innym osobom w związku z ruchem Twojego pojazdu. To rozwiązanie dla tych, którzy pragną najwyższej możliwej ochrony.

Korzyści ubezpieczenia OC w Uniqa

Zniżki, darmowe Zielone Karty i BLS, a także płatności ratalne składek dostosowane są tak, aby zapewnić Ci jak najwięcej dodatkowych korzyści z ubezpieczenia OC. Wysokość składki poznasz nawet bez wychodzenia z domu, kontaktując się z nami. Przechodząc z innego towarzystwa ubezpieczeniowego, możesz znacznie zmniejszyć koszt ubezpieczenia swojego samochodu. Polisę otrzymasz pocztą tradycyjną lub wiadomością e-mail przesłaną na wskazany adres.

Bez względu na to, czy szukasz ubezpieczenia OC dla samochodu osobowego, motocykla czy samochodu ciężarowego, w Uniqa dopasujemy najlepszą ofertę dla Ciebie. Sprawdź przez internet ubezpieczenie OC i znajdź takie, które skutecznie ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed niekorzystnymi zdarzeniami na drodze, mogącymi przytrafić się każdemu.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x