Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Jeśli prowadzisz własną działalność, na pewno wiesz, jak wiele problemów i trudności może się z tym wiązać. Niektórych z nich można uniknąć! Jesteś właścicielem biznesu? Ubezpiecz przedsiębiorstwo, a zobaczysz, że nie musi nieustannie nadszarpywać ci nerwów.

UNIQA oferuje dwa warianty ubezpieczeń OC dla przedsiębiorstw. Wśród nich każdy właściciel firmy znajdzie ten odpowiedni dla siebie. W zależności od tego, jakim biznesem zarządzasz, jak duży jest i czym się zajmuje, możesz wybrać tę opcję, która sprawdzi się najlepiej.
 
OC z tytułu prowadzenia działalności lub posiadania mienia to oferta dla firm prowadzących działalność usługową, lub produkcyjną. Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej oraz broni przed poważnymi konsekwencjami finansowymi. I pozwoli skupić się na tym, co naprawdę ważne – rozwijaniu biznesu.
 
OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, przydaje się w wielu sytuacjach. Tak, jak dbasz o swój samochód, tak powinieneś zadbać o interesy. To one przecież sprawiają, że masz za co żyć! Żeby dobrze ochronić swoje źródło dochodu, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Ubezpiecz delikt i kontrakt

Bardzo ważnym punktem umowy z towarzystwem jest ten, mówiący o ubezpieczeniu deliktu i kontraktu, czyli – krótko mówiąc – porozumienia między tobą a twoim kontrahentem. Taki pakiet pozwoli ci uniknąć kosztów naprawy szkody wyrządzonej osobie lub rzeczy. Zakres OC deliktowego zabezpiecza przed odpowiedzialnością za sytuacje, których bezpośrednio nie spowodowałeś, ale za które odpowiadasz w świetle prawa.

Ubezpieczenie kontraktu obejmuje niewywiązanie się z umowy czy niepoprawne zrealizowanie jej przedmiotu. Pozwoli ci spokojnie wykonywać obowiązki bez obaw, że jeden błąd pozbawi cię majątku. Nasza propozycja obejmuje także sytuacje wynikające z rażącego niedbalstwa ubezpieczonego.

Sprawdź zakres terytorialny

Pakiet UNIQA to gwarancja, że ochrona będzie działała nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną z tytułu szkód, które wystąpiły na terenie Unii Europejskiej, a nawet takich, które miały miejsce na terytorium całego świata, wyrządzonych konsumentom przez produkt lub usługę (warunkiem jest niewiedza osoby ubezpieczonej o tym, że produkt zostanie wyeksportowany). Takie ubezpieczenie dla przedsiębiorców to gwarancja spokojnej pracy.

Nie bój się o podwykonawców

To jeden z trudniejszych elementów pracy „na swoim”. Podwykonawcy, ich praca, sprawowanie nad nimi nieustannej kontroli. Wszyscy wiedzą, jak trudno jest zapanować nad zewnętrznymi firmami czy pracownikami. Nasza propozycja sprawi, że – nareszcie – każdy prowadzący działalność gospodarczą będzie mógł spać spokojnie. Pokryjemy straty powstałe w wyniku działania podwykonawcy zgodnie z zakresem ubezpieczenia. Nie ma to jak ubezpieczyć firmę i nie martwić się błędami innych.

Zatrudnij prawników

UNIQA pokryje też poniesione koszty wynikłe z zastosowania przez ciebie dostępnych ci środków w celu zapobieżenia szkodzie w wyniku wypadku lub zmniejszenia jej rozmiarów. W zakres pakietu wchodzi również zwrot kosztów zatrudnienia prawników oraz rzeczoznawców.

W zależności od wybranej przez ciebie propozycji towarzystwo zadba także o pokrycie kosztów szkód w mieniu przechowywanym czy poddanym obróbce, o rekompensatę tych powstałych w wyniku zanieczyszczenia środowiska czy za zniszczenie rzeczy użytkowanych na podstawie najmu.
Ubezpieczenie działalności gospodarczej to pierwszy krok do tego, by w swojej pracy skupić się na najważniejszym – rozwoju.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej
Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę