UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Główne rodzaje ubezpieczeń na życie – polisa szyta na miarę

Od rodzaju polisy zależy, w jakich sytuacjach związanych z życiem i dożyciem polisa może zapewnić wypłatę odpowiedniego świadczenia. Istnieje wiele różnego typów ubezpieczeń na życie. Towarzystwo może pod tym względem dowolnie kształtować swoją ofertę. Zobacz, jakie są najbardziej popularne typy umów ubezpieczenia na życie.

CZY MOŻNA MIEĆ KILKA UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE?

Nowy członek rodziny, zakup mieszkania, awans, ale także choroba, wypadek lub śmierć bliskiej osoby – życie lubi zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie. Trudności łatwiej udźwignąć, mając wsparcie najbliższych oraz… odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Choć żadne pieniądze nie przywrócą życia tym, którzy je utracili, polisa zapewni bezpieczeństwo materialne ich bliskim. Pieniądze z odszkodowania pozwolą szybciej dojść do siebie po wypadku i zachować dotychczasowy poziom życia w przypadku nagłej utraty pracy lub ciężkiej choroby.

Ile można mieć ubezpieczeń na życie? Tyle, ile chcesz. Coraz więcej osób oprócz firmowego ubezpieczenia grupowego decyduje się na zakup dodatkowej polisy indywidualnej. W razie nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz świadczenie z obu. Zaletą posiadania kilku rodzajów ubezpieczeń na życie jest szeroki zakres ochrony. Jeśli zostaniesz potrącony na przejściu dla pieszych lub ranny w wypadku samochodowym spowodowanym przez innego kierowcę, to przysługuje Ci odszkodowanie zarówno z OC sprawcy wypadku, jak i dodatkowe świadczenie z Twojej indywidualnej polisy.

JAKĄ POLISĘ NA ŻYCIE WYBRAĆ? RODZAJE UBEZPIECZENIA

Decyzja o zakupie polisy na życie powinna być dobrze przemyślana. Nie kieruj się wyłącznie wysokością składki, ale przede wszystkim zakresem ochrony oraz sumą ubezpieczenia. To najważniejsze kwestie przy zakupie ubezpieczenia. Co powinna zawierać indywidualna polisa na życie? Z kolei wypłata świadczeń jakiego rodzaju zagwarantowana jest przez polisę grupową?

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń na życie, wśród których są oferty:

  • Ubezpieczenie na wypadek śmierci – podstawowe ubezpieczenie na życie, zapewniające wypłatę świadczenia z polisy osobom uposażonym, jeśli dojdzie do śmierci ubezpieczonego w okresie trwania ochrony.
  • Ubezpieczenie na życie i dożycie – towarzystwo zapewnia podstawową ochronę dotyczącą wypłaty sumy gwarancyjnej na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale zobowiązuje się również do wypłaty pieniędzy z polisy z tytułu dożycia do końca czasu trwania umowy.
  • Ubezpieczenie posagowe – stanowi zabezpieczenie przyszłości dla dziecka, ponieważ pieniądze zgromadzone w ramach polisy zostaną mu wypłacone w momencie, gdy dziecko osiągnie pełnoletność.
  • Ubezpieczenie grupowe – forma zabezpieczenia np. w zakładzie pracy, uwzględniająca ubezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonych i często jest ono łączone z ubezpieczeniem zdrowotnym.
  • Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym – część składki przekazywana jest na ochronę z tytułu ubezpieczenia na życie, a druga jest wpłacana na fundusz inwestycyjny, który ma zapewnić powiększanie kapitału, choć związany jest z pewnym poziomem ryzyka inwestycyjnego.

Rodzaje ubezpieczeń na życie w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA

Oferta UNIQA stanowi przykład różnego rodzaju ubezpieczeń na życie i dożycie.

Wybierz pakiet Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny na wypadek śmierci ubezpieczonego, ciężkiej choroby lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Możesz otrzymać świadczenie z tytułu radosnego wydarzenia, jakim jest urodzenie dziecka. W przypadku zdiagnozowania u Ciebie poważnego zachorowania, dzięki takiemu ubezpieczeniu będziesz mógł skorzystać z 30 wizyt u lekarzy specjalistów – bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu i bez kolejek. Dostępność określonego specjalisty zapewniana jest w ciągu 3-5 dni.

Chcesz mieć pewność, że Twoi bliscy będą mogli utrzymać dotychczasowy poziom życia, nawet w przypadku Twojej śmierci lub długotrwałego pobytu w szpitalu? Wybierz ubezpieczenie Plan Ochronny.

Ubezpieczenie na życie może być połączone z inwestycją, dzięki polisie Ochrona z Gwarancją Kapitału. Jest ono sposobem na gromadzenie kapitału, który ubezpieczyciel wypłaci na koniec umowy. Nadal przynosi ono zabezpieczenie na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, ochronę życia i zdrowia możesz zaś zapewnić sobie dzięki pakietom i umowom dodatkowym.

Mając dziecko, można wybrać dla niego Pakiet Moje Dziecko, który zapewni kompleksową ochronę Twojej pociechy w razie jej choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Zapewni ono wypłatę świadczenia pieniężnego oraz dostęp do świadczeń medycznych w określonych przypadkach.

Szeroki wybór ochrony zapewnia 5 wariantów polisy na życie w UNIQA – Pakiet Ochronny Wariant Życie z Plusem. Jego atutem jest szeroki zakres ochrony i brak karencji – jesteś pod ochroną już od pierwszego dnia.

Weź pod uwagę liczbę osób, które są na Twoim utrzymaniu, dochód gospodarstwa domowego, wysokość zobowiązań finansowych i tryb życia. Wybierz polisę dopasowaną do potrzeb i patrz w przyszłości ze spokojem.

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Czy można mieć kilka polis na życie?

Z ubezpieczeniami jest tak, że nie zawsze dużo polis oznacza dużo pieniędzy po zajściu zdarzeń określonych umową. Polisy trzeba kupować z głową, gdyż mają one zapewnić odpowiedni poziom ochrony, a nie spowodować obciążenie budżetu domowego niepotrzebnymi składkami. Możemy kupować tyle ubezpieczeń, ile nam się podoba, ale na wielką kumulację odszkodowań nie zawsze możemy liczyć. Warto wiedzieć, na jakim poziomie możemy spodziewać się świadczeń.

Czytaj dalej

Jakie najlepsze ubezpieczenie na życie wybrać - na co zwracać uwagę, co obejmuje? Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie należy do bardzo popularnych produktów ubezpieczeniowych. Wybór odpowiedniej pozwala zabezpieczyć siebie i rodzinę przed skutkami nieprzewidzianych różnych zdarzeń. Czym się kierować przy wyborze? O czym warto pamiętać?

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę