Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Obecny rynek pracy jest trudny. Mówi się, że brakuje specjalistów w wielu dziedzinach i ciężko jest znaleźć pracownika. A jak to się już uda, trudno go potem zatrzymać. Dlatego tym bardziej warto dbać o swoich pracowników, także poprzez oferowanie im atrakcyjnego ubezpieczenia. Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na grupowe świadczenia.

Benefity pracownicze a zatrudnienie

Wiele firm, chcąc przyciągnąć pracowników, oferuje im różne benefity. Dzisiaj ubezpieczenia grupowe są coraz bardziej popularne w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Ale oferty różnią się swoim zakresem. Dla większości osób zatrudnionych w Twojej firmie takie świadczenie będzie bardzo korzystną opcją, ponieważ wariant indywidualny jest zwykle droższy. Jest też plus dla pracodawcy – kupując tego rodzaju polisę, firma może zostać zwolniona z obowiązku wypłaty odpraw pośmiertnych. To wszystko sprawia, że ubezpieczenie grupowe niesie ze sobą korzyści nie tylko dla Ciebie, ale i Twoich pracowników.

Wygodne rozwiązanie dla pracodawcy

Dzisiejszy rynek pracy nie należy do najłatwiejszych. Działy HR w wielu przedsiębiorstwach robią, co mogą, by ich oferty pracy były jak najbardziej atrakcyjne i tym samym budowały pozytywny wizerunek zakładu. Benefit w postaci prywatnej służby zdrowia, karty na siłownię czy właśnie ubezpieczenia grupowego również może w tym pomóc. Jest to wyraz troski o pracownika i jego bliskich. Jednocześnie jest to wygodny sposób na zainteresowanie swoją firmą potencjalnych pracowników, ponieważ umowa wynegocjowana i podpisana raz, może być przedłużona wielokrotnie.

Elastyczna oferta polis

Pamiętaj, że ubezpieczenia możesz dopasować do faktycznych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Zadaniem agenta jest uwzględnienie w umowie wszystkich czynników, które sprawią, że to świadczenie będzie miało dla Ciebie i Twoich pracowników praktyczny wymiar. Co więcej, zwykle po roku możesz zmienić zasady umowy i dostosować je do nowych okoliczności, w których znalazła się firma. Po okresie trwania zobowiązania możesz też z niego zrezygnować, jednak to może rozczarować wielu z Twoich pracowników.

Ubezpieczenie grupowe jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ za stosunkowo nieduży koszt możesz zyskać zaufanie pracowników. Dbając o ich bezpieczeństwo, sprawiasz, że są bardziej zadowoleni z życia, a przez to bardziej wydajni. Dzięki temu będą chcieli pracować dla Ciebie dłużej, co ostatecznie pozytywnie wpłynie na rozwój Twojej firmy. 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę