Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?
Stłuczka w drodze do pracy, zalane mieszkanie, złamana noga lub pobyt w szpitalu – wypadki chodzą po ludziach. Tuż po zdarzeniu myślisz tylko o tym, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym – to naturalne! Gdy emocje nieco opadną, przychodzi czas na chłodną kalkulację. W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak zgłosić szkodę?

Online

Zgłoszenie szkody przez internet to najszybszy sposób załatwienia sprawy, który rekomendujemy naszym klientom. Dzięki temu błyskawicznie otrzymamy od Ciebie pełną dokumentację niezbędną do wypłaty odszkodowania, a Ty szybko uzyskasz środki na leczenie, remont lub naprawę pojazdu.

Za pośrednictwem infolinii

Na Twój telefon czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00. Nas konsultanci odpowiedzą na pytania związane z obsługą Twojego ubezpieczenia i rozwieją wszystkie wątpliwości.

E-mailem lub listownie

Druk zgłoszenia szkody możesz wysłać do nas także pocztą elektroniczną lub tradycyjną. Wystarczy, że do korespondencji dołączysz wypełniony formularz zgłoszenia szkody.

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie?

Szkody komunikacyjne

Twój samochód został uszkodzony przez innego kierowcę w drodze do pracy? Ktoś z Twoich bliskich ucierpiał w wyniku wypadku komunikacyjnego? Masz prawo do odszkodowania!

Pamiętaj, że sprawca stłuczki lub wypadku ma obowiązek udostępnienia Ci swoich danych, danych o pojeździe oraz informacji dotyczących ubezpieczenia OC. Jeżeli sprawca odmawia podania informacji niezbędnych do ustalenia przebiegu wydarzenia, masz prawo wezwać policję. Nie wiesz, co możesz uzyskać z OC sprawcy?

Zapoznaj się z naszą infografiką.

W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? Im szybciej, tym lepiej! Im szybciej zgłosisz zdarzenie, tym szybciej uzyskasz pieniądze. Pamiętaj jednak, że w masz prawo do zgłoszenia szkody w ciągu 3 lat. W niektórych przypadkach czas na zgłoszenie szkody jest dłuższy – jeżeli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo – nawet w ciągu 20 lat od jego wystąpienia.

Odszkodowanie możesz uzyskać z ubezpieczenia AC lub z ubezpieczenia OC sprawcy ubezpieczonego w UNIQA. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji do zdalnych oględzin UNIQA Smart. Wszystkie informacje na temat jej działania znajdziesz tutaj.

Szkody majątkowe

Dach Twojego domu został uszkodzony w wyniku gradobicia lub zalania przez sąsiada z góry? Skradziono Ci z mieszkania cenny sprzęt RTV? Szkodę majątkową możesz zgłosić z ubezpieczenia domu i mieszkania, z ubezpieczenia OC majątkowego sprawcy ubezpieczonego w UNIQA lub z ubezpieczenia dla sektora mieszkalnictwa.

Szkody osobowe

Podczas pobytu na wakacjach musiałeś skorzystać z opieki szpitalnej? Twoja rodzina ucierpiała w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Wybierz jeden z formularzy: zgłoszenie szkody z ubezpieczenia NNW lub podróży zagranicznej lub z ubezpieczeń zdrowotnych.

Świadczenia życiowe

Ktoś z Twoich bliskich poważnie zachorował lub musiał przejść skomplikowaną operację? Jeśli posiadasz ubezpieczenie na życie, wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz i dostarczysz go do nas online, pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela – bez pośredników

Pamiętaj, że nie potrzebujesz żadnych pośredników, żeby uzyskać odszkodowanie! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, dzwoniąc pod numer 801 597 597 lub wypełniając odpowiedni formularz na naszej stronie.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x