UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Comarch integruje aplikację do PPK z AXA

AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zdecydowało się na współpracę z Comarch przy rozbudowie systemu informatycznego do zarządzania funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dzięki dostarczonej przez Comarch usłudze, wszelkie dane wymagane w ramach programu oszczędnościowego przekazywane przez pracodawców do AXA będą przetwarzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Usługa obejmuje integrację środowiska informatycznego AXA z Comarch PPK – <link https: www.comarch.pl ppk aplikacja-ppk _blank>aplikacją do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych przeznaczoną dla pracodawców. Na integracji skorzystają te przedsiębiorstwa, które podpiszą umowę z AXA na zarządzanie PPK i jednocześnie korzystają z aplikacji oferowanej przez Comarch.

– Zaproponowane rozwiązanie wpisuje się w oczekiwania działów HR i jest przez to istotnym wyróżnikiem naszej oferty. Z badania, które przeprowadziliśmy wśród naszych klientów grupowych ubezpieczeń na życie, wynika, że dla 62 proc. pracodawców łatwość wdrożenia i automatyzacja obsługi jest jednym z trzech kluczowych kryteriów wyboru instytucji finansowej do zarządzania PPK – mówi Mateusz Gołąb, szef projektu PPK w Grupie AXA.

Bezpośrednia integracja polega na usprawnieniu przesyłu danych pracowników zatrudnionych  w przedsiębiorstwie do instytucji finansowej, odpowiedzialnej za zarządzanie funduszami. Usługa Comarch zapewni, że wszelkie informacje potrzebne przy obsłudze PPK, począwszy od umów o przystąpieniu do programu oszczędzania, przez deklaracje pracowników oraz informacje o wysokości składek będą bezpośrednio przekazywane z Comarch PPK do systemów informatycznych AXA TFI. Dane będą przesyłane bez konieczności ręcznego uzupełniania plików, a dodatkowo zintegrowane systemy zweryfikują ich poprawność.

– Pracownicze Plany Kapitałowe stały się faktem. Teraz przedsiębiorstwa, które zatrudniają powyżej 250 osób muszą przygotować organizację do obsługi programu oszczędnościowego i opracować nowe procedury wewnątrz przedsiębiorstwa i przede wszystkim wybrać instytucję finansową, której powierzą zarządzanie funduszami zgromadzonymi w ramach PPK. Już wkrótce przed tymi samymi wyzwaniami staną mniejsze firmy. Przy podejmowaniu tej decyzji przedsiębiorcy powinni pamiętać o sprawdzeniu środowiska IT instytucji finansowej, które zapewni jak najlepsze standardy obsługi PPK. Integracja wdrożona w AXA gwarantuje, że lista żmudnych obowiązków dla działów księgowości i HR zostanie zautomatyzowana, co znacznie usprawni ich pracę, a możliwość wystąpienia pomyłek zostanie praktycznie wyeliminowana. Taka gwarancja bezpieczeństwa danych jest bez wątpienia pozytywnym wyróżnikiem na tle konkurencji – mówi Tomasz Rutkowski, dyrektor konsultingu dla systemów Comarch ERP.

Umowa na wykonanie bezpośredniej integracji między Comarch PPK a środowiskiem informatycznym AXA, służącym do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych ze strony instytucji finansowej to jedno z pól na jakim ta instytucja współpracuje z Comarch. Obie firmy planują zacieśnić współpracę m.in. w zakresie wzbogacenia oferty usług i produktów ubezpieczeniowych o rozwiązania  wykorzystujące <link https: www.comarch.pl iot-ecosystem _blank>technologię Internetu Rzeczy (IoT) 

<link https: www.comarch.pl ppk aplikacja-ppk _blank>Aplikacja Comarch PPK to narzędzie przeznaczone do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowane z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie. Funkcjonalności systemu pozwalają na prowadzenie rejestru i ewidencji pracowników, a takżena generowanie informacji zawierających dane o składkach na PPK dla instytucji finansowych.

Aplikacja jest już dostępna i można bezpłatnie pobrać jej <link https: www.comarch.pl ppk aplikacja-ppk aplikacja-do-ppk-demo _blank>demo.

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę