Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?
Przymusowy pobyt w szpitalu może się nam przytrafić w każdej chwili. Przewlekła choroba, wypadek, ciężki uraz – przyczyn może być wiele. Takie zdarzenie to nie tylko stres dla nas i naszych bliskich, ale również dodatkowe wydatki. Nie każda polisa na życie obejmuje koszty związane z leczeniem. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie od operacji chirurgicznych oraz długotrwałego pobytu w szpitalu.

Operacje w Polsce

Z roku na rok w Polsce odbywa się coraz więcej operacji – w 2016 roku ich liczba wyniosła aż 2,5 miliona[1]. Przez szpitale dziennie przewija się dziesiątki tysięcy pacjentów, a jak wynika ze statystyk, ponad 33% z nich pokrywa koszty leczenia w całości z własnej kieszeni. I chociaż przy drobnych urazach i zabiegach wydatek może okazać się stosunkowo niewielki, to już w przypadku np. przewlekłych chorób i wydłużającego się pobytu sprawa staje się bardziej poważna. Skomplikowana operacja oznacza zazwyczaj czasową niezdolność do pracy, a co za tym idzie, problemy z uregulowaniem opłat za leczenie.  

Choroby cywilizacyjne – przed czym warto się chronić?

Choroby cywilizacyjne to jedno z największych zagrożeń współczesnego świata. Częstotliwość ich występowania wzrasta wraz z rozwojem społeczeństwa, przez co zapada na nie coraz więcej ludzi. Przypadłości te dotykają nie tylko starszych. Życie i praca w otoczeniu nowoczesnych technologii podnosi ryzyko choroby również wśród młodych ludzi. Przyczyn powstawania chorób cywilizacyjnych jest wiele i trudno się dziś przed nimi ustrzec. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska, hałas, stres, niezdrowe jedzenie – te i wiele innych czynników potęgują ryzyko zawału serca, udaru czy nowotworu. 

Ubezpieczenie od operacji – jakie zabiegi obejmuje? 

Jaka jest szansa, że jedna z chorób cywilizacyjnych dotknie właśnie nas? Okazuje się, że całkiem duża. Takie przypadłości jak np. nowotworów, wykrywa się rocznie u ponad 100 tys. osób. W takim wypadku warto zdecydować się na polisę, która ubezpieczy nas także od operacji chirurgicznej. Pakiet Ubezpieczenie na wypadek śmierci – wysoka ochrona, zapewnia pomoc również w wymienionych wcześniej przypadkach - zawał serca, nowotwory, udar mózgu. Do tego dochodzą dodatkowe zabiegi finansowane przez ubezpieczyciela – operacja bypass, operacje na aorcie, przeszczep narządów lub wymiana zastawki serca. Ubezpieczenie obejmuje również całkowitą utratę wzroku oraz całkowite i nieodwracalne porażenie kończyn.  

Pobyt w szpitalu – ile może trwać? 

Ubezpieczenie przed operacją powinno pokrywać koszty związanie nie tylko z samym zabiegiem, ale i pobytem w szpitalu. Jak wynika ze statystyk w latach 2005-2016 z powodu przewlekłych chorób średni pobyt pacjenta w placówce wynosił ponad 32 dni. Czas leczenia w przypadku rehabilitacji to ponad 22 dni. W pozostałych przypadkach ta statystyka waha się od 8 do 2 dni[2]. Każda doba w szpitalnym łóżku oznacza oczywiście niezdolność do pracy. To problem zwłaszcza w przypadku freelancerów, którzy samodzielnie wypracowują swój dochód. Decydując się na ubezpieczenie od operacji w UNIQA, możemy otrzymać nawet do 200 zł za dzień w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. W przypadku pobytu na OIOM-ie wysokość świadczenia może się podwoić.

Niezdolność do pracy – co wtedy?

Niektóre choroby i wypadki mogą całkowicie uniemożliwić nasz powrót do pracy. Polisa na życie w UNIQA daje również możliwość zabezpieczenia się na wypadek takiego scenariusza. W zależności od wykupionego zakresu można ubezpieczyć się na wysokość 50% lub 100% kwoty polisy. Istnieje również możliwość wypłacenia należności w wysokości naszego miesięcznego wynagrodzenia.

[1] http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/zdrowie/zdrowie/zdrowie-i-ochrona-zdrowia-w-2016-r-,1,7.html
[2] https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5513/1/7/1/zdrowie_i_ochrona_zdrowia_w_2016.pdf 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

  • Ubezpieczenie na życie ze świadczeniem na wypadek śmiertelnej choroby
  • Druga opinia medyczna
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x