Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Polisa mieszkaniowa nie tylko od bardzo poważnych zdarzeń

  Polisa ubezpieczeniowa nieruchomości zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia budynku mieszkalnego albo lokalu na skutek zdarzeń losowych jak pożar, zalanie czy powódź. Dodatkowo ubezpieczenie działa w przypadku włamania i kradzieży rzeczy, które znajdują się w domu. Ubezpieczenie rozbudowane o OC w życiu prywatnym zdejmuje z ubezpieczonego odpowiedzialność finansową, jeśli wyrządzi on lub jego bliscy (np. dzieci) szkodę osobie trzeciej. Polisa mieszkaniowa może być także rozszerzona o pakiet dodatkowych usług w ramach opcji assistance.

 2. Co to właściwie jest usługa Assistance?

  Assistance dla domu (home assistance) jest uzupełnieniem polisy mieszkaniowej o realną, fachową pomoc specjalistów, zarówno w awaryjnych sytuacjach, jak i codziennym życiu. 
  Zakres zdarzeń, w których możesz skorzystać z assistance jest bardzo szeroki i może obejmować. pomoc ślusarza, elektryka, szklarza czy hydraulika. Ubezpieczyciel pokryje koszty dojazdu, robocizny i zakupu części zamiennych niezbędnych do usunięcia awarii. 

 3. Pamiętaj, że masz assistance!

  Posiadając już taką usługę, korzystaj z niej, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki niej nie będziesz przepłacać za usługi mniej lub bardziej kompetentnych fachowców i „złotych rączek” wzywanych we własnym zakresie. Assistance jest nie tylko często korzystny ekonomicznie, ale też bardzo wygodny. Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer alarmowy, który jest dostępny całą dobę i powiadomić o zdarzeniu. Nie musisz szukać we własnym zakresie kompetentnego fachowca.

 4. Bardzo pomocna, a niedroga 

  Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej dobrze jest sprawdzić, czy usługa assistance nie jest już wliczona w jej cenę. Przykładowo przy zakupie ubezpieczenia Twój Dom Plus w UNIQA otrzymasz w cenie podstawowy pakiet assistance.  Za dodatkową niewielką opłatą (w UNIQA za 16 zł/rok) możesz mieć rozszerzony assistance, a oferowana w nim pomoc może okazać się nieoceniona.
  Przykładowo w rozszerzonym assistance są inne specjalne usługi, jak.:
  • pomoc medyczna - ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty m.in. domowej wizyty lekarskiej, pielęgniarskiej, transport medyczny do placówki medycznej, dostawę leków.
  • ubezpieczenie przedłużonej gwarancji na sprzęty AGD i RTV 
  • serwis concierge  - zakres tej usługi  jest szeroki. Klienci najchętniej korzystają z rezerwacji biletów lotniczych i kolejowych, hoteli, organizacji opieki dla dzieci czy przeglądu samochodowego.

 5. Awaria sprzętu RTV lub AGD

  Zepsuta lodówka, pralka lub telewizor – awaria jednego ze sprzętów gospodarstwa domowego lub audiowizualnego wiąże się z dużymi kosztami, jeżeli urządzenie nie jest już objęte gwarancją producenta. Wówczas trzeba wezwać serwisanta, a wizyta takiego fachowca może wynieść od kilkudziesięciu do – jeśli problem jest poważny – nawet kilkuset złotych. W ramach pakietu assistance specjalista przysłany przez towarzystwo ubezpieczeniowe dokona nieodpłatnej naprawy uszkodzonego telewizora czy lodówki, jeśli będzie to technicznie możliwe oraz uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia (realny koszt naprawy nie będzie np. przekraczać ceny zakupu nowego urządzenia tego samego typu). Naprawa musi także mieścić się w ramach limitu ustalonego w umowie polisy (np. w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA jest to 600 zł).

 6. Uszkodzony komputer

  Usługa assistance zapewnia też wsparcie w przypadku awarii sprzętu komputerowego, dzięki czemu nie będziesz zmuszony korzystać z usług firm typu „pogotowie informatyczne”.

 7. Przeciekająca rura, spięcie w instalacji elektrycznej i wiele więcej

  Naprawy objęte pakietem assistance do polisy ubezpieczenia nieruchomości obejmują też awarie systemu wodno-kanalizacyjnego (przeciekające rury, nieszczelne zlewy), grzewczego („zapowietrzony” kaloryfer, zepsuty termostat), instalacji elektrycznej (spięcia, przebicia) oraz sytuacje wymagające wizyty szklarza (wybita szyba) i ślusarza (uszkodzone zamki w drzwiach) – słowem: najbardziej typowe tzw. drobne awarie domowe, które zdarzają się stosunkowo często z uwagi na cykliczną eksploatację i zużycie materiałów, a przy tym zawsze niespodziewanie. Przykładowo: producenci wężyków doprowadzających wodę do kranów przy zlewach i umywalkach określają ich wytrzymałość na 5 lat. Po tym okresie rośnie ryzyko, że dojdzie do przecieku. Assistance to jednak nie tylko bezpłatna naprawa w przypadku uszkodzenia sprzętu lub awarii mediów. W ramach tego pakietu znajduje się także zapewnienie lokalu zastępczego na czas likwidacji większej szkody (po pożarze lub zalaniu) – najczęściej w postaci wynajęcia pokoju hotelowego. Ubezpieczyciel zapewni też transport do tymczasowego miejsca zakwaterowania. W jego gestii leżeć będzie też przechowanie ocalałego mienia do czasu zakończenia prac remontowych w uszkodzonym domu lub mieszkaniu.

 8. A nawet usługi medyczne w ramach home assistance

  Home assistance kojarzy się z usługami świadczonymi dla mieszkania lub domu. Jednak w ramach assistance dla domu także możesz liczyć na pokrycie kosztów wizyt lekarskich, rehabilitacji lub zakupu leków. Dodatkowo możesz też skorzystać z darmowej opieki weterynaryjnej dla czworonogów lub z pomocy przy poszukiwaniu opiekunki do dziecka. Usługa assistance, którą często mamy w cenie ubezpieczenia mieszkania albo za niewielką dopłatą, zapewnią nam pomoc nie tylko w przypadku awarii, ale także w przypadku zdarzeń związanych ze zdrowiem ubezpieczonego lub jego pupila.

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

 • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
 • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x