Kariera we własnej sieci sprzedaży

Praca w ubezpieczeniach jest dla osób, które lubią ludzi. Empatia i umiejętność budowania relacji są w niej bardzo ważne. Klient, wybierając ubezpieczenie, szuka osoby, której może zaufać. Dlatego do naszego zespołu zapraszamy osoby, które podobnie na to patrzą. Przyłącz się do nas jeśli cenisz sobie niezależność, chcesz być doceniany za wyniki swojej pracy i rozwijać się. Zobacz co o współpracy z nami, zaufaniu, przepisie na sukces w biznesie i pasjach mówią nasi przedstawiciele.

Top Ekspert UNIQA

Marcin Malcherczyk

Zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami od 2009 roku. Od zawsze mierzy wysoko – może dlatego, że przez 20 lat grał profesjonalnie w koszykówkę. Uwielbia podróżować. Na swoim koncie ma już 42 kraje i ciągle wiele miejsc do zwiedzenia. Szczęśliwy tata trójki dzieci, mąż żony Urszuli i właściciel dwóch bokserów.

Top Ekspert UNIQA

Dorota Kasprzak

Od 10 lat związana z AXA, obecnie UNIQA. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w sektorze bankowym oraz prowadząc własną firmę finansową. Mówi, że jej przepisem na sukces jest systematyczność oraz przełamywanie swoich własnych barier. Prywatnie – wielka miłośniczka podróży.

Top Ekspert UNIQA

Damian Mysiak

Od początku swojej kariery, czyli od 2013 roku, związany jest z firmą AXA, obecnie UNIQA. Uważa, że w obsłudze klienta najważniejsze jest wysłuchanie jego potrzeb. Współpracuje głównie z firmami przy ubezpieczaniach grupowych. Potrafi dobrać odpowiedni produkt tak, aby każda osoba z grupy ubezpieczonych czuła się bezpiecznie.

Co nas wyróżnia

Znana marka
 

UNIQA jest obecna w Polsce od 20 lat. W 2021 r. połączyliśmy się z AXA i stworzyliśmy piątą co do wielkości grupę ubezpieczeniową w kraju. Nasza marka została wyróżniona godłem Superbrands.

Oferta produktowa

To nasza siła – szeroka gama nowoczesnych i konkurencyjnych produktów m.in.: ubezpieczeń życiowych, grupowych, majątkowych i rozwiązań zabezpieczających finansową przyszłość.

 

Zasady i standardy współpracy

Pracujemy w oparciu o przejrzyste i jednolite zasady współpracy, wewnętrzne regulacje i kodeks etyki. Twój czas pracy jest elastyczny i pozwoli Ci łączyć życie prywatne i zawodowe.

Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy

Obejmiemy Cię atrakcyjnym systemem wynagrodzeń. Dodatkowo możesz liczyć na nielimitowane premie i bonusy za realizację wyników oraz konkursy sprzedażowe z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Możliwość awansu
i rozwoju kariery

Stawiasz na ciągły rozwój? Super! Promujemy awanse wewnętrzne i dajemy możliwość rozwoju kariery poziomo lub pionowo.

 

Szkolenia i doskonalenie zawodowe

Kładziemy duży nacisk na rozwój  i doskonalenie  zawodowe. Nowym osobom w branży zapewniamy naukę zawodu. Organizujemy liczne szkolenia zawodowe, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje.

Profesjonalne wsparcie

Zapewniamy wsparcie merytoryczne i opiekę menedżera na każdym etapie Twojego rozwoju. Stawiamy na indywidualne podejście do współpracowników. Pomagamy budować sieć kontaktów sprzedażowych.

Ogólnopolska sieć sprzedaży

Mamy rozbudowaną własną sieć sprzedaży, którą tworzy 515 przedstawicieli ubezpieczeniowych oraz 60 menedżerów i dyrektorów. Nasze oddziały znajdują się w 28 miejscowościach.

Kim jest przedstawiciel ubezpieczeniowy

To osoba, która lubi pracę z ludźmi, jest otwarta, empatyczna i wzbudza zaufanie. Potrafi słuchać i rozumie czym jest potrzeba bezpieczeństwa. Praca przedstawiciela to m.in. budowanie wśród klientów świadomości jak ważne jest zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Przedstawiciel zapewnia klientowi obsługę na najwyższym poziomie, a w sprzedaży kieruje się określonymi normami etycznymi. Jeżeli te wartości są Ci bliskie - dołącz do nas!

Jakie są główne zadania przedstawiciela ubezpieczeniowego

  • Profesjonalny dobór ubezpieczenia do potrzeb klienta: biznesowego i indywidualnego.
  • Sprzedaż ubezpieczeń indywidualnych: życiowych, grupowych oraz majątkowych.
  • Opieka serwisowa nad klientami.
  • Budowanie długofalowych relacji z klientami.
  • Realizowanie wyznaczonych celów sprzedażowych i zaplanowanych aktywności.


Możesz wybrać dwie ścieżki rozwoju w ramach współpracy z nami

1. Przedstawiciel ds. sprzedaży
– sieć oddziałowa

To przedstawiciel, z którym współpracujemy w bardziej elastycznej formie. Może płynnie łączyć aktywności zawodowe ze sferą prywatną. Obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych. Ofertuje im zarówno ubezpieczenia życiowe (indywidualne i grupowe), jak i majątkowe (ubezpieczenia samochodu, mieszkania, turystyczne, itp.). Jego wynagrodzenie nie jest limitowane. Poziom zarobków zależy od jego inicjatywy i aktywności. Po około dwuletniej współpracy najlepsi sprzedawcy mają szansę osiągnąć zarobki ponad 20 000 zł. Wynagrodzenia najlepszych dochodzą nawet do 50 000 zł. Na tym stanowisku sprawdzą się osoby, które charakteryzuje umiejętność planowania pracy, samodyscyplina oraz orientacja na cel. Jest to jednocześnie ścieżka kariery, która wymaga dużego zaangażowania, zwłaszcza w pierwszym okresie pracy.

2. Przedstawiciel mobilny ds. ubezpieczeń
– Zespół sprzedaży mobilnej (ZSM)

Ten przedstawiciel ma kontakt głównie z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Do tych klientów kierujemy naszą ofertę ubezpieczeń grupowych. W ofercie przedstawiciel ma też ubezpieczenia indywidualne. Praca w Zespole Sprzedaży Mobilnej ma cechy wspólne z pracą typowych przedstawicieli handlowych, np. z branży medycznej czy FMCG. Na wynagrodzenie składa się część podstawowa oraz premiowa uzależniona od poziomu realizacji planu sprzedażowego. Na tym stanowisku przysługuje samochód służbowy oraz laptop z mobilnym internetem. Ta ścieżka kariery jest odpowiednia dla osób, które mają już doświadczenie w pracy w sprzedaży bezpośredniej. Umożliwia ona stabilne wejście do branży i poznanie specyfiki pracy w ubezpieczeniach.

 

 


Niezależnie od wybranej ścieżki rozwoju, naszym przedstawicielom proponujemy dostęp do pakietów medycznych na preferencyjnych warunkach, karty sportowe oraz możliwość ubezpieczenia się w pakiecie grupowym.
 

Brak ofert pracy