UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

AXA ma nowe ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenia szkolne są bardzo podobne, ale warto szukać wyróżników, tworzyć warianty dodatkowe. Flagowym w nowej ofercie AXA i jedynym na rynku, jest ochrona na wypadek hejtu w internecie.

– Chcemy w ten sposób dać realne wsparcie rodzicom i dzieciom – podkreśla Jacek Rink, kierownik zespołu rozwoju produktów i procesów w AXA.

Ubezpieczenie ochrony prawnej od hejtu w internecie, z sumą ubezpieczenia 15 tys. zł będzie pomocne w sytuacji naruszenia dobrego imienia i prawa do prywatności dziecka w sieci. AXA pokryje koszt adwokata lub radcy prawnego, opłaty sądowe oraz eksperta IT, który usunie szkodliwe treści. Ubezpieczyciel przygotowuje też, we współpracy z psychologiem, wirtualną poradnię dla dzieci i rodziców, o tym, jak radzić sobie z hejtem.

Z życia wzięte

Nowe ubezpieczenie szkolne AXA powstało we współpracy z agentami.

– Ich rekomendacje stworzyły bazę oferty. Jednak inspiracje przychodziły też z innych stron, naszych własnych doświadczeń. Na przykład po wizycie u … fryzjerki, która zapytała mnie czy mamy w ofercie OC dla młodzieży. Jej córka miała odbyć praktyki zawodowe w hotelu i takie ubezpieczenie było wymagane – opowiada Jacek Rink.

W OC w życiu prywatnym dla dziecka między 13. a 26. rokiem życia z sumą ubezpieczenia 20 tys. zł, odpowiadamy za szkody, do których doszło w trakcie nauki lub odbywania praktyk zawodowych, jak również w sytuacjach codziennych – na przykład wtedy, gdy dziecko na hulajnodze uszkodzi czyjś pojazd albo ekran telefonu. W ramach OC w życiu prywatnym AXA odpowiada też m.in. za szkody w mieniu wynajmowanym, np. w wynajmowanym mieszkaniu, spowodowane wybuchem, pożarem lub zalaniem. Za to, że AXA nie dzieli studentów na stacjonarnych i niestacjonarnych, dostała od agentów duży plus.

Plusy od agentów

Agenci doceniają też inne elementy zakresu ubezpieczenia:

  • Wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu nie tylko w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale również choroby przewlekłej.
  • Odpowiedzialność za szkody powstałe w trakcie wyczynowego uprawiania sportu.
  • Wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu na terenie całego świata.
  • Brak podlimitu leczenia zębów.
  • Odpowiedzialność za ponowne złamanie tej samej kości.

Wpływ pandemii

Włączenie do zakresu zakażenia koronawirusem to już praktycznie standard rynkowy. AXA traktuje COVID-19 jak poważne zachorowanie, więc wypłaci świadczenie z tego tytułu. Jeśli dziecko trafi do szpitala, to otrzyma dodatkowo świadczenie szpitalne. Pandemia uwypukliła przede wszystkim potrzebę szybkiej, zrozumiałej i możliwej również do prowadzenia zdalnie sprzedaży. Ubezpieczenie AXA jest dostępne w sposób tradycyjny, u agenta, w modelu zdalnym, przez telefon i internet na axadirect.pl oraz w modelu „ulotkowym”, gdzie klient dostaje materiały ze specjalnym kodem agenta i wykorzystuje ten kod podczas zakupu ubezpieczenia na axa.pl/szkolne.

– Stawiamy też na proste zgłoszenie roszczenia przez internet. Taki proces ułatwia nam szybkie obsłużenie poszkodowanego i wypłatę świadczenia nawet tego samego dnia, w którym wpłynęła dokumentacja – dodaje Jacek Rink.

 

KALKULATOR UBEZPIECZENIA SZKOLNEGO

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę