UNIQA połączyła się z AXA.

Od 9 kwietnia 2021 roku działamy razem pod nazwą UNIQA.

Znasz nas dobrze. Różnymi drogami doszliśmy do wniosku, że chcemy połączyć nasze doświadczenie i energię. Jednym słowem - wszystko, co w nas najlepsze. Dlaczego? Aby Tobie było z nami jeszcze lepiej. Nie wierzysz? Koniecznie sprawdź!

Ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne

 

 • Umiemy dobrze szacować ryzyko. Możesz więc liczyć na konkurencyjne ceny, z których dotąd znana była AXA, wysokie sumy i szeroki zakres ochrony.
 • Szybko i uczciwie? Taka cały czas jest likwidacja szkód, wypłata odszkodowań.
 • Wygodny kontakt z nami? Tak! Znajdziesz nas tam, gdzie wolisz: na www, w aplikacji mBanku, na infolinii, Facebooku albo przez swojego opiekuna oraz u 30 tys. agentów w całej Polsce.
   

 

Ubezpieczenia na życie

 

 

 • Wypłacamy świadczenie nawet tego samego dnia, w którym dostaliśmy od Ciebie dokumenty, aby pomóc Ci szybko wrócić do zdrowia.
 • Ochrona zdrowia? Życia? Dla Ciebie, całej Rodziny? Tylko dla Twojego Dziecka? A może telemedycyna? Nie ma problemu! Nasze produkty można złożyć jak z cegiełek i dopasować pod Twoje potrzeby.

 

Inwestycje i emerytury

 

 

 • Przywiązujesz się do ludzi, którzy zarządzają Twoimi pieniędzmi? Nasz zespół inwestycyjny pozostaje do Twojej dyspozycji. Służy Ci wiedzą i doświadczeń z rynku polskiego i rynków zagranicznych.
 • Wyższe od średniej stopy zwrotu? Niskie opłaty? Mamy i takie w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych! Doceniają nas za to eksperci.
 • Chcesz wybierać fundusze świadomie? Słyniemy z transparentnych kosztów.

Firmy i pracownicy oraz mieszkalnictwo

 

 • Światowej klasy eksperci od ubezpieczeń dla firm? Znajdziesz ich u nas. Mają wszechstronne kompetencje i przygotują program, który chroni i buduje odporność na lata.
 • Ochrona życia, zdrowia i oszczędności pracowników? Mamy wszystko pod jednym dachem: od ubezpieczeń grupowych, po PPK.
 • Ubezpieczenia dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni? Nasza oferta znana jest w Polsce od 30 lat.
 • Cieszymy się najwyższą reputacją wśród brokerów ubezpieczeniowych.

 

Pamiętaj!

Warunki umów

Nadal jesteśmy Twoim ubezpieczycielem i nie zmieniamy warunków zawartych umów.

Oferta i obsługa

Możesz spodziewać się, że nasza oferta będzie jeszcze bogatsza, obsługa jeszcze bardziej empatyczna, a wypłata odszkodowań i świadczeń jeszcze sprawniejsza i uczciwsza.

Kontakt z nami

Potrzebujesz z nami porozmawiać? Mamy jeden wspólny numer infolinii: 22 599 95 22 i zawsze Ci pomożemy. Ale sprawdź, jak wiele możesz sam załatwić na tej stronie internetowej. Nasze adresy mejlowe niedługo zmienią domenę na uniqa.pl. Nie martw się! Możesz się z nami kontaktować, jak dotychczas, bo Twoje wiadomości wysyłane na dotychczasowe adresy będą przekierowane do naszych pracowników.

Dane i bezpieczeństwo

Twoje dane i bezpieczeństwo cybernetyczne są w dobrych rękach. Administratorem Twoich danych osobowych są teraz odpowiednie spółki z Grupy UNIQA w Polsce. Więcej informacji znajdziesz na uniqa.pl/dane-osobowe. Masz pytania? Napisz do naszego inspektora ds. danych osobowych: dane.osobowe@uniqa.pl. Chcesz zgłosić naruszenie bezpieczeństwa cyfrowego? Skontaktuj się z naszym zespołem ds. bezpieczeństwa IT: sec@uniqa.pl

Grupa UNIQA w Polsce

Wszystkie przedstawione liczby zgodne ze stanem na koniec 2020 r.

Wszystkie przedstawione liczby zgodne ze stanem na koniec 2020 r.

 

Aktualności

Harmonogram fuzji UNIQA i AXA

 • Etap I. Luty 2020
 • Etap II. Lipiec 2020
 • Etap III. Wrzesień / Październik 2020
 • Etap IV. 15 października 2020
 • Etap V. Marzec 2021
 • Etap VI. Kwiecień 2021

Umowa zakupu AXA przez UNIQA

7 lutego 2020 roku UNIQA i AXA podpisały umowę, na podstawie której UNIQA wyraziła zamiar zakupu spółek należących do Grupy AXA w Polsce: AXA Życie TU SA, AXA Ubezpieczenia TUiR SA, AXA PTE SA, AXA TFI SA i AXA Polska SA oraz spółki w Czechach i na Słowacji. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami. Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA – AXA Assistance, AXA Partners, AXA XL.

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie AXA przez Grupę UNIQA

30 lipca 2020 roku UNIQA otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie działalności AXA w Polsce, Czechach i Słowacji. Transakcja została zbadana w ramach normalnej procedury kontroli połączeń. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami.

Decyzje nadzorców finansowych

Grupa UNIQA otrzymała wszystkie wymagane zgody organów nadzoru z Polski (Komisja Nadzoru Finansowego), Czech i Słowacji na przejęcie spółek AXA. Spółki AXA i UNIQA w Polsce pozostały odrębnymi podmiotami prawnymi. Nic się nie zmieniło w relacji z klientami, partnerami i pracownikami.

 

Finalizacja transakcji między UNIQA i AXA

AXA i UNIQA sfinalizowały transakcję 15 października 2020 roku. Oznacza to, że Grupa UNIQA stała się właścicielem AXA Życie TU SA, AXA Ubezpieczenia TUiR SA, AXA PTE SA, AXA TFI SA i AXA Polska SA oraz spółek w Czechach i Słowacji. Spółki UNIQA i AXA w Polsce nadal działają jako odrębne podmioty prawne. Nic się nie zmienia w relacji z klientami, partnerami i pracownikami. Firmy rozpoczęły przygotowania do połączenia prawnego i zmiany nazw AXA na UNIQA.

Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na połączenie AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji SA z UNIQA Towarzystwem Ubezpieczeń SA oraz na połączenie AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń SA z UNIQA Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA.  Oprócz tego KNF zgodziła się na zmianę nazwy AXA Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA na UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA i AXA Otwartego Funduszu Emerytalnego na UNIQA Otwarty Fundusz Emerytalny. To kolejny krok przybliżający do połączenia prawnego UNIQA i AXA.

Działalność pod nazwą UNIQA

Grupa UNIQA uzyskała wymagane wpisy do Krajowego Rejestru Sądowego. Od 9 kwietnia 2021 roku UNIQA i AXA działają razem jako UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA, UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA, UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA i UNIQA Polska SA. Połączyliśmy siły i doświadczenie, aby klientom, pracownikom i partnerom było z nami jeszcze lepiej.

Pytania i odpowiedzi

 • Integracja
 • Kontakt i obsługa klienta
 • Umowy, rachunki, ogólne warunki
  ubezpieczenia, dokumenty
 • Likwidacja szkód
 • Oferta i produkty
 • Dane osobowe
 • Zgody marketingowe

Integracja

Umowy, rachunki, ogólne warunki ubezpieczenia, dokumenty

Likwidacja szkód

Produkty ubezpieczeniowe są dostępne w dotychczasowych kanałach sprzedaży. Zachęcamy do korzystania z preferowanej do tej pory metody kontaktu i zawierania umów ubezpieczenia.

Dane osobowe

Zgody marketingowe