Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać jako kierowcy. Brak ważnej polisy może nas wiele kosztować. Dobry pakiet z kolei zagwarantuje spokój na drodze i pewność, że w razie kłopotów nie zostaniemy całkiem sami.

Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii i dokładnie przeanalizować kolejne zapisy w umowie. Jednym z nich jest ten, mówiący o bezpośredniej likwidacji szkód. O co chodzi? Co oznacza? Dlaczego warto go poszukać? Podpowiadamy!

BLS – co to takiego?

Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) to nic innego jak możliwość zgłaszania ewentualnej szkody bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela. Jeśli w porozumieniu znajdziemy ten zapis, możemy być pewni, że nasz agent ubezpieczeniowy weźmie na siebie wszystkie obowiązki – o ile wypadek nie był efektem naszego zaniedbania.

Dzięki temu nie musimy już sami kontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Zgłaszamy szkodę naszemu ubezpieczycielowi, a on organizuje całą resztę.

Taka opcja w umowie to gwarancja minimum formalności przy zgłaszaniu incydentu i ubieganiu się o zadośćuczynienie. Krótko mówiąc – gdy ktoś wjedzie w nasz samochód, kontaktujemy się bezpośrednio z naszym ubezpieczycielem. Dostajemy odszkodowanie, a firma we własnym zakresie odzyskuje pieniądze od sprawcy.

Ubezpieczenie komunikacyjne daje nam możliwość refundacji wszystkich szkód rzeczowych – częściowych i całkowitych.

Jakie korzyści?

Dlaczego warto szukać tego zapisu? Bo daje nam on poczucie, że powstałe nie z naszej winy zniszczenie zostanie naprawione znacznie szybciej i sprawniej. Nie musimy martwić się o formalności i uciążliwe procedury. Zajmie się teraz nimi ubezpieczyciel.

Wystarczy, że zgłosimy mu szkodę – tu nasze zadania się kończą. BLS to metoda na rynku ubezpieczeń samochodowych, która ściąga z ofiary trudy biurokracji. Po skontaktowaniu się z firmą nie jesteśmy zmuszeni już nic robić. Dopiero na dalszym etapie – tym, w którym nie bierzemy już udziału – przedstawiciel występuje z roszczeniem zwrotnym do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wypłaconego zadośćuczynienia.

Likwidacja zniszczeń może się odbywać – jak w przypadku tradycyjnych metod rozliczania – w trybie gotówkowym lub bezgotówkowym.

Dobre ubezpieczenie komunikacyjne to więc nie tylko gwarancja, że w razie wypadku otrzymamy zasłużoną pomoc, ale też pewność, że odpowiednie towarzystwo samo zajmie się wszystkimi formalnościami. Nie musimy zaprzątać sobie głowy zbędnymi kwestiami. Bezpośrednia likwidacja szkód sprawi, że pomoc nadejdzie szybko i bezproblemowo, a ubezpieczony otrzyma auto zastępcze bez dodatkowych opłat. Zrefundowane mogą zostać wszystkie szkody rzeczowe – częściowe i całkowite, podlegające obowiązkowi odszkodowawczemu po przeprowadzeniu czynności likwidacyjnych w ramach ubezpieczenia OC sprawcy.

Wyobraźmy sobie, że w trakcie podróży do pracy ktoś uderza swoim autem w tył naszego pojazdu. Pierwsza myśl? Masa kłopotów… Ale nie tym razem! Wystarczy, że wykonamy telefon do naszego ubezpieczyciela i zgłosimy całą sytuację. I możemy spokojnie wracać do swoich obowiązków! Wszystko dzięki BLS.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę