Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Wydaje się, że ofert ubezpieczeń jest tak wiele, że trudno się w nich odnaleźć. Jedne skupiają się na prywatnej opiece zdrowotnej, inne są dedykowane konkretnym chorobom, a jeszcze inne skupiają się na oszczędzaniu. Jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji i dowiedzieć się, czego dotyczy dana polisa? Przedstawiamy ogólne kategorie ubezpieczeń na życie, które ułatwią Ci zrozumienie tego rynku i dobranie właściwej oferty dla siebie.

Ubezpieczenia rodzinne

Jest to najczęściej wybierany rodzaj polis na życie. Zazwyczaj obejmują one takie sytuacje jak narodziny dziecka, poważna choroba, niespodziewane leczenie w szpitalu, śmierć rodzica itd. Niektóre ubezpieczenia pozwalają też na zbieranie oszczędności lub wypłacenie ustalonych w umowie kwot w razie utraty pracy lub zdrowia przez żywicieli rodziny. Niektóre firmy oferują też ubezpieczenia dedykowane dzieciom i stanowią swego rodzaju uzupełnienie szkolnego ubezpieczenia NWW.

Ubezpieczenia terminowe

Dość popularne są polisy na całe życie, za które płaci się składki do określonego wieku. Ich największą zaletą jest gwarancja, że po Twoim odejściu środki z ubezpieczenia zostaną przekazane tym bliskim, których wskazałeś w umowie. Sam wybierasz kwotę, na którą chcesz wykupić polisę.

Ubezpieczenia roczne umożliwiają płacenie jednej składki na początku umowy lub co miesiąc. Najczęściej są one dedykowane osobom prowadzącym aktywny tryb życia lub uprawiającym sporty ekstremalne.

Ubezpieczenia w zależności od prowadzonego trybu życia i wieku

Najczęściej adresatami opisywanej w tym akapicie polisy są osoby o wymagających zawodach. Sportowcy, podróżnicy, dziennikarze zagraniczni, freelancerzy – każdy z nich może otrzymać właściwie dobraną do swojego trybu życia ofertę.

W tym przedziale mieszczą się też ubezpieczenia dla osób aktywnych zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Często podróżujesz, podejmujesz się różnych wyzwań (loty na paralotni, nurkujesz, uprawiasz dużo sportu itd.), masz niestandardowe hobby mogące mieć wpływ na Twoje zdrowie? Poszukaj polisy, którą dostosujesz do prowadzonego przez Ciebie trybu życia. Co więcej, zwykle przed podpisaniem umowy ubezpieczyciele wymagają wypełniania i dostarczenia szczegółowych ankiet i badań lekarskich – w przypadku tego świadczenia nie będziesz musiał tego robić.

Przed wyborem oferty polisy, musisz zastanowić się nad swoimi potrzebami. Gdy będziesz już wiedzieć, jakie są Twoje oczekiwania (np. ile polisa powinna trwać, czy ma obejmować konkretne choroby, czy chcesz zabezpieczyć rodzinę, czy raczej swoje zdrowie), wtedy z pewnością prędko znajdziesz coś dla siebie.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Świadczenie rodzinne
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę