Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ
Czeka Cię wyjazd w odległe strony i zastanawiasz się, od czego zacząć przygotowania? Priorytetem w podróży jest bezpieczeństwo, dlatego szczególnie zwróć uwagę na ten aspekt i przemyśl, w jaki sposób chciałbyś o to zadbać. Nie odkładaj planowania wyjazdu na ostatnią chwilę i już dziś zastanów się, jak być bezpiecznym w podróży.

Wybierz właściwe ubezpieczenie

Jeśli np. z powodu pracy musisz wyruszyć do kraju słynącego z wielu zagrożeń, jak RPA czy Ekwador, to zacznij przygotowania od wybrania odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Zwróć uwagę na to, czy posiada ona ubezpieczenie od ataków terrorystycznych. Jest to ważny punkt, ponieważ tego rodzaju akty w obecnych czasach zdarzają się nawet w stabilnych gospodarczo państwach, takich jak Niemcy i Wielka Brytania.

Oprócz ubezpieczenia od terroryzmu, sprawdź czy polisa obejmuje też choroby tropikalne. Instytut Zdrowia Publicznego wskazuje, że tego rodzaju przypadłości zdarzają się Polakom podróżującym za granicą coraz częściej, więc lepiej jest o to zadbać.

Zadbaj o zdrowie

W zależności od miejsca, do którego się wybierasz, powinieneś zabrać ze sobą potrzebne medykamenty. Począwszy od pigułek na chorobę lokomocyjną, której możesz się nabawić długo jadąc po pustynnych pagórkach lub płynąc statkiem, po paracetamol - niezbędny przy pierwszych oznakach przeziębienia. Przed wyjazdem skonsultuj się z lekarzem medycyny podróży w swoim mieście, który może doradzić Ci, co jeszcze warto spakować do apteczki. Być może przepisze Ci on obowiązkowe szczepienie albo zaleci zakup dodatkowych zastrzyków z lekami przeciwko najczęściej występującym w danym kraju chorobom, takim jak np. dur brzuszny czy tężec.

Wyjeżdżając do państwa, w którym panuje zupełnie inny klimat, warto podnieść swoją odporność przez poprawienie kondycji fizycznej. Zadbaj o ciało, by naturalnie wzmocnić swój układ immunologiczny.

Przygotuj się merytorycznie

Wędrując po obszarach z obniżonym poziomem bezpieczeństwa, regularnie sprawdzaj czy na stronie MSZ nie znajdziesz komunikatu informującego o możliwych zagrożeniach (zakładka „Ostrzeżenia dla podróżujących”). Co więcej, powinieneś założyć sobie konto na rządowej platformie Odyseusz i zarejestrować każdą podróż. W ten sposób w przypadku zaistnienia sytuacji nadzwyczajnych, kontakt z Tobą będzie ułatwiony, a instytucje rządowe będą w stanie szybciej do Ciebie dotrzeć.

W imię zasady „przezorny zawsze ubezpieczony” nie zapominaj o wykupieniu właściwej polisy, która zapewni Ci bezpieczeństwo przez cały wyjazd. Do tego sam jak najwięcej czytaj o danym kraju i zadbaj o swoje zdrowie, by w ten sposób zredukować występowanie niebezpiecznych sytuacji.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę