UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

AXA może oferować PPK. Wpis do Ewidencji potwierdzony przez PFR

AXA TFI została wpisana przez Polski Fundusz Rozwoju do rejestru instytucji, które mogą oferować Pracownicze plany kapitałowe

- Przed nami teraz szereg spotkań z przedstawicielami firm, które mają obowiązek wprowadzić PPK. Mamy bardzo dobre relacje zarówno z firmami, jak i kluczowymi pośrednikami, szczególnie z brokerami, przez wzgląd na mocną pozycję AXA w ubezpieczeniach grupowych oraz majątkowych ubezpieczeniach dla firm. Nasi partnerzy wiedzą, że jesteśmy solidną firmą. W PPK chcemy przede wszystkim konkurować jakością, ale przygotowaliśmy jednocześnie bardzo konkurencyjną ofertę. Liczymy więc na spore zainteresowanie. Chcemy być w czołówce firm oferujących PPK. Mierzymy w 10% udział, z tym, że nie w całym rynku, a określonym przez nas segmencie. Strategia jest przemyślana do tego stopnia, że opłaty zapisaliśmy w statucie, a to oznacza, że się z tej deklaracji nie wycofamy. Nie będziemy pobierać opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 roku, a w kolejnych latach różnicujemy opłaty w zależności od udziału akcji między 0,3 a 0,5 procent – mówi Robert Garnczarek, prezes AXA TFI. 

Prezes AXA TFI liczy na wysoką partycypację w PPK, rzędu 50-75 procent. To według niego dobrze skonstruowany program gromadzenia oszczędności na emeryturę, dlatego ma szansę się upowszechnić. 

AXA deklaruje, że zapewni pełne wsparcie dyrektorom HR, bo wie, że to na nich spoczywa największa odpowiedzialność za wdrożenie PPK, oraz prostą obsługę i edukację pracowników. Dostarczy też materiały informacyjne o PPK, przewodnik o oszczędzaniu na emeryturę, e-learning, a umowy i dokumenty będą pisane prostym, zrozumiałym językiem. W AXA zespół odpowiedzialny za wdrażanie PPK u przedsiębiorców stanowią osoby, które na co dzień realizują zadania związane z grupowymi ubezpieczeniami na życie. Są to ludzie z bardzo dużym doświadczeniem, którzy pracują tylko i wyłącznie z klientami instytucjonalnymi. Potrafią bardzo sprawnie i na wysokim poziomie wdrożyć nowe rozwiązania w zakładach pracy. Zespół AXA, który w pierwszej fazie będzie zajmował się wdrażaniem PPK liczy ponad 160 osób. Osoby te pracują w 33 oddziałach na terenie całego kraju, przez co firmy będą mogły skorzystać z ich bezpośredniej pomocy w krótkim czasie. Przy prowadzeniu PPK w kolejnych latach pracodawcy będą mieli wsparcie dedykowanego im doradcy z AXA. 

AXA TFI jest częścią AXA, siódmej pod względem wielkości grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Na koniec I kwartału 2019 towarzystwo zarządzało aktywami o wartości 6 mld zł. W ramach grupowych ubezpieczeń na życie AXA obsługuje ponad 10 tys. firmy i 400 tys. osób. Składka przypisana brutto na koniec 2018 r. z ubezpieczeń grupowych wyniosła 220 mln zł, a nowa sprzedaż wzrosła o 56 procent rdr.

Te porady mogą Cię zainteresować

PPK – co to jest? Zasady pracowniczych planów kapitałowych

Z prognoz ZUS-u wynika, że za 30 lat wysokość przeciętnej emerytury wyniesie nie więcej niż 30% ostatniej pensji. Już teraz stopa zastąpienia (relacja emerytury do ostatniego wynagrodzenia) wynosi 56%, zaś zdaniem FPP niemal 5,6% emerytów otrzymuje świadczenia poniżej ustawowego minimum. Odpowiedzią na problem głodowych emerytur w przyszłości ma być zobowiązanie pracodawców do utworzenia pracowniczych planów kapitałowych. Kto i kiedy ma obowiązek wprowadzić PPK? Jak działają pracownicze plany…

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę