Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Zbliża się sezon urlopowy. Dni robią się coraz dłuższe, temperatury idą w górę, a my powoli zaczynamy myśleć o urlopach. Dużą popularnością wciąż cieszą się wczasy all inclusive za granicą, zwłaszcza egzotyczne kierunki takie jak Egipt czy Turcja. Zorganizowany urlop za granicą często nie jest wiele droższy niż wczasy w kraju. Wciąż jednak nie brakuje osób ceniących sobie swojski klimat ojczyzny.


Ilość osób zainteresowanych spędzaniem wakacji nad polskim morzem nie maleje. Turystów kuszą plaże i zabytki pozwalające poznawać przeszłość własnego kraju. Niewątpliwą korzyścią może być również brak bariery językowej. Nad polskim morzem na turyści mogą liczyć zarówno na relaks na plaży i w nadmorskich dyskotekach, jak i na solidną porcję historii i kultury. Sprawdź gdzie najlepiej jechać, aby spędzić urlop tak jak lubisz i co warto zobaczyć!

Półwysep helski – nasze Zachodnie Wybrzeże


Półwysep wyznaczający granicę między Zatoką Gdańską a Morzem Bałtyckim. Miejscowości wypoczynkowe na Helu to mnogość atrakcji dla miłośników plażowania i smacznej rybki. Nie musisz jechać na Florydę, żeby poczuć klimat nadmorskich imprez – w helskich miasteczkach życie toczy się całą dobę, a wakacje nad polskim morzem mogą dostarczyć równie wspaniałych atrakcji. Osoby interesujące się historią, będą miały okazję pozwiedzać pozostałości historycznych umocnień wojskowych z okresu II wojny światowej. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w fokarium. To przepis na udane wakacje nad morzem bałtyckim dla całej rodziny.

Trójmiasto – dla każdego coś miłego


Mieszkańcy Trójmiasta uważają że mieszkać jest najlepiej w Gdańsku, imprezować w Sopocie a jak robić interesy – to tylko w Gdyni. Trzy różne miasta, połączone w jedną aglomerację zapewniają moc atrakcji również turystom. Oprócz tradycyjnych nadmorskich rozrywek takich jak plaże czy restauracje z rybami, znajdziemy tu masę rozrywek takich jak muzea, kina, teatry oraz parki naukowe. Miłośnicy przyrody i długich spacerów, znajdą mnóstwo radości w pieszych wycieczkach szlakami trójmiejskiego parku krajobrazowego. Najlepiej w Polsce rozwinięta infrastruktura ścieżek rowerowych, pozwoli na komfortowe dotarcie wszędzie na dwóch kółkach. Piękna i różnorodna architektura: od gdańskiego gotyku, aż do gdyńskiego modernizmu zapewni sporo wrażeń estetycznych.

Bezpieczne wakacje – o czym warto pamiętać

Aby w pełni móc cieszyć się relaksem i spokojem podczas wypoczynku razem z rodziną, warto dokładnie przemyśleć listę niezbędnych rzeczy jakie zamierzamy ze sobą zabrać. Fakt, iż nie wybieramy się za granicę wcale nie znaczy, że możemy zapomnieć o zdrowym rozsądku. Warto pomyśleć nie tylko o zabraniu kremów z filtrem i innych środków do ochrony przed słońcem. Jadąc na wakacje nad polskim morzem dobrze jest wykupić specjalne ubezpieczenie turystyczne. Co prawda na obszarze naszego kraju jesteśmy zawsze pod opieką Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak takie ubezpieczenie zapewni nam dodatkową ochronę i poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x