Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Crystal Wagner

Ogromna instalacja o nazwie „Hyperbolic”, oplatająca kamienicę na skrzyżowaniu przy ul. Piotrkowskiej z ul. Więckowskiego w Łodzi, to kolejne artystyczne działanie w ramach projektu UNIQA Art Łódź. Niezwykłe dzieło przygotowała amerykańska artystka – Crystal Wagner, a pomagali jej studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

- Do budowy łódzkiej instalacji Crystal użyła niezwykle plastycznej, metalowej siatki, z której wykonane zostały fundamenty instalacji – wrzecionowate moduły oplecione różnokolorowym materiałem. Celem pracy Wagner nie jest zakrycie czy „opakowanie” budynku wzorem działań artystycznych bułgarskiego artysty Christo. Chodzi  przede wszystkim o dopasowanie formy artystycznej do zastanych układów architektonicznych, zarówno pod kątem kompozycyjnym, jak i technicznym – tłumaczy Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny projektu UNIQA Art Łódź z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Crystal niezależnie od tego, czy pracuje w pomieszczeniach galerii, czy w otwartej przestrzeni miejskiej, tworzy przede wszystkim wielkoformatowe instalacje. Są to typowe obiekty „site-specific”, czyli dopasowane artystycznie do układów architektonicznych, zarówno pod kątem kompozycyjnym, jak i technicznym. Instalację Crystal Wagner będzie można podziwiać do połowy grudnia.
Zobacz film:

UNIQA Art Łódź - instalacja Crystal Wagner

<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>