Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Grupa Etam oraz Robert Proch

W ramach projektu UNIQA Art Łódź w końcu sierpnia 2016 roku powstał klasyczny mural autorstwa trójki polskich artystów – Grupy Etam oraz Roberta Procha (Tone). Grupa Etam - Mateusz Gapski i Przemek Blejzyk, w środowisku bardziej znani są jako Bezt i Sainer -  to autorzy najbardziej znanych łódzkich murali i jedni z najlepszych street artowców na świecie. Także Robert Proch (Tone) gościł już w Łodzi, dwukrotnie.


- Mural jest utrzymany w stonowanych barwach, a kolory skupione są głównie pośrodku kompozycji. Obraz jest zderzeniem dwóch form – statycznego przedstawienia Grupy Etam, którzy odpowiedzialni są za postać mężczyzny oraz martwą naturę leżącą na stole, z dynamicznym wyobrażeniem psa, utrzymanym w typowej dla Roberta Procha stylistyce. Bazując na doświadczeniach animacyjnych, w pracach Procha podstawowym pierwiastkiem kompozycji jest ruch, którego poszczególne sekwencje multiplikuje, modyfikuje i przetwarza w odpowiedni sposób. Jednym z głównych źródeł inspiracji artysty jest malarstwo znakomitego irlandzkiego malarza Francisa Bacona – dodaje Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny projektu, Łódzkie Centrum Wydarzeń.

 Mural powstał na ścianie od strony parkingu przy ul. Sienkiewicza 81 - OFF Piotrkowska, budynek przy ul. Roosevelta 18.
Zobacz film:

UNIQA Art Łódź - mural Etam Cru i Robert Proch

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x