UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

AXA wspiera rozwój polskich firm rodzinnych

AXA została partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, najstarszej i największej organizacji zrzeszającej polskich przedsiębiorców rodzinnych. Firmy rodzinne stanowią ponad połowę małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, a ich udział w PKB kraju szacuje się na poziomie 18 procent. Dzięki partnerstwu AXA zwiększy więc znacząco skalę działań, których celem jest wzmacnianie odporności polskich firm na różnego rodzaju ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. AXA zobowiązała się do takiej działalności w deklaracji partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

– Chcemy słuchać firm rodzinnych, rozumieć ich potrzeby, aby jak najlepiej móc je wspierać w zarządzaniu ryzykiem i trwałym rozwoju. Naszym celem jest zwiększenie świadomości właścicieli, że ubezpieczanie się jest elementem myślenia o przyszłości biznesu rodzinnego, którego sukces zwykle jest obliczany na pokolenia oraz ochroną przeszłości – tego co udało się zakumulować przez długie lata pracy i budowania biznesu rodzinnego – mówi Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA Ubezpieczenia.

Oprócz zaangażowania finansowego, AXA stworzyła z wybranych pracowników grupę ekspertów dedykowanych firmom rodzinnym, których zadaniem jest prowadzenie wykładów i warsztatów merytorycznych o ubezpieczeniach chroniących ciągłość działania, odpowiedzialność cywilną w łańcuchu dostaw, wspierających w ekspansji zagranicznej, a także w zakresie zdrowia i życia pracowników.

– Głównym celem naszego stowarzyszenia jest wspieranie przedsiębiorców rodzinnych w różnych aspektach ich działalności. Funkcjonowanie, rozwój i trwałość żadnej firmy nie są możliwe bez dbania o bezpieczeństwo oraz zarządzanie ryzykiem. Właśnie dlatego uruchamiając program partnerstw strategicznych w IFR szukaliśmy wsparcia merytorycznego dla nas i naszych członków w zakresie ubezpieczeń oraz pomocy w efektywnym planowaniu działalności gospodarczej na lata. Dzięki współpracy z Grupą AXA w Polsce możemy zawsze liczyć na fachowe wsparcie oraz nieszablonowe podejście do wspólnych aktywności. Niezmiernie cieszymy się, że razem z jednym ze światowych liderów branży ubezpieczeniowej możemy działać na rzecz środowiska polskich przedsiębiorców rodzinnych – mówi Janina Seredyńska-Targosz, członek zarządu IFR, współwłaściciel Jantar Sp. z o.o.

Umowa została podpisana na dwa lata do końca 2020 roku, ale partnerzy nie wykluczają, że będą współpracować dłużej.

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę