Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Wiele osób nieprzypadkowo tworzy swoje cele pod koniec grudnia. Nowy rok stanowi datę graniczną, od której łatwo jest zacząć ich realizację. Wyznaczenie sobie konkretnego terminu często zwiększa mobilizację i chęci do działania. Mimo że nie zawsze udaje się dotrzymać wszystkich założeń, nie można traktować tego jako porażki. Ważna jest każda, nawet najmniejsza zmiana nawyków na lepsze. Poniżej lista najciekawszych i najpopularniejszych postanowień noworocznych.

Zmiana nawyków żywieniowych

To postanowienie noworoczne, które powtarza się bardzo często. Wynika ono z chęci zadbania o swoje zdrowie lub zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Zrezygnowanie ze spożywania szkodliwych produktów jest zawsze dobrym pomysłem, bez względu na motywację.

Ograniczenie palenia papierosów

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że palenie papierosów ma bardzo zły wpływ na zdrowie. Nowy rok jest świetną okazją do pozbycia się tego nałogu. Warto jednak pamiętać, aby zdecydować się na stopniowe osiąganie celu. Na początek można np. ograniczyć liczbę wypalanych papierosów.

Zdobycie nowej umiejętności

Zdobycie nowych umiejętności zwykle jest potrzebne do rozwijania swojej kariery zawodowej. Jednak nie musi być ono związane wyłącznie z pracą. Może to być sposób na znalezienie nowego hobby i świetną zabawę. Wiele osób postanawia zapisać się na ciekawy kurs, nauczyć nowego języka, przeczytać ciekawą książkę, zacząć malować lub tworzyć rękodzieło. Możliwości jest mnóstwo, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiednie zajęcie dla siebie.

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na życie

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne są związane ze zdrowiem. Przy okazji chęci rzucenia palenia, zwiększenia aktywności fizycznej lub zmiany nawyków żywieniowych wiele osób postanawia także wykupić dodatkowe ubezpieczenie na życie. Zapewnia ono wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Ograniczenie stresu ma ogromne znaczenie dla poprawy zdrowia.

Jakie jeszcze mogą być postanowienia noworoczne?

Do innych ciekawych postanowień noworocznych można zaliczyć także:

●       ograniczenie czasu spędzanego na przeglądaniu mediów społecznościowych,

●       znalezienie więcej czasu dla samego siebie,

●       znalezienie źródła dodatkowego dochodu,

●       bycie bardziej punktualnym,

●       ograniczenie oglądania telewizji,

●       przeczytanie określonej liczby książek w miesiącu lub roku,

●       wstawanie wcześniej,

●       wyjechanie w wymarzoną podróż,

●       spędzanie więcej czasu z rodziną lub partnerem,

●       picie większej ilości wody,

●       oszczędzanie pieniędzy,

●       zrobienie czegoś dobrego dla innych osób.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Przy podsumowaniu roku może się okazać, że nie wszystkie cele zostały zrealizowane. Zdarza się to często. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak dotrzymać postanowień noworocznych. Nie ma na to jednej, sprawdzonej rady. Jednak poniższe wskazówki powinny chociaż trochę pomóc.

Przede wszystkim lista postanowień noworocznych nie powinna być zbyt długa. Lepiej określić 2–3 najważniejsze cele niż 10, czasami nie do końca przemyślanych. Warto zadbać także o to, aby założenia były realne do zrealizowania. Postanowienia noworoczne, które wymagają zbyt wielu poświęceń, również są z góry skazane na porażkę.

Aby dotrzymać postanowień noworocznych, należy także ustalić dla siebie nagrodę za wytrwałość. Może to być coś drobnego, niekoniecznie materialnego – ma po prostu sprawić przyjemność. Oczekiwanie na tę rzecz z pewnością zwiększy motywację do realizowania swoich celów.


Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x