Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Prędkość

  Mimo że wielu z nas lubi jeździć autem szybko, to niestety taka jazda nie jest ekonomiczna. Gwałtowne przyspieszanie i nagłe hamowanie zużywają więcej paliwa niż rozważna jazda z umiarkowaną prędkością. Żeby zaoszczędzić na paliwie dobrze jest, jeżdżąc po mieście, przewidywać sytuacje i zamiast wciskać hamulec tuż przed skrzyżowaniem, hamować silnikiem (puszczamy gaz i nie wciskamy żadnego pedału) i delikatnie dotoczyć się do świateł.

 2. Bagażnik

  Cięższy samochód będzie spalał więcej. Dlatego jeśli podczas wakacji wykorzystywaliśmy bagażnik na dachu, zdejmijmy go zaraz po powrocie. Taka skrzynia stawia duży opór, a auto potrzebuje więcej paliwa, aby sunąć do przodu. Nie zawalajmy też bagażnika niepotrzebnymi przedmiotami. Każdy kilogram ma znaczenie.

 3. Ciśnienie opon

  Optymalne ciśnienie opon nie jest kaprysem producentów. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo (niedopompowana opona łatwiej się odkształca, a przy większych prędkościach mocniej się nagrzewa i może pęknąć), ale przede wszystkim na zużycie paliwa, poprzez zwiększone opory toczenia. Dopompowane opony, to oszczędność pieniędzy.

 4. Klimatyzacja

  Dziś w większości aut jest klimatyzacja. To wielkie udogodnienie, może też okazać się wydatkiem, bowiem włączona klimatyzacja potrafi zużyć dodatkowe 2 litry paliwa na 100 kilometrów. Nadmierne chłodzenie się klimatyzacją, prócz kosztów, źle wpływa na nasze zdrowie, dlatego używajmy jej z głową.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
 • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: +48 801 597 597
tel: +48 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż warsztat