Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ
 1. Polacy cenią sobie zdrowie

  Jak pokazują badania zdrowie to jedna z najważniejszych wartości, które cenią sobie Polacy. Aż 74 proc. ankietowanych wskazało je jako bardzo ważne w życiu (dane: CBOS „Co jest ważne, co można, a czego nie wolno - normy i wartości w życiu Polaków”, lipiec 2010). W hierarchii wartości polskich respondentów jedynie szczęście rodzinnie plasuje się wyżej. Cenimy sobie dobry stan zdrowia, więc robimy wiele, aby je zachować. Coraz chętniej Polacy uprawiają różne sporty oraz dbają o zdrową i zrównoważoną dietę. Niewątpliwie to właściwy kierunek.  Dodatkowo, na wszelki wypadek warto pomyśleć też o polisie na życie i zdrowie, która w razie problemów zdrowotnych będzie wsparciem finansowym.

 2. Wsparcie finansowe przy problemach zdrowotnych

  Ubezpieczenia na życie ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat. Pełnią już nie tylko swoją podstawową funkcję, jaką jest zabezpieczenie finansowe dla rodziny osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci. Dodatkowo, wiele polis na życie zostało wzbogacone o opcje zdrowotne umożliwiające ochronę na wypadek poważnych chorób i związanych z nimi zdarzeń medycznych jak np. operacja, hospitalizacja, rekonwalescencja. Oznacza to, że osoba ubezpieczona może także sama skorzystać z ubezpieczenia na życie. Jeśli zachoruje, otrzyma świadczenia za przebytą operację, pobyt w szpitalu czy rekonwalescencję. Natomiast w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby może otrzymać pieniądze na dalsze leczenie czy rehabilitację. Zakres i wysokość świadczeń zależy oczywiście od wariantu ubezpieczenia, jaki wybierze. Często również polisy na życie i zdrowie mają assistance medyczny oraz drugą opinie medyczną.

 3. Druga opinia medyczna

  Co kryje się pod hasłem „druga opinia medyczna”? Jest to usługa dostępna w ramach ubezpieczenia na życie (dostępne w ubezpieczeniu Spokojne Życie w UNIQA), z której może skorzystać ubezpieczony, u którego stwierdzono chorobę – bez względu czy jest to tak poważna choroba jak nowotwór, czy jest to kontuzja kolana po wypadku narciarskim.
  Druga opinia medyczna polega na zorganizowania konsultacji z lekarzem z wybranej przez chorego placówki medycznej. Wśród lekarzy są dostępni najlepsi specjaliści pracujący w szpitalach i przychodniach na całym świecie.
  Jak to działa? Chory dostarcza swoją pełną dokumentację medyczną z aktualnie postawioną diagnozą, wybiera lekarza, z którym chciałby omówić diagnozę, a towarzystwo ubezpieczeń organizuje już konsultację medyczną. Chory otrzymuje informację od lekarza czy diagnoza została trafnie postawiona, czy plan leczenia jest optymalny przy tym schorzeniu, albo otrzymuje propozycję nowego postępowania medycznego przy danej chorobie lub ewentualnie inne wskazania np. dodatkowe badania.
  Jest to wyjątkowa okazja do potwierdzenia, że przyjęte leczenie jest odpowiednie. Tym bardziej, że chory ma dostęp do najlepszych specjalistów w schorzeniu, na które choruje. Lekarze dostępni w ramach usługi  pracują w różnych placówkach zdrowotnych w różnych krajach (USA, Kanada, Wielka Brytania, Chiny, …) i mogę mieć dostęp do najnowszych wyników badań.

 4. Assistance medyczny

  Assistance medyczny to ubezpieczenie, które jest częścią polisy na życie i zdrowie (np. UNIQA np. Pakiet Bezpieczeństwa). Assistance medyczny polega na udzieleniu klientowi pomocy na wypadek wystąpienia zdarzenia związanego ze zdrowiem spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem czy nagłym zachorowaniem (zakres opisany jest w OWU). Najczęściej pakiety tego typu pozwalają na wezwanie lekarza na wizytę domową, gdy nagle zachoruje ubezpieczony lub jego najbliżsi. Towarzystwo ubezpieczeniowe może też zorganizować opiekę na dziećmi lub zwierzętami domowymi, gdy właściciel polisy trafi na dłużej do szpitala. Gdy zaś będzie lecznicę opuszczał, wówczas w ramach assistance zostanie zapewniony mu specjalistyczny transport do domu. Poszkodowanym w wypadkach assistance medyczny daje dostęp do opieki pielęgniarskiej w domu po hospitalizacji oraz do organizacji pomocy wykwalifikowanych rehabilitantów. Dodatkową zaletą assistance medycznego jest całodobowa infolinia, na którą o każdej porze można zadzwonić, aby uzyskać poradę zdrowotną. Wszystkie opisane powyżej świadczenia są organizowane i opłacane przez ubezpieczyciela (zgodnie z zakresem OWU), więc właściciel polisy nie musi za każdym razem za nie płacić. Koszt ponosi tylko raz w roku (lub raz w miesiącu, zależnie od rozwiązań zawartych w umowie) w postaci niewielkiej składki. Assistance medyczny to rozwiązanie polecane dla osób decydujących się na dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ daje dostęp także do wizyt domowych oraz profesjonalnej opieki poszpitalnej, które zawsze występują w zakresach ochrony standardowych polis medycznych.

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowa ochrona auta
 • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x