Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. CV

  CV to bardzo ważny dokument, który często bywa bagatelizowany. A przecież jest to nasza wizytówka, którą zostawiamy potencjalnemu pracodawcy i która dostarczymu niezbędnych informacji o nas. Postarajmy się, by nasze CV wyglądało jak najbardziej profesjonalnie, dołączmy oficjalne zdjęcie, np. z dowodu. Pamiętajmy o odwróconej chronologii, tzn. ostatnio piastowane przez nas stanowisko umieszczamy najwyżej. I unikajmy wytartych frazesów w opisie samych siebie, kolejna „kreatywna, dobrze pracująca w grupie, lubiąca filmy” osoba nie przykuje uwagi rekrutujących w firmie.

 2. Umowa

  Gdy zostaniemy zatrudnieni do pracy, jako nowy pracownik podpiszemy swoją pierwszą umowę. Polskie prawo uwzględnia kilka umów o pracę: umowę o pracę na czas nieokreślony lub określony, umowę na okres próbny, umowę na czas wykonania określonej pracy. Oprócz ustalenia obowiązków, zasad, wymiaru godzin oraz wysokości wynagrodzenia, koniecznie przeczytaj regulamin pracy, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

 3. Pierwsze wrażenie

  Po dokonaniu formalności czas poznać kogoś więcej niż tylko szefa, z którym podpisywaliśmy umowę. Pierwsze wrażenie, jakie wywrzemy na współpracownikach jest bardzo ważne, jeśli damy poznać się jako miła, uśmiechnięta i ciekawa osoba, z pewnością pozostali szybko nas polubią. Ubierzmy się schludnie i zgodnie z zasadami panującymi w pracy, jeśli wszyscy chodzą w białych koszulach i my taką załóżmy. Ale jeśli nie ma panującej etykiety stroju, załóżmy coś niebieskiego, ten kolor wzbudza zaufanie, kojarzy się ze stabilnością i pewnością siebie, a właśnie to chcemy uzyskać.

 4. Integrujmy się

  Integracja w pracy jest bardzo ważna, zdecydowanie lepiej pracuje się w zgranym zespole, niż w grupie, w której co chwila dochodzi do spięć. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie wspólnego wyjścia po pracy, np. do restauracji, baru czy kina. Dzięki temu nasza załoga przestanie być zbiorem współpracowników, a zacznie być paczką znajomych. Najlepszym miejscem do integracji jest okolica ekspresu do kawy. Nic tak nie łączy ludzi, jak krótka rozmowa przy kubku gorącej kawy.

 5. Bądźmy rzetelni

  Przede wszystkim traktujmy pracę poważnie. Jeśli czegoś nie wiemy – pytajmy, gdy mamy coś zrobić – starajmy się dopracować wszystkie szczegóły bardzo rzetelnie. Pokażmy, że nam zależy i że zatrudnienie nas było dobrym posunięciem. Jeśli zostaniemy docenieni, będziemy wiedzieli, że nasza ciężka praca nie poszła na marne.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla rodziny
 • Świadczenia na wypadek choroby śmiertelnej
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę