UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Marcin Nedwidek z BCG do zarządu AXA Ubezpieczenia

Marcin Nedwidek 17 września br. dołączy do zarządu AXA Ubezpieczenia i obejmie stanowisko dyrektora obszaru indywidualnych ubezpieczeń majątkowych. To stanowisko było nieobsadzone od lipca tego roku, kiedy z polskiej AXA do jej centrali w Paryżu awansował Henry de Courtois, poprzedni zarządzający biznesem detalicznych ubezpieczeń majątkowych.

- Marcin wnosi do AXA szerokie spojrzenie na biznes zdobyte dzięki pracy dla wielu firm ubezpieczeniowych i banków w Polsce i za granicą, szczególnie na polu transformacji i wprowadzania innowacji. Staje na czele niezwykle dojrzałego i skutecznego zespołu, który z sukcesem rozwinął małą, jednoproduktową firmę z rynku direct w wieloproduktowego i multikanałowego gracza, numer 5 na rynku majątkowym. Pod sterami Marcina mamy ambicję wprowadzić nasz biznes detaliczny na kolejny poziom rozwoju - do czołówki najnowocześniejszych ubezpieczycieli w Polsce. Przewagę upatrujemy w doskonaleniu jakości i szybkości procesów obsługowych oraz underwritingu (wyceny ryzyka) opartych o sztuczną inteligencję, robotykę i zaawansowaną analizę danych – powiedział Artur Maliszewski, prezes zarządu AXA Ubezpieczenia i prezes Grupy AXA w Polsce.

Grupa AXA w Polsce utrzymała w 2017 roku pozycję nr 5 na polskim rynku ubezpieczeniowym z 4,7 proc. udziałem w rynku mierzonym składką przypisaną brutto, szczególnie dzięki ponad 18 proc. dynamice sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. Grupa zebrała składki z ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń na życie o łącznej wartości ponad 2,9 mld zł, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Wypłaciła klientom ze środków własnych odszkodowania i świadczenia w wysokości ponad 1 mld zł.

Spółka majątkowa - AXA Ubezpieczenia - osiągnęła na koniec 2017 roku 55,5 mln zł zysku wobec 40,2 mln zł straty w 2016 roku. Największy wpływ na te pozytywne rezultaty miały: dobre zarządzanie kosztami oraz ryzykiem, wysoka dynamika sprzedaży ubezpieczeń majątkowych indywidualnych (16 proc. vs rynek 18 proc.) oraz znaczne przyrosty składki w ubezpieczeniach majątkowych dla firm (33 proc. vs rynek 19 proc.). AXA Ubezpieczenia była na koniec 2017 roku 5. spółką majątkową w Polsce z przypisem składki o wartości 1,9 mld zł.

W zarządzie AXA Ubezpieczenia, do którego dołącza Marcin Nedwidek, zasiadają obecnie: Artur Maliszewski, prezes zarządu, Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes zarządu i dyrektor obszaru ubezpieczeń korporacyjnych (dla firm), Mariusz Wójcik odpowiedzialny za obszar bancassurance i programów partnerskich, Beata Siwczyńska-Antosiewicz odpowiedzialna za ryzyko i Konrad Staniecki, CFO.

Marcin Nedwidek
Przed dołączeniem do AXA Marcin Nedwidek był młodszym partnerem The Boston Consulting Group, gdzie pełnił rolę lidera praktyki ubezpieczeniowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym czasie realizował projekty dla firm ubezpieczeniowych i banków z zakresu tworzenia taryf ubezpieczeniowych, strategii sprzedaży, transformacji biznesów majątkowych, operacji i likwidacji szkód oraz kanałów digital. Wcześniej pracował dla innej międzynarodowej firmy konsultingowej oraz banku inwestycyjnego w Londynie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Stosunki Międzynarodowe, studiów MBA w London Business School oraz stypendystą Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu.

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę