Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Zapewne nie zapomniałeś o obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej samochodu. Ale czy jako przedsiębiorca pamiętasz o OC z tytułu prowadzenia działalności? Co wiesz na temat tej polisy? Czy powinieneś się na nią zdecydować? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC firmy – co obejmuje?

Konkretnie chodzi tu o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności lub posiadania mienia. Oferta ta jest skierowana do Ciebie również wtedy, gdy prowadzisz działalność usługową lub produkcyjną. Co z nią zyskujesz? Będziesz mieć zapewnione bezpieczeństwo i ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej. To swego rodzaju parasol bezpieczeństwa w przypadku poważnych konsekwencji finansowych.

Kto powinien wykupić OC firmy?

Istnieje grupa zawodów wymagająca specjalistycznych umiejętności i wiedzy, gdzie wykup OC jest obowiązkowy. Wśród zobligowanych znaleźli się przede wszystkim: adwokaci, radcy prawni, notariusze, lekarze, brokerzy ubezpieczeniowi, architekci, rzeczoznawcy majątkowi, księgowi, biegli rewidenci, czy biura usług płatniczych.

Każdy z tych zawodów objęty jest innym rozporządzeniem, które mówi o obowiązkowym OC działalności. Przepisami prawnymi dla agenta ubezpieczeniowego będzie Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o działalności ubezpieczeniowej i Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 czerwca 2005 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności agencyjnych.

Polisa OC działalności gospodarczej

W naszej firmie dostępne są dwa warianty polisy. W podstawowym zakresie znajduje się OC za szkody wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa, a także te będące wynikiem awarii instalacji i urządzeń. Zaliczamy tu ponadto OC za produkt i ubezpieczenie za szkody w instalacjach podziemnych. Wariant rozszerzony obejmuje tymczasem ochronę jeszcze bardziej dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Co obejmuje OC działalności gospodarczej?

Jeżeli zdecydujesz się na takie ubezpieczenie, to wybrana przez Ciebie ochrona obejmie odpowiedzialność cywilną z tytułu czynów
niedozwolonych (deliktową) albo niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (kontraktową).

Czego nie obejmuje OC dla firm?

Nie wszystkie szkody mogą zostać pokryte z tej polisy. Co ciekawe, nie zalicza się tu zdarzeń, które dotyczą osób przebywających we wspólnym gospodarstwie domowym. Nie mogą to być szkody wyrządzone osobom bliskim. Pieniądze z ubezpieczenia nie zostaną wypłacone także wtedy, gdy dojdzie do nich m.in. wyniku zagrzybienia, składowania lub przetwarzania odpadów. Nie mogą to być też uszczerbki powstałe wskutek bezpośredniego lub pośredniego działania wyrobów tytoniowych, czy zaistniałe w związku z prowadzeniem działalności zakładu górniczego.

Tych powodów jest o wiele więcej. Zostały one wszystkie wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Zapoznaj się z nimi, dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakich obszarach jesteś chroniony i unikniesz przykrych niespodzianek.


Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej
Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę