Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tło z gradientami

Lump

Na przełomie lipca i sierpnia powstały instalacje szczecińskiego artysty Lumpa. Są to pierwsze prace, które powstały w ramach UNIQA Art Łódź. Lump w swoich pracach wykorzystuje techniki mieszane – od klasycznych po bardziej nowoczesne i nowatorskie.

- Lump to jeden z niewielu polskich artystów związanych z nurtem tzw. street artu, którego działania wykraczają poza płaszczyznę malarstwa ściennego. Oprócz wielkoformatowych murali jedną z głównych inicjatyw artysty jest projekt „Kingsize”, w ramach którego powstają tymczasowe instalacje artystyczne, wykorzystujące efekt przeskalowania. Bazując najczęściej na przedmiotach związanych z codziennym życiem, artysta zmienia zastany charakter różnych elementów ulicznej infrastruktury i przekształca je w nowe, znacznie „powiększone” realizacje artystyczne. Dzięki tego typu zabiegowi, w przestrzeni miejskiej pojawiają się lekko surrealistyczne, ogromne obiekty pozbawione zupełnie pierwotnej funkcji – mówi Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny projektu UNIQA Art Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Lump, w ramach UNIQA Art Łódź, stworzył serię instalacji przestrzennych, wykorzystujących słupy teatralne. 6 słupów ogłoszeniowych w Łodzi przy pl. Wolności oraz przy ul. Piotrkowskiej zamieniło się w gigantyczne symbole PRL-u, m.in. pralkę Franię, syfon do wody, termos czy dzbanek. Czas ekspozycji prac Lumpa przewidywany jest na 3 miesiące.
Zobacz film:

UNIQA Art Łódź - płaskorzeźba Mony Tusz

<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>