UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Rodzaje ubezpieczeń na życie – polisa szyta na miarę

 1. Czy można mieć kilka ubezpieczeń na życie?

  Nowy członek rodziny, zakup mieszkania, awans, ale także choroba, wypadek lub śmierć bliskiej osoby – życie lubi zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie. Trudności łatwiej udźwignąć, mając wsparcie najbliższych oraz… odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Choć żadne pieniądze nie przywrócą życia tym, którzy je utracili, polisa na życie zapewni bezpieczeństwo materialne ich bliskim. Pieniądze z odszkodowania pozwolą szybciej dojść do siebie po wypadku i zachować dotychczasowy poziom życia w przypadku nagłej utraty pracy lub ciężkiej choroby.

  Ile można mieć ubezpieczeń na życie? Tyle, ile chcesz. Coraz więcej osób oprócz firmowego ubezpieczenia grupowego decyduje się na zakup dodatkowej polisy indywidualnej. W razie nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz świadczenie z obu polis. Zaletą posiadania kilku rodzajów ubezpieczeń na życie jest szeroki zakres ochrony. Jeśli zostaniesz potrącony na przejściu dla pieszych lub ranny w wypadku samochodowym spowodowanym przez innego kierowcę, to przysługuje Ci odszkodowanie zarówno z OC sprawcy wypadku, jak i dodatkowe świadczenie z Twojej indywidualnej polisy.

 2. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

  Decyzja o zakupie polisy na życie powinna być dobrze przemyślana. Nie kieruj się wyłącznie wysokością składki, ale przede wszystkim zakresem ochrony oraz wysokością sumy ubezpieczenia.

  Życie nie zawsze pisze wyłącznie dobre scenariusze. Wybierz pakiet Spokojne Życie na wypadek śmierci, ciężkiej choroby lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. W Twojej rodzinie było kilka przypadków zachorowania na raka? Przy dodatkowej umowie od zachorowania na nowotwór dostaniesz odszkodowanie od razu po diagnozie. Wczesne wykrycie choroby daje szansę na całkowite wyleczenie.

  Chcesz mieć pewność, że Twoi bliscy będą mogli utrzymać dotychczasowy poziom życia, nawet w przypadku Twojej śmierci lub długotrwałego pobytu w szpitalu? Wybierz ubezpieczenie Wysoka Ochrona.

  Lubisz żyć aktywnie i często podróżujesz? Z polisą Aktywne Życie, możesz bez przeszkód realizować swoje pasje, mając pewność, że Twoi bliscy są bezpieczni. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli trafisz do szpitala lub doznasz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Chcesz mieć pewność, że życie i zdrowie Twoich bliskich jest w najlepszych rękach? Wybierz pakiet Bezpieczeństwa, który pokryje organizację oraz pokrycie kosztów pomocy medycznej dla wszystkich członków rodziny.

  Weź pod uwagę liczbę osób, które są na Twoim utrzymaniu, dochód gospodarstwa domowego, wysokość zobowiązań finansowych i tryb życia. Wybierz polisę dopasowaną do potrzeb i patrz w przyszłości ze spokojem.

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Z ubezpieczeniami jest tak, że nie zawsze dużo polis oznacza dużo pieniędzy po zajściu zdarzeń określonych umową. Polisy trzeba kupować z głową, gdyż mają one zapewnić odpowiedni poziom ochrony, a nie spowodować obciążenie budżetu domowego niepotrzebnymi składkami. Możemy kupować tyle ubezpieczeń, ile nam się podoba, ale na wielką kumulację odszkodowań nie zawsze możemy liczyć. Warto wiedzieć, na jakim poziomie możemy spodziewać się świadczeń.

Polisa na życie należy do bardzo popularnych produktów ubezpieczeniowych. Wybór odpowiedniej pozwala zabezpieczyć siebie i rodzinę przed skutkami nieprzewidzianych różnych zdarzeń. Czym się kierować przy wyborze? O czym warto pamiętać?

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę