Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Dla wielu spokój i bezpieczeństwo to coś, co jest na wagę złota. W pewnym stopniu taki komfort daje wybranie dostosowanej do swoich potrzeb polisy na życie. Pieniądze z odszkodowania są swego rodzaju poduszką bezpieczeństwa w trudnej sytuacji życiowej. Na co powinieneś zwracać uwagę wtedy, kiedy wybierasz ubezpieczenie dostosowane do swoich potrzeb?

Czy potrzebuję ubezpieczenia?

W pierwszej kolejności musisz się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście potrzebujesz ubezpieczenia na życie. Będzie ono zapewne dużym zabezpieczeniem dla twojej rodziny w sytuacji, gdyby ciebie zabrakło. Zwłaszcza jeżeli twoi bliscy są zależni od twoich dochodów. Warto rozważyć tę polisę także wtedy, kiedy nie posiadasz zaplecza finansowego w postaci oszczędności, albo we wszystkich innych okolicznościach, w których twoja śmierć oznaczałaby kłopoty finansowe twoich bliskich. Odpowiedz sobie także na ważne pytania: „czy mam mieszkanie lub dom na kredyt?”, „jak duże wydatki ponosimy miesięcznie?”, „czy chcę zapewnić swoim dzieciom publiczną, a może prywatną edukację?”. 

Jakiego ubezpieczyciela wybrać?

Pierwsze pytanie, na jakie należy sobie zadać to: gdzie się ubezpieczyć? Zanim podejmiesz decyzję, przeanalizuj kilka ofert i wybierz firmę, która ma propozycję najlepiej dopasowaną do ciebie. To ważne, ponieważ od ubezpieczyciela zależy, jaka będzie wysokość składki i ewentualnego odszkodowania, a także czas i zakres obowiązywania polisy.

Zastanów się także, czego oczekujesz od ubezpieczyciela. Wystarczy ci podstawowa ochrona, czy korzystniejszy wydaje się rozszerzony wariant? To również należy wziąć pod uwagę podczas analizy poszczególnych ofert.
 
Sprawdź też wiarygodność ubezpieczyciela. Wiele opinii znajdziesz na forach internetowych, to z nich dowiesz się, jak klienci ocenili świadczone usługi. Podczas weryfikacji informacji skontroluj, czy proponowana oferta jest zgodna z przepisami polskiego rynku ubezpieczeniowego, a także jakie doświadczenie ma ta firma.

OWU – kluczowa kwestia

Kolejnym bardzo ważnym punktem podczas wyboru ubezpieczyciela i dogodnej oferty jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, czyli w skrócie OWU. Jest to źródło informacji na temat zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela i tego, co jest wyłączone od odpowiedzialności. Z tego dokumentu dowiesz się, kiedy otrzymasz odszkodowanie, a także, z jakimi kosztami jest związana polisa i jak długo obowiązuje. Taka analiza pozwoli wykluczyć wszelkie niemiłe niespodzianki.

Składka i czas – ważne hasła

W dużym stopniu zakres ubezpieczenia warunkuje to, jaka będzie wysokość składki. Dlatego oszacuj kwotę, którą jesteś w stanie płacić. Suma ta musi mieścić się w zakresie twoich możliwości finansowych. Polisa ma być wsparciem, a nie obciążeniem.Twoim prawem jest także wybranie najlepszego czasu trwania ubezpieczenia. Zwykle minimalny okres wynosi rok.

Który pakiet wybrać?

Jeżeli znasz swoje potrzeby, wybierz najlepszą polisę. Wśród tych dostępnych u nas znalazły się „Aktywne Życie” dla osób dynamicznych i często podróżujących oraz „Wysoka Ochrona”, pomocne między innymi do zabezpieczenia kredytów. Można wybrać także pakiet „Spokojne Życie” lub ubezpieczenie na życie dla każdego określane jako „Pakiet Bezpieczeństwa”. Odpowiedź na pytanie: „gdzie się ubezpieczyć na życie?” nie musi być trudna!Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x