UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Jak odnowić ubezpieczenie OC?

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe automatyczne przedłużają polisę ubezpieczeniową tuż przed upływem okresu jej obowiązywania. Można jednak to zrobić znacznie wcześniej – za pośrednictwem Internetu lub przez telefon. Dzięki temu szybciej poznamy szczegóły oferty, w tym przede wszystkim jej cenę i zakres ochrony.

Zadowolony kierowca w aucie

Odnowienie polisy OC

Odnów polisę bez wychodzenia z domu! Mniej więcej na 2 tygodnie przed upływem ważności polisy, prześlemy Ci pocztą lub e-mailem informację o zbliżającym się terminie jej wygaśnięcia. Przekażemy Ci także nową, indywidualnie przygotowaną dla Ciebie ofertę ubezpieczenia. Wystarczy opłacić podaną w niej składkę, by ubezpieczyć samochód na kolejny rok. Po otrzymaniu płatności przyślemy, w wybrany przez Ciebie sposób, polisę wraz z certyfikatem.

W ofercie znajdują się następujące informacje:

  • o ubezpieczającym, pojeździe i innych użytkownikach pojazdu
  • o zakresie i warunkach ochrony
  • o wysokości składki oraz sposobie płatności

Jeżeli nie chcesz czekać…

Najwcześniej na 30 dni przed końcem ochrony obecnej polisy możesz ją odnowić samodzielnie na dwa sposoby:

Przez Internet
Jeśli chciałbyś poznać ofertę dotyczącą warunków odnowienia swojej umowy ubezpieczenia UNIQA przez Internet, możesz to zrobić poprzez Twoje Konto. W zakładce "Polisy i Propozycje", obok numeru Twojej aktualnej Polisy wybierz "odnów Polisę". Odnowienie polisy on-line jest dostępne tylko dla Klientów, którzy posiadają aktywne konto w naszym serwisie internetowym (podczas zakupu polisy on-line podali adres e-mail lub otrzymali dostęp do konta podczas późniejszej rozmowy z Konsultantem).

Przez telefon
Zadzwoń pod numer (+48) 22 599 9522, by połączyć się z Konsultantem. Konsultant poprosi Cię o dane potrzebne do wyliczenia składki i przedstawi indywidualną ofertę na kolejny rok. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00.

Odnowienie polisy przez telefon nastąpi na warunkach określonych podczas rozmowy telefonicznej z Konsultantem. Aby usprawnić przebieg rozmowy z Konsultantem, prosimy o przygotowanie numeru aktualnej polisy.

Płatność za odnawianą polisę

Możesz skorzystać z następujących sposobów płatności:

  • przelew elektroniczny: opłać składkę bezpośrednio z konta bankowego lub za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego eCard
  • płatność kartą kredytową lub inną kartą przeznaczoną do płatności w sieci, za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego eCard
  • przelew standardowy: w ofercie odnowienia wysyłamy wypełniony druk przelewu, który należy opłacić

Akceptujemy karty: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic.

Na życzenie Klienta (za dodatkową opłatą) istnieje możliwość dostarczenia polisy za pośrednictwem kuriera.

W przypadku pytań skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub wyślij e-mail na adres odnowienia@uniqa.pl

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 12 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 8 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz doświadczenia Klienta od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
mężczyzna pcha zepsute auto

Rodzaje ubezpieczeń assistance – przed czym chroni polisa?

Najpopularniejszym typem polisy assistance jest ubezpieczenie komunikacyjne, w ramach którego zapewnia się pomoc w przypadku wystąpienia nieprzewidzianej awarii drogowej. Wśród innych rodzajów ubezpieczeń assistance można wyróżnić: ubezpieczenie domu, firmy oraz zdrowotne, na wypadek sytuacji, w których konieczna jest interwencja medyczna.

Czytaj dalej
mężczyzna za kierownicą auta

Wypowiedzenie umowy OC w 2021 – kiedy i jak to zrobić?

Wypowiedzenie umowy OC możliwe jest najpóźniej dzień przed końcem jej obowiązywania. Taki krok jest możliwy również przy podwójnym ubezpieczeniu, w przypadku zakupu nowego pojazdu oraz po wyrejestrowaniu go. Przy składaniu wypowiedzenia umowy najlepiej skorzystać z gotowych wzorów.

Czytaj dalej
OC, AC, NNW i assistance kierowca zastanawia się jak wygląda pełna ochrona auta

Ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance – jak wygląda pełna ochrona auta?

Pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu (OC), Autocasco (AC), z ubezpieczenia następstw od nieszczęśliwych wypadków oraz assistance. Podstawę stanowi pakiet OC i AC. Do tego można również dokupić ubezpieczenie opon.

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę