Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Na rynku ubezpieczeń jest dostępnych wiele ofert różnego rodzaju polis komunikacyjnych: OC, AC i właśnie NNW. Czym właściwie jest to ostatnie spośród wymienionych? Czy warto się na nie zdecydować, gdy posiadasz OC i AC?

Czym jest NNW komunikacyjne?

Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmujące kierowcę i, w zależności od wariantu, także innych pasażerów auta. Tak więc jest to polisa osobowa, która nie obejmuje naprawy szkód pojazdu. Odszkodowanie zostanie wypłacone właścicielowi wtedy, gdy nastąpi uszczerbek na zdrowiu spowodowany jazdą samochodem. Ten rodzaj ubezpieczenia jest nieobowiązkowy, oraz obejmuje nie konkretne osoby, a pasażerów przebywających w czasie zdarzenia w pojeździe, który został objęty ochroną.

Do tego, gdy wybierzesz jedną z polis UNIQA, będziesz mógł liczyć na wysokie sumy ubezpieczenia, które zostaną Ci wypłacone nawet wtedy, gdy wydarzenie będzie miało miejsce poza granicami kraju.

Ubezpieczenie NNW – czy warto kupować, pomimo posiadanego OC?

Można też powiedzieć, że NNW to dodatkowa ochrona na wypadek sytuacji, kiedy to ubezpieczenie OC okaże się niewystarczające. W ramach polisy OC raczej nie zostaną Ci wypłacone środki, które będziesz potrzebował na poprawienie swojego stanu zdrowia po wypadku. Z tego względu zdecydowanie warto przemyśleć zakup ubezpieczenia NNW.

Pamiętaj, że w sytuacji w której dochodzi do wypadku, na odszkodowanie z tytułu OC mogą liczyć tylko osoby poszkodowane. To dzięki NNW możesz nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Co więcej, tak jak była mowa o tym powyżej, także współpasażerowie mogą liczyć na wsparcie finansowe, jeśli zostaną poszkodowani w trakcie incydentu na drodze przebywając w Twoim aucie.

Z tych względów najbardziej korzystnie jest zakupić zarówno polisę OC, jak i NNW, które to w połączeniu oferują pełną ochronę zdrowia i portfela.

Ubezpieczenie NNW samochodu a wyłączenia

Zanim zdecydujesz się na wybraną polisę, zwróć szczególną uwagę na tak zwane wyłączenia zapisane w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Innymi słowy, są to sytuacje, które zwalniają towarzystwo ubezpieczeniowe z obowiązku wypłacenia środków. Do najczęstszych przyczyn odmowy wypłaty odszkodowania w ramach NNW komunikacyjnego należą: spowodowanie wypadku przez kierowcę pod wpływem alkoholu, celowe spowodowanie szkody lub spowodowanie szkody autem, który nie posiada ważnych badań technicznych podczas zdarzenia, którego bezpośrednią przyczyną jest wada pojazdu. Pasażerowie również mogą nie otrzymać odszkodowania w przypadku, gdy np. świadomie wsiedli do auta, którym kieruje osoba pod wpływem alkoholu.

Przed zakupem polisy, dobrze zapoznaj się z OWU, by móc później w pełni świadomie korzystać z usług, które obejmuje. Warto też umowę, której przedmiotem jest ubezpieczenie NNW komunikacyjne, mieć zawsze pod ręką. Wtedy Twoi bliscy, w razie potrzeby, będą mogli szybko reagować i starać się o odszkodowanie.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x