Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj

Polisa AC pomoże Ci przygotować się na to, czego nie da się przewidzieć – stłuczkę w drodze do pracy, otarcie na parkingu, gradobicie, a nawet… kradzież samochodu. Decydując się na ofertę danego ubezpieczyciela, podobnie jak w przypadku OC, warto bardziej kierować się benefitami wynikającymi z danej umowy niż ceną. Zanim odrzucisz ofertę rozszerzoną, zobacz, co znajduje się w pakiecie. Może się okazać, że ta decyzja w przyszłości zwróci Ci się z nawiązką.   

Dlaczego warto zakupić polisę AC?

Statystyki zebrane w raporcie GUS z 2016 r. [1] wskazują, że zaledwie 26% procent właścicieli aut zarejestrowanych w Polsce zdecydowało się na ubezpieczenie AC (AutoCasco). Urząd przeprowadził też obliczenia, według których przy średniej składce OC o wysokości 778 zł właściciel pojazdu i tak musi pokryć szkody wypadku w kwocie średnio ok. 6,8 tys. zł. Zaś po zakupie obu polis (OC + AC o wspólnym koszcie ok. 1039 zł) ubezpieczyciel pokrywa cały koszt naprawy, co ostatecznie znacznie bardziej opłaca się kierowcy. Co więcej, okazuje się, że Polska należy do grona tych państw europejskich, które nie mogą pochwalić się dobrej jakości drogami. Z tego powodu zwiększa się ryzyko wypadków.

Czy wybrać rozszerzony zakres ubezpieczenia AC?

Najczęściej polisy w wariancie medium lub maxi są droższe niż wersje mini, jednak to wcale nie oznacza, że ostatecznie okażą się one nieopłacalne. Dobierając dla siebie właściwą opcję ubezpieczenia, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły opisane w umowie.

Z reguły wersje rozszerzone zawierają po prostu większość bardzo praktycznych benefitów, których nie znajdziesz w opcji standard. Na spotkaniu z agentem warto zapytać np. o ubezpieczenie szyb, koszt składki w przypadku, gdy autem kierują też inne osoby (np. mniej doświadczeni kierowcy), wysokość franszyzy integralnej (to kwota, do której ubezpieczenie nie jest wypłacane). Poza tym, szczególnie poleca się korzystać z rozszerzonych ofert ubezpieczeń AC właścicielom nowych aut. Taka rozszerzona polisa pokryje zdecydowanie więcej szkód niż samo OC.

Warto przyjrzeć się różnego rodzaju ofertom, także ich wersjom rozszerzonym, by w każdym momencie podróży autem czuć się bezpiecznie na drodze.[1] https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej
Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

  • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
  • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę