UNIQA łączy się z AXA.

UNIQA jest od 15 października 2020 roku nowym właścicielem AXA w Polsce. Już wkrótce będziemy jedną firmą, działającą pod marką UNIQA. Chcemy, abyś wiedział, co oznacza dla Ciebie nasze połączenie. Na tej stronie znajdziesz informacje o integracji UNIQA i AXA. Odwiedzaj nas częściej, zapraszamy!

Łączymy siły, aby było Ci z nami jeszcze lepiej
 

UNIQA jest nowym właścicielem AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., AXA Życie TU S.A., AXA Polska S.A., AXA TFI S.A. i AXA PTE S.A.*
Razem weszliśmy do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń - z 5 mln klientów AXA i UNIQA
oraz łącznym przypisem składki wartym niemal 4 mld zł* staliśmy się 5. co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.

Na razie nic się dla Ciebie nie zmienia i nie musisz nic robić

AXA i UNIQA w Polsce działają jeszcze jako odrębne podmioty prawne. Do czasu pełnej integracji spodziewanej przed końcem I półrocza 2021 r. nic się nie zmienia dla naszych klientów, pracowników i partnerów. Nie musisz teraz podejmować żadnych działań.

Bądźmy w kontakcie

 

Gdy przyjdzie czas połączenia, dołożymy wszelkich starań, aby przebiegało harmonijnie, a wszyscy czuli się dobrze poinformowani. W tej sekcji strony będziemy przekazywać aktualne informacje dotyczące fuzji.

Poznaj nas
lepiej

Łączymy to, co w nas najlepsze, aby pozostać dobrym pracodawcą, zaufaną instytucją finansową, z konkurencyjną ofertą i wygodnym serwisem.

*Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA – AXA Assistance, AXA Partners, AXA XL.
**Łączny przypis składki AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. na koniec 2019 roku.

Informacje prasowe

Harmonogram fuzji UNIQA i AXA

 • Etap I. Luty 2020
 • Etap II. Lipiec 2020
 • Etap III. Wrzesień / Październik 2020
 • Etap IV. 15 października 2020
 • Etap V. Marzec 2021
 • Etap VI. Przed końcem I półrocza 2021

Umowa zakupu AXA przez UNIQA

7 lutego 2020 roku UNIQA i AXA podpisały umowę, na podstawie której UNIQA wyraziła zamiar zakupu spółek należących do Grupy AXA w Polsce: AXA Życie TU S.A., AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., AXA PTE S.A., AXA TFI S.A. i AXA Polska S.A. oraz spółki w Czechach i na Słowacji. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami. Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA – AXA Assistance, AXA Partners, AXA XL.

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie AXA przez Grupę UNIQA

30 lipca 2020 roku UNIQA otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie działalności AXA w Polsce, Czechach i Słowacji. Transakcja została zbadana w ramach normalnej procedury kontroli połączeń. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami.

Decyzje nadzorców finansowych


Grupa UNIQA otrzymała wszystkie wymagane zgody organów nadzoru z Polski (Komisja Nadzoru Finansowego), Czech i Słowacji na przejęcie spółek AXA. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami prawnymi. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami.

 

Finalizacja transakcji między UNIQA i AXA

AXA i UNIQA sfinalizowały transakcję. Oznacza to, że Grupa UNIQA stała się właścicielem AXA Życie TU S.A., AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., AXA PTE S.A., AXA TFI S.A. i AXA Polska S.A. oraz spółek w Czechach i Słowacji. Spółki UNIQA i AXA w Polsce nadal działają jako odrębne podmioty prawne. Nic się nie zmienia w relacji z klientami, partnerami i pracownikami. Firmy rozpoczęły przygotowania do połączenia prawnego i zmiany nazw AXA na UNIQA.

Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na połączenie AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji SA z UNIQA Towarzystwem Ubezpieczeń SA oraz na połączenie AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń SA z UNIQA Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA.  Oprócz tego KNF zgodziła się na zmianę nazwy AXA Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA na UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA i AXA Otwartego Funduszu Emerytalnego na UNIQA Otwarty Fundusz Emerytalny.

Połączenie prawne

Grupa UNIQA spodziewa się drugiej wymaganej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej połączenia prawnego spółek ubezpieczeniowych AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. z UNIQA TU S.A. oraz AXA Życie TU S.A. z UNIQA TUnŻ S.A. Po uzyskaniu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, nastąpi połączenie prawne tych spółek. Wszystkie spółki AXA, których dotyczy transakcja, zmienią wtedy nazwę i będą działać pod marką UNIQA. Połączymy siły i doświadczenie, aby klientom, pracownikom i partnerom było z nami jeszcze lepiej.

Pytania i odpowiedzi

 • Integracja
 • Kontakt i obsługa klienta
 • Umowy, rachunki, ogólne warunki
  ubezpieczenia, dokumenty
 • Likwidacja szkód
 • Oferta i produkty

Integracja

Kontakt i obsługa klienta

Umowy, rachunki, ogólne warunki ubezpieczenia, dokumenty

Likwidacja szkód

Oferta i produkty