UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

AXA TFI będzie oferować PPK we współpracy z mBankiem

Firmy nawiązały partnerstwo, dzięki któremu AXA dotrze z ofertą PPK do tysięcy największych klientów bankowości korporacyjnej mBanku. Bank tym samym dołącza do grona instytucji, które zaangażują się w popularyzację długoterminowego oszczędzania i wzmacniania zaufania społecznego do systemu emerytalnego.

AXA TFI należy do grupy ubezpieczeniowej AXA i w promocji oferty PPK korzysta z jej mocnej pozycji w ubezpieczeniach grupowych i majątkowych dla firm.

W tych segmentach biznes polega na budowaniu relacji z firmami i pośrednikami, w szczególności brokerami ubezpieczeniowymi. Możliwość skorzystania z podobnego kapitału zbudowanego przez mBank z klientami bankowości korporacyjnej zwiększa siłę naszej dystrybucji i konkurencyjność na rynku PPK – uważa Robert Garnczarek, prezes AXA TFI.

- Oferta dla klientów korporacyjnych obejmuje wszelkie dziedziny działalności przedsiębiorstw i pomaga im w wywiązywaniu się z obowiązków nakładanych przez ustawodawcę. Teraz dołączają do niej Pracownicze Plany Kapitałowe. Jestem przekonany, że klienci mBanku wybierając ofertę AXA dla swoich pracowników, przyczynią się do promocji długoterminowego oszczędzania i myślenia o swojej przyszłości – mówi Adam Pers,  wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej.

Prezes AXA TFI zakłada, że jego firma osiągnie 10 proc. udział w określonym segmencie rynku PPK - prywatnych firm. Liczy na to, że w partnerstwie z mBankiem i wysoką partycypacją w PPK udział AXA może być większy.

Podkreśla równocześnie, że w PPK AXA przede wszystkim chce konkurować jakością serwisu, ale przygotowała jednocześnie bardzo konkurencyjną ofertę. Towarzystwo nie będzie pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 roku, a w kolejnych latach różnicuje opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5 procent. - W związku z tym, że PPK jest biznesem długoterminowym, to nawet przy tak niskich kosztach, firma o solidnej pozycji finansowej jest w stanie oferować bardzo wysoki serwis – zapewnia Robert Garnczarek.

AXA przede wszystkim patrzy na PPK od strony pracodawców, bo to na nich będzie teraz spoczywał obowiązek wdrożenia systemu. Bardzo dużą uwagę towarzystwo poświęci temu, żeby ułatwić ten proces pracodawcom. – Jesteśmy w pełnej gotowości operacyjnej – deklaruje Robert Garnczarek. Prezes zapowiada, że AXA zapewni również prostą obsługę i edukację pracowników. Dostarczy materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem.

AXA TFI jest częścią AXA, siódmej pod względem wielkości grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Na koniec I kwartału 2019 towarzystwo zarządzało aktywami o wartości 6 mld zł. AXA, z przypisem składki z ubezpieczeń grupowych o wartości 220 mln zł na koniec 2018 r. i nową sprzedażą wyższą o 56 procent rdr jest blisko osiągnięcia pozycji wicelidera tego segmentu. AXA jest też szóstą grupą kapitałową na rynku ubezpieczeń majątkowych z 4,8 proc. udziałem oraz dwucyfrową dynamiką sprzedaży ubezpieczeń dla firm w ostatnich 4 latach (13 proc. w 2018 rdr). AXA obsługuje obecnie ponad 20 tys. firm.

mBank jest czwartym największym bankiem w Polsce i czołową instytucją w bankowości korporacyjnej.

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę